1 ay

Hayvan gibi hayvan sevmeliyiz.

Hayvan sevgisinin çocuklar için çok önemli olduğunu ifade eden uzmanlar, bu durumun çocuğun ruhsal açıdan sağlıklı olduğunun işaretlerinden biri olduğunu belirterek, çocuğun ailesi ve çevresinde hayvanları sevmeyen ya da eziyet eden insanlar var olduğunda, bunun çocuk tarafından normal bir davranış olarak değerlendirilerek taklit edildiğinin altını çizdi.

“Sevgi yaşamdaki en önemli duygulardan biridir. Ruhsal açıdan sağlıklı her insan çevresindekilere karşı sevgi hisseder ve her çocuk sevgi duygusunu hissetmeye programlı olarak doğar” diyen Emel Sarı Gökten, çevrenin çocuğun duygusunun ortaya çıkmasında anahtar öneme sahip olduğunu belirterek,

“Çünkü ailesi ve çevresi tarafından sevilen, ilgilenilen ve değer verilen her çocuk diğer varlıklara da sevgi hisseder. Annesinden ayrımlaşma sürecinde yumuşak oyuncaklarını bağlanma nesnesi olarak kullanan çocuk, çevresinde gördüğü yumuşak, tüylü ve şirin hayvanlara karşı da sevgi hisseder. Hatta anne-babasını sevimli bir hayvan sahiplenmek için ikna etmeye çalışır. Hayvan sevgisi çocuklar için çok önemlidir çünkü çocuğumuzun ruhsal açıdan sağlıklı olduğunu bize gösteren ipuçlarından biridir” şeklinde konuştu.

Hayvan gibi hayvan sevmeliyiz.

Kapının önüne 1 tas su koymakla fakirlemez kimse..

Biz bu dünyayı onlarla paylaşıyoruz ve eko sistem de birbirimize bağlıyız.

(Keşke KS konu belirtme kısmına hayvan dostlarımızında adını koysa)

Hayvan gibi hayvan sevmeliyiz.
0
0
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

00

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

YÜKLENİYOR...