CİNSEL YAŞAM

OKEY

Cinsel organların ve seks pozisyonlarının isimlerini neden yabancı adıyla telaffuz ederiz?

Mesela, vajina, penis, anal ilişki, doggy pozisyonu gibi söylemler insanlara daha kibar gelmektedir. Bence bunun nedeni yabancı kelimeye aşinalığımızın olmayışı ya da Türkçe'de kullanılan sözlerin argo olarak nitelendirilmesinden kaynaklı. Bana göre dilimizde ne geçiyorsa o kelimelerin kullanılmasıdır.
Sizce de vajina ya da penis demek daha mı kibar ve dilimizdeki hali mi kullanılmalı yoksa yabancı kelimeler mi?
Cinsel organların ve seks pozisyonlarının isimlerini neden yabancı adıyla telaffuz ederiz?

• Türkçe karşılığı söylenmeli
    A seç
  • Yabancı kelime kullanılmalı
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
1313

En İyi Erkek Görüşleri

• Genel olarak böyle yerleşmiş dilimize. Doktora gittiğiniz de pipime, çüküme, büllüğüme, junior'a, hacı yatmaz'a, muhtar'a ya da kadın da kutuma, ağzı aşağıma, bal küpüme, pıtık'a, bedem'ime ya da bermuda şeytan üçgenime bakar mısınız denmez. Vajina ve penis denir. Ya da seks pozisyonlarında doggy, cowgril, oral deriz tarif ederken. Fakat ilişkisi sırasında bu terimler fanteziye dönüşebilecek bir hal alır. Mesala kadın kucağına oturmak istiyorum der. ya da adam domaltmak istiyorum der. Ağzıma almak istiyorum derse bir kadın erkek bundan tahrik olur. oral yapmak istiyorum derse, bazıları belli mi olur, arkasını da dönebilir. Bir erkek doggy istiyorum derse, kadın mutfağa gidip bir şeyler arayabilir. Yani her şey yerinde ve zamanında söylenirse güzel olur.

0|1
    0|0
  • çünkü bunların türkçe karşılığı çok kaba, yabancı dilile söylenmesi bence mantıklı.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Soruyu soran olarak , farkındaysan sen bile Türkçe karşıklaornı yazamadın!!
    Bilmediğimiz bir dilde gerçek anlamlarını taşıyan isimler kullanmak psikolojik olarak daha rahat hissettiriyor kişilere bence..
    Tabi daha estetik geldiği ayrıca başka bir konu☺️

0|2
    0|0
  • vajina ve penis türkçeye böyle geçmiş isimler zaten. Ayrıca yabancı isimleri değil daha bilimsel isimleri bunlar. Tüm dünyada böyle kullanılıyor yani. doggy de haklısın ama

0|1
    0|0
    • mcık tarrak zik bunlar kullanılsa daha iyi değil mi?

• asker arkadaşınla konuşuyosan evet ama sevgilinle böyle konuşma aklın varsa. Ayrıca onların yabancıları senin söylediğni şeyler değil. pussy, dick, cock bunlar. yani söylediğin şeyin ne olduğunu bil önce. Bunlar daha usturuplu olsunlar diye kullanılan isimler

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1111
  • türkçe karşılığı kaba gibi geliyor ama daha etkileyici

1|3
    0|0
  • Yabancı iyi düşünsene... Köpek pozisyonunda da yapalım mı diyor birisi... Harbi soğurum!!! VE ne yazık ki ülkemizde Cinsellik utanılacak bir şey olaraktan görüldüğünden yerli stillerimiz gelişme gösterememiş ya da kaybolup gitmiş!!!

1|1
    0|0
  • Demezler mi adama bu ne perhiz, bu ne lahana tursusu... Bunu söyleyen kisinin kullanici adinin türkçe olmamasina ne demeli peki 🤣

0|1
    0|0
    • 4gün

yrrak demekle nickin ne alakası var :D

• 4gün

Komik misin? cevap mi simdi bu? Bu kadar yabanci kelimelerin karsiti ol ama bunun nickle ne alakasi var de. Bide kibar olmayi ogrensen keske

• 4gün

sen ne dediğinin farkında bile değilsin, ben cinsellikte normal kelimelerden bahsediyorum, sen nickime takmışsın, ben yabancı kelime hiç kullanılmasın kesinlikle karşıyım mı diyorum soruda iyi oku

• bence türkçe kullanılsın asdad a-m demek kötümü
    bir akarabam karısına yar-rak kafalı diye sesleniyor dadasdsada

0|1
    0|0
  • Canım nasıl isterse öyle söylenmeli nasılsa sa romantik ya da hard sekste bunun farkını yaşıyorsun

0|2
    0|0
  • penis, vajina, anal ya da oral vs tıbbi terimler.. yoksa yabancılar da bizim gibi normal söylüyorlar.. Daha da kibar olmak istersen alet, dalga vs diyebilirsin (filmlerde böyle geçiyor)

0|1
    0|0
  • Buna bu kadar takılmak anlamsız bir durum. İnsanların içinden nasıl geliyorsa o şekilde kullanmalı.

0|1
    0|0
  • tam yabancı kelime yerine kullanmıyoruz, onlar tıoptaki terimlerin adı
    yoksa vagina demez ingiliz , pussy der.
    penis demez , cock der.

0|1
    0|0
  • Türkçe kullanımı kesinlikle daha seksi. 'Ohh yeahh, my god!' ne yahu :-)

0|1
    0|0
  • Ya🤦 beni türkçe karşılığı çok azdırır😍🔥

1|2
    1|0
  • Ben Türkçe kullanırım

0|1
    0|0
  • Türkçe kullanılsın

0|4
    0|0
  • Kesinlikle çok itici ve kaba oluyor...

0|2
    1|0
  • Herşeyin yerlisi iyi 😜

0|1
    0|0
  • türkçe karşılıkları daha azdırıcı

0|1
    0|0
  • türkçe söyleyınce tahrik ediyo

0|1
    0|0
  • bunlar zaten dilimize geçmiş kelimeler artık

0|1
    0|0
  • Türkçesi kaba oluyor

0|1
    0|0
  • Benim kendim adını koyduğum var. ÇİVİLEME..

0|1
    0|0
  • boşver sen işini gör gerisini salla

0|4
    0|0
  • Türkçesi neymiş ki bunların..

0|2
    0|0
  • Vajina ve penis tıpta olan bir şeydir. A* ya da yrr*k demek aşırı itici değil mi? Midem bulanıyor.

0|3
    1|0
    • İsimlerini ilk olarak öğrendiğinde vajina ya da penis olarak mı öğrendin?

• Hayır vajina ya her türlü isim takarlardı. Kutu, pamuk, kuş gibi.. Penise ise pipi derlerdi. Tabi bundan sonra vajina ve penis olarak öğrendim. Şu an pipi, kutu falan diyemeyeceğimize göre, penis ve vajina demeliyiz diye düşünüyorum

Benzer Benceler

Yükleniyor...