Çocuğunuzu sünnet ettirecek misiniz?

Çocuğunuzu sünnet ettirecek misiniz?

Sünneti bir çocuk istismarı olarak görüyorum. Bebeklerin/çocukların beden bütünlüklerine dokunulamaz belli bir yaştan sonra isteyen kendini sünnet ettirebilir bu yüzden çocuğumu sünnet ettirmem.

Ayrıca sünnet hakkında gerekli bilgileri bu siteden okuyabilirsiniz ;

https://sunnetinzararlari.wordpress.com/
  • Evet
    A seç
  • Hayır
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Birde ürologtan dinleyin sünnetin zararlarını ;

alirizasigirci.blogspot.com/.../...nnet-hitan.html

0|0
75

En İyi Kız Görüşü

• Sağlık için iyi olduğuna inanıyorum. İleride evlenmek isterse 25 yaşında sünnet olması gerekecek. Belki karşı taraf biz sünnetsiz damat almayız diyecek nereden bilebilirim ki? Tabi oturup 3-13 yaş arasıda yaptırmayacağım. Direk yeni doğdu ya. Yeni doğan bebeklerde bir şey oluyormuş hissetmiyorlarmış. Bir güzel alacağım 10 günlükken yaptırıp o işde kurtulacağım. O tranvayı çocuğuma yaşatmam elbette.

1|1
    0|2
    • https://sunnetinzararlari.wordpress.com/

Bu yazıları okuyabilirsin. Bir insanın beden bütünlüğünü bozarken ne yaptığının farkında ol.

• Söylediğin herşey istisnasız mantıksal safsata senin gibi bir insanlık yıkıntısıyla uğraşamam çok istiyorsan git verdiğim iki kaynağı oku.

• Hiç uğraşmam senin gibi bir cahilin bulduğu kaynakla :D Ben sana atayım sen oku istiyorsan. Söylediğim herşey mantıklı. Kabul etmek istemediğin için senin bu şekilde konuşman normal. :D

En İyi Erkek Görüşü

• Sünnet eskilerden kalma, hiçbir faydası olmayan yanlış, sağlıksız bir gelenektir. Sünnetli erkek sünnetsiz erkeğe göre daha erken boşalır. Gereksiz diye tabir edilen o sünnet derisi bir sürü görevleri olan önemli bir deridir. Sünnet derisi penisin başındaki sinirleri korur ve o sinirlerin hassasiyeti kaybetmesini engeller, haz almayı arttırır, daha geç boşalmayı sağlar, daha uzun performans sergilenir, daha sağlıklıdır, penis başını mikroplardan vs korur.
    Sünnet işleminin bilim ve tıp dünyasında hiçbir faydası olmayan bir işlem olduğu kabul edilmiştir. Hatta müslüman bir doktor olan Haydar Dümen de sünnetin hiçbir faydası olmadığını ve bir çok zararının olduğunu söylemiştir ve yapılmaması gerektiğini söylemiştir.
    Müslüman ülkelerde erken boşalmanın çok yaygın olmasının sebebi erkeklerin sünnet edilmesinden dolayıdır. Bir insanın vücut bütünlüğü o kişinin isteği olmadan değiştirilemez. Değiştirilirse bunun adı istismar ve işkence olur.

0|1
    1|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Dar görüşlü her insan gibi AA Yok sünnetsiz olmaz ve himlemle diyemem çünkü eski zamanlarda ki insanların olmadığına dair zaten söylemler de var bunun bize başkalarından adet olarak geçen bişey olmazdı da olası düzgün araştırılması gerek

0|1
    0|0
  • Sünnete karşıyım

0|4
    4|2
    • Çocuklar için yasaklanmalı. Yetişkin biri isterse sünnet olabilir buna karışamayız.

• nope

0|1
    0|0
  • Evet

0|0
    0|1
  • Ettırdım

0|0
    0|1
  • Dişi çürüyünce dişçiye götüreceğim bir çocuğu ya da saçı ve ya tırnağı uzayınca kestireceğim bir çocuğu sünnet de ettirebilirim. Çocuk istismarının kelime anlamından bihabersin sanırım. Hem kendi sağlığı hem de evlendiği zaman eşinin sağlığı için gerekli olduğunu düşünüyorum.

3|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 4

• Hayir ettirmicem, ne dinde böyle birsey var (paganlarin birbirine cinsel hazzi azaltmak icin uyguladigi bir ceza) nede bilimsel olarak saglikli

0|2
    2|2
    • Evet öyle oksijen israfları yararlı göstermeye çalışıyor.

• Bilmiyorlar ki geleneklerini din zannediyorlar kimse instagramdan cikip araştırmıyor

• Anca eksi verince musluman olduklarini zannederler

• Istemesem de bu uzun yıllardır olan bir gelenek ve toplumda dislanip bana kin duymasını istemem acısız olması için her türlü olanak sağlanıyor bizdeki gibi mi sanki😂

0|0
    0|0
  • hayır gereksiz.

0|1
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|2
Yükleniyor...