Memlekette bu kadar çok imama hacıya hocaya gerek var mı?

1-ibadet bir iş kolumudur?
2-para karşılığı yapılan bir ibadetin, muhabbetin samimiyet ölçüsü nedir?
3-koskoca camii cemaatinde namaz kıldıracak kadar bilgisi olan hiçkimse yok mudur?

"Sizden hiçbir ücret istemeyen kimselere uyun, onlar hidayete erdirilmiş kimselerdir.”
Yasin suresi 21. ayet

0|1
37

En İyi Kız Görüşü

• Böyle güzel önemli yerlerin hakkıyla dolması gerek önüne gelen olmasın ama hakkıyla yapanları sayarsak size ne oluyor ki hocanın çok olması?

0|1
    0|0
    • Hakkıyla yapanlar zaten bir karşılık beklemiyorlar

• Senin işin gücünde mi yok yahu habire yazıyorsun git çalış eve ekmek götür bari

• @hafiz2469
      Senin gibi sırtımızı devlete dayayamadık hacı abi.
      Evde coluk cocuk yorgan döşek kemiriyor.
      Bende kahvede batak oynuyorum

En İyi Erkek Görüşü

• İbadet iş kolu değildir senin yapman gereken dininin verdiği bir öguttur.
    Öğretmenlerde para karşılığı eğitim veriyor ne kadar başarılı öğretmen varsa bir o kadar başarısız öğretmen var mantıklı bakarsan
    Bilgi olanda var 5 vakit namazı ve vaazı yapacak kimse var mı sorun orda

0|1
    0|0
    • Kardeşim Allah akıl vermemiş mi?
      Kuran apaçıktır dememiş mi?
      İlla birilerinden mi öğrenmek zorundasınız? O kadar kandırıldınız la yetmedi mi

• Akıl verdiyse neden okula gidiyorsun

• Kuranda yazıyor mu?
      Git buradan lütfen yazıyor diyor burda tamam bana namazın sünnetini vacibini farzını yazan ayeti bil getir ben sadece arapcasiyla yetinmedim merak etme

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Olmaz olurmu bu hocalar yuzunden memleketin geldigi duruma bakin

0|1
    0|0
    • Sen yap et sonra hoca ne yapsın sana

• Hahahhaha vallahi hocaların bir şeye etki edeceğini bilsem sizin gibileri iyi edeceğini bilsem ben tıp okusam bırakır hoca olmaya giderdim be nickinde meymenet yok. Bir de sosyal ulkeymis peh daha başkasının inancına saygımız yok

• gerek yok

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• Peki hoca neyle gecinsin osmanlida enyuksek maas alimler hocalr alirdi okadar bilgili niye almasin para onunda ailesi var cocuklari var tasmi kemirsin yoksa toprakmi yesin nekadar sacma soru

0|1
    0|0
    • Adamsın onun göründüğü birşeyler var

• Sahabe efendiler gibi kimse olamaz sende o zaman devletin için hayrına çalış çocuklarında gitsin dilensin ama yok iş menfaate dokunuyor ya neyse cahille sohbeti uzatamayacağım hocam kusura bakmayın cümleleriniz düşünceleriniz muazzam Allah yâr ve yardımcınız olsun böyle bilgisiz cahil müslümanları gördükçe üzülmemek elde değil lakin ölüm en guzel nasihat birde kalpleri ancak Allah bilir bu iş para için olsa onca insanın lafı çekilmez ama o bunu anlayamaz

• @hafiz2469
      Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın Rehberi şeytan olmuştur.
      Hadi hayırlı traşlar

• Peki siz bugüne kadar hangi camiye veya köye gidip ben beleş imamlik yaparım dediniz

0|1
    0|0
  • Yok benvede ezan otomatik okunuyor namaza dahi gitmiyortlar izinli olunca

0|0
    0|0
  • Çok haklısın, din artik ticarete döndü

0|1
    0|2
  • Artık ticarete döndü.

0|1
    0|1
  • Tamam madem öyle madem o kadar bilgili yok nu peki sana soru sorayim cevapla bakalım olmasını istediğin müslümanlar gibi bilgili misiniz yoksa iş olsun diye mi konuşuyorsun?

0|0
    0|0
    • İş olsun diye konuşuyorum

• Allame değilim ama özellikle namaz konusunda sizin semtteki imamlardan daha bilgili olduğum garanti sadece boş konuşmak değil ıcraat lazım icraat

• 😄😄

Yükleniyor...