13 gü

Ben hap kullanamıyorum, eşim de korunmak istemiyor. Korunmayan erkekle ne yapmalı?

Gizli Üye
Hap falan kullanamiyorum. Evlenmeden once 5-6 yil once tedavi amacli 3-4 farkli marka kullanmistim. Bu kadar marka kullanmamin sebebi de iyi gelmiyordu. Belki baska marka beni o kadar etkilemez diye marka degistirip duruyordum doktor gozetiminde. En sonu dedi ki doktor agir geliyorsa hepsi gelir marka pek farketmez demişti. Zar zor sirf tedavi amacli birkac ay kullandim. Hatta doktorum 2 ay daha kullan demesine rağmen ben cok kotu oluyorum artik devam edemeyecegim demis birakmistim.

Simdi ise esim korunmuyor. Kondom kullan diyorum kullanmam zevkimi öldüremem diyor. E azicik daha fazla zevk alacak diye niye benim sagligimi riske atiyor? Niye ben sagligimi 15 dk lik zevk icin riske atayim, agir gelen bir ilaci kullanayim? Bencillik degil mi bu? Bana spiral, igne falan demeyin hepsinin yan etkisi var.

Prezervatif ise en temizi. Yan etki yok, korunma sagliyor. Eger esimin dedigi doğruysa en fazla his azaltiyordur. Baska bir sagliga dair riski yok. Cok bencilce davraniyor. Erkekler icin igne, hap olsa erkekler zerre kullanmaz o yan etkileri asla yasamazlar ama kadin yaşasın.

Arkadaslar ciddi ciddi bosanmayi düşünür oldum. Ben cocuk sahibi olmak istemiyorum onumdeki 4 sene boyunca. Geri cekilme falanda cok riskli. Sadece prezervatif kullansin istiyorum. Ara sırada takvim yöntemiyle adet dönemime yakin ya da adetten hemen sonra hamile olma riskimin az oldugu zamanlarda korunmasiz yapariz. Ama diger zamanlar prezervatif kullansa ölmez. Ne yapmalıyım? Nasil ikna ederim?
Ben hap kullanamıyorum, eşim de korunmak istemiyor. Korunmayan erkekle ne yapmalı?
14
2
Görüşünü yaz