CİNSEL YAŞAM

OKEY

Cinsellik neden erkeğin elinin kiri? Namus bir tek kadına mı var?

Topluma baktığımızda cinsellik yaşayan erkek göğsünü gere gere gezerken, kadın ise köşe bucak kaçmak zoruna bırakılıyor. Yani becermek bir meziyette, becerilmek yere çalınası bir durum mu?
Cinsellik neden erkeğin elinin kiri? Namus bir tek kadına mı var?

• Evet, maalesef bir tek kadına var
    A seç
  • Hayır, namus her iki cinse de var
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

1|0
3128

En İyi Erkek Görüşleri

• Yahu bırakın bu içi boş söylemleri. Kadınların cinsel özgürlüğünün onda 1 i bile erkeklerde yok. Erkekler özgür mü, bırakın bu işleri? Gidip kadınların sorduğu nasılım sorularına bakın, açık seçik fotoğraflarını paylaşıyorlar. Bir erkek boxerla fotoğraf paylaşabiliyor mu? Direk konusu kaldırılır.
    Cinsellikde de öyle. Erkek cinsellik isteyince abaza, kadın isterse normal karşılanıyor. Senin bahsettiğin şey toplumsal bir sorun. Erkeği de etkileyen, kadını da etkileyen bir sorun. Bu sorun islam dini ile alakalı, cinsiyetlerle değil. Bunların değişmesini istiyorsan islam dininin azalmasının gerektiğini, eğitimin de artması gerektiğini bilmen lazım. Ama bahsettiğin sorunu erkekler 1000 kat daha fazla yaşıyor.

0|2
    4|0
    • Islama baglamadan gozlerimi yasartti. 😄 Neye dayanarak acaba? Erkeklere de kadinlara da tesettur yok mu?

• Öncelikle oraya üçüncü bir şık rica edeceğim.. Çünkü artık şu namusu cinsellikte aramaktan vazgeçelim. İnsanın doğasının temel taşlarından biridir cinsellik. Bu şekilde "erkeğin elinin kiri" yorumu tamamiyle ataerkil toplumun dayatmasıdır. Hatta biraz abartmış gibi olabilirim ama benim düşüncem, cinsellik en büyük eş belirleyicilerden biridir..

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• namus her iki cinsede var fakat ATAERKİL bir etnik kökenimiz olduğu için çocukluk zamanında başlar hadi oğlum göster bakalım abilere pipini derler ilerleyen zamanlarda erkeğin malı meydanda olur oluyor sonrasında ise erkeğin eli kiri oluyor kız çocuklarında ayıp hep ayıp doğarsın ayıp ile ölüme kadar ayıp ile... büyüklerimiz atalarımız analarımız yüzünden bu algı bu şekilde...

3|2
    0|1
    • Erkek çocuğunu yetiştiren sensin 1 kişiyi düzgün yetiştir 1 kişi bari düğün olsun.. hepimiz sizin gözünüzde karakteriz degilmi?

• Aksine etnik kokenimiz ataerkil degildir. Yanlis bir bilgilendirme.

• 5gün

" göster bakalım abilere pipini" diye bir şey yok. Bunu sadece Cem Yılmaz espri amaçlı kullandı. Hiçbir ailede böyle bir şey yok. Bu sadece bir algı. Ataerkil bir etnik kökenimiz yok, hiçbir zaman da olmadı. Her zaman anaerkillik vardı.

• Kadınlar buna izin verdikleri için, bakir olmayana bakire sevdalısı erkeklerin davrandığı gibi davransalar, ay tecrübeli olsun ay şu olsun bu olsun bir şey olmaz derlerse erkeğin de canına minnet olur 😊 Namus bir tek kadına değil, erkeğe de var.

5|6
    0|0
    • kesinlikle katılıyorum ben o kadar kızla konuştum şu sanalda hemen hemen hepsi tecrübeli istiyor sonuçta bari ben cok seks yapmadım bari beni tatmin etsin kocacım falan diyorlar işte bu kafayla giderse türk kızı daha çok kaybedecek

• İnsan kıskanır onunla bununla bir şeyler yaşadıysa, kadını erkeği mi var bunun. Anlamıyorum bazı insanları

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2926
  • Kadın da erkek de evlenmeden cinsellik yaşamamalı, kendisini eşine saklamalıdır. Daha önce yaptığı zinalarla övünenler ahmak ve aptalların önde gidenleridir..

4|1
    0|0
  • Namus denilen kavramin tam olarak ne ifade ettigini bilmeden bunlari konusmak yersiz. Soru sakat. Becermek becerilmek nedir acaba kavramlar bile kadini asagilar tarzda kullanılıyor. becerilen kadin veren kadin s.. len kadin yatan kadin. vsvs bu kavramlar bile kadini yeterince asagiliyor zaten. Elleten kadin. vurduran kadin. erkek delikanli hovarda capkin. Zihninizde kj kafesleri parcalamadan boyle konulari konusmaya calismak bile akil dışı. Neyse konusacak cok sey varda bunla alakali

1|1
    0|0
  • Her iki cinste de olmalı ama pek çok namus bekçisi erkeklere göre namus bir tek kadında, kendi yaptıkları namussuzluktan saymıyorlar, erkek adam tabi ki yapacak oluyor.

2|3
    0|0
  • ya bu konu zaten hep daha olmamış ataerkil toplumda gündemde olan mesele bizim kültürdede bu çok şiddetlice yaşanır ama batı bu konuda daha esnek aslında bu konuda erkek neyse kadında o olmalı

0|1
    0|0
  • Şimdi namus kavramı çok değerlidir kadının namusu olduğu gibi erkeğin namusuda iki kirpiğinin birleşmesidir mahremiyet namus dediğiniz bedenden önce kalpde değilmi

0|1
    0|0
  • Herkesin namusu var ama namus sadece cinsellik değil. Bir insana nasıl davrandığınız, konuşmanız kültürünüz de bir namustur.

1|3
    0|0
  • Erkeğin namusu olmaz. Erkeğin suçu ya da günahı olur. Kadının işlediği günahın adı namussuzluktur. Bir erkek bekarken 100 tane kadınla yatsa, evlendikten sonra kimse onun geçmişini araştırmaz. Kadın ise bekarken herhangi bir erkekle yatsa o kadını nerdeyse hiçbir erkek kabul etmez. Tekrar söylüyorum. Suç ve günah ikisi için de eşittir fakat namus ve namussuzluk kadınlar için söz konusudur.

0|1
    6|0
  • Tam tersi! Bu yüzden yüzlerle hatta minlerle kadın namus cinayeti yüzünden öldürülüyor! Düşünün! BAbanız sizi elinizden tutup bekaret muayenesine getirse nasıl hissedersin?(sadece örnek verdim)

1|1
    0|0
  • Az gelişmiş toplumlarda kadın hep suçlu zaten. Tecavüze ugrasa suçlu, öldürülse suçlu, boşansa suçlu, sömürülürse suçlu. Insanlık battı batacağı kadar

3|1
    0|1
    • Ne ara gelişmiş ülke olduk biz?

• Tecavüze 100 yıl, öldürmeye müebbet veriliyor. Boşanınca nafakayı kim ödüyor da kim suçlu oluyor? Kanunlara, kadınlara verilen üstünlüklere bir bakarsan, kimin sömürüldüğünü anlarsın. Eksiyi veren kişi mal değil, beyni ve vicdanı olan GERÇEKLERİ GÖREN, eşitlikçi bir insan. Siz fem*inistlerde bulunmaz.

• 3gün

@Aranel12 sen de onun avukatisin. Ayrıca feministim diye bir şey demedim uydurma. Siz bu zihniyetle devam edin aptal surusu

• Namus her iki cinstede vardır. Erkeğin fiziksel üstünlüğü olması her konuda önplanda olması gibi algılanmış. Orgazm erkeğe de kadına da bahşedilmiştir bir tatdır.

0|1
    0|0
  • Bu devirde bir soru hahaha biraz dışarı çık dolaş derim

0|1
    0|0
  • erkek egemen toplumlarda birde bizim gibi ortadogu kültürlü toplumlarda namurs kadinin iki bacak arasindadir.. malesef öyle...

0|1
    0|0
  • Aslında en iyisi yapmamak ama işte...
    İki cinse de aynı günah.

2|1
    0|0
  • biz duygusuz insanız o yüzden aşk ve sevgi olmadanda ilişkiye girebiliyoruz ama hatunlar öyle değil sevmesi aşık olması falan filan. bizim gibi olan hatunlarda var elbet onlarda aldatıyorlar zaten

0|1
    0|0
  • Aynı durum düğün vs. Şeylerde de var ama hiç sesiniz çıkmıyor.
    Sırf erkek diye 50 bin tl altın alacak, düğünü herşeyi yapacak vs. Hayat müşterekse bunlarda da görelim sizi.

0|1
    0|0
  • Toplum genel olarak yobaz. Din der küfür eder hakaret ederler

1|1
    0|0
  • Bende sormustum buna benzer bir soru erkegin tek basina namusunun oldugunu kimse aciklayamadi

0|1
    0|0
  • Namus beynindeki düşüncelerdir vajinan ya da penisin değil.

1|2
    3|0
  • Anatomik farklılıklar sebebiyle erkekler avcıdır, kadınlar av. Avcının görevi avlanmak, avın görevi kendini korumaktır. Görev budur. Bu kadar basit.

0|1
    0|0
  • her iki cins de bu kavrama değer ve önem vermeli.
    ama kural şu;
    erke yaparsa, 'çapkındır', 'elinin kiridir'
    ama kadın yaparsa; 'orospu! ''

0|1
    1|1
  • Namus herkes için aynı derecede önemli. Kadını erkeğimi olur bunun?

1|1
    0|0
  • Geri kalmış her toplumda bunlar yaşanıyor ne yazık ki

0|1
    0|0
  • Namus sadece cinsellikle mi ölçülüyor?

1|1
    1|0
  • Ne yazikki sadece kadinlarda varmis gibi görüyoruz oysaki herkeste olmalı

0|1
    0|0
  • Kadının da, erkegin de nefsi var. Namus bacak arasında aranmamalı.

0|1
    0|0
  • erkekte zar yok belli olmuyor ama karşı taraf malasef bunu evlenene kadar korumak zorunda kalıyor

0|1
    0|0
  • valla türkiye gerçeği dostum kızları bile tecrübeli isterim diyor yani biz ne konuşssak boş

0|1
    1|0
  • Namus bence her iki kavramda da var.

3|2
    0|0
  • Namusunuzu yiyim ya

0|1
    0|0
  • Benim icin evlenmeden yapan iki cins de aynidir.

3|3
    0|0
  • Çok güzel bir soru

2|1
    0|0
  • İnancın hangi yönde? Musevi? Müslüman? Hristiyan?

0|1
    0|0
  • hayır namus her iki cinse aittir

2|2
    0|0
  • Hayır, namus her iki cinse de var

1|1
    0|0
  • Hz. Yusufun koruduğu neydi peki🤔

0|1
    0|0
  • İnsanlar çok garip

0|1
    0|0
  • Kime ne anlatıyoruz ki.

0|1
    0|0
  • Namus dediğin beyinde bitiyor.

1|1
    0|0
  • Herkes keyfine, kafasına göre yaşayabilmeli.

1|1
    0|0
  • Saçmalamayın namus her iki insanda da var

1|1
    0|0
  • Hayir namus her iki cinse de aittir.

1|1
    0|0
  • Maalesef yaygın görüş kadın.

0|1
    0|0
  • Erkeğinde kemerini sıkması lazım

0|1
    0|0
  • Namus bacaklar arasında değil diye düşünüyorum

1|1
    0|0
  • Toplum örf geleneklerimiz böyle yetistirildik

0|2
    4|0
    • Gercekten bunu nasil yazabiliyorsunuz? Ne demektir bu? Insan kendi kendinin ogretmeni olacak sorgulayacak. Boyle yetistirildim demek olur mu hic ya?

• Namus iki tarafa da vardır

0|1
    0|0
  • İki taraf içinde aynı

0|1
    0|0
  • Namus kimlere kalmış..

0|0
    0|0
  • Toplumsal mallik

0|0
    0|0
  • Namus bacak arasında değil akılda biter.

1|1
    0|0
Daha Fazla
5

Benzer Benceler

Yükleniyor...