CİNSELLİK

Cinsellikle İlgili Bilinmeyenler Kendinize ve Karşı Cinse Bakış Açınızı Değiştirecek!

SüslüBakteri

Cinsellik, hayatımızın oldukça önemli bir kısmını oluştursa da hala cinsel bilgiler ile ilgili yanlışlıklar veya eksiklikler söz konusu olabiliyor. Kadınların da, erkeklerin de daima en çok merak ettiği konular arasında yer aldığı için cinsellik hakkında her şey ekstra önemli hale gelebiliyor. Cinselliğe dair çoğu zaman kimse tarafından bilinmeyen detaylara göz atarak siz de bu konuda daha önce yaşamadığınız bir aydınlanma yaşayabilirsiniz.

Cinsellikle İlgili Bilinmeyenler Kendinize ve Karşı Cinse Bakış Açınızı Değiştirecek!

Duş alma sıklığınız cinsel hayatınızla ilgili ipuçları veriyor!

Aslında cinsel yaşama dair bu detayı tahmin etmek pek zor değil. Sonuçta bir insanın sevişme oranıyla duş alma oranının paralel artıp azalması gayet normal bir durum. Ancak verilere bakıldığında ortaya çıkan sonuçlar oldukça şaşırtıcı. Örneğin; her gün duş alanların %68'i düzenli bir cinsel hayata sahip oluyor. Bu oran, iki günde bir duş alanlarda ise %14'e düşüyor. Haftada bir veya iki kez duş alanlarda ise bu oran yalnızca %3. Cinsellik ve duş alma ile ilgili diğer bir şaşırtıcı ayrıntıyı ise günde birkaç kez duş alanların daha az partner değiştirmeleri ve tek eşliliğe daha yatkın olmaları oluşturuyor.

Peki sayısalcıların cinsellik konusunda daha özgürlükçü bir tutuma sahip olmaları?

Evet, yanlış okumadınız. Eğitim hayatı boyunca çoğu zaman içine kapanık olarak bilinen, iletişim kurmakta güçlük çeken ve hatta sırf bu sebeplerden dolayı espri konusu olabilen sayısalcılar, cinsellik konusunda çok daha özgürlükçü bir tutum sergiliyor. Bunun en basit kanıtlarından biri ise evlilik öncesi cinsel birliktelik. Sayısal ağırlıklı eğitim alanlar, sözel ağırlıklı eğitim alanlara oranla evlilik öncesi cinsel ilişkiye çok daha sıcak bakıyor. Benzer şekilde eğitim seviyesi yükseldikçe evlilik öncesi cinsel birlikteliğe olumlu yaklaşma oranı da artıyor.

Cinsellikle İlgili Bilinmeyenler Kendinize ve Karşı Cinse Bakış Açınızı Değiştirecek!

Biraz da erkekler hakkında bilinmeyenler ile ilgili konuşalım...

Ülkemizde cinsellik denince erkeklerin neredeyse hepsi adeta bir aslan, bir kaplan gücünde olduğunu söylüyor. Ancak veriler kendileriyle aynı fikirde değil gibi. Gerçekleştirilen araştırmalara göre Türk erkeklerinin toplam sevişme süresi ortalama 3 dakika 7 saniye sürüyor. Bu oran Hollandalılar için 5 dakika 1 saniye, İspanyollar için 5 dakika 8 saniye, ABD'liler için 7 dakika, İngilizler içinse 7 dakika 36 saniye. Bu durumu iyileştirmek için siz de geciktirici prezervatif, geciktirici sprey veya kayganlaştırıcı jel gibi destekleyici ürünler kullanabilirsiniz.

Kadınların bilinmeyen cinsel yönleri neler peki?

Erkekler kadar kadınların da cinsellikleriyle ilgili ilginç veriler bulunuyor. Mesela bazı kadınlar doğum yaparken orgazm olabiliyor. Ayrıca kadınların ortalama orgazm süreleri erkeklerinden 6 saniye daha fazla sürüyor ve toplamda yaklaşık 20 saniye boyunca devam ediyor. Genellikle kadınların cinsel ilişkiden kaçınmak için söylediği "Başım ağrıyor." bahanesi de tahmin edilebileceği gibi çoğu zaman gerçeği yansıtmıyor. Tam tersi cinsel birliktelik, beyindeki kan damarlarını kısıtlanmasına sebep olan gerginliği azaltarak baş ağrısının geçmesine yardımcı oluyor.

Cinsellikle İlgili Bilinmeyenler Kendinize ve Karşı Cinse Bakış Açınızı Değiştirecek!

Cinsellikle ilgili diğer bilinmeyenler

 • Bir erkek hayatı boyunca ortalama 17 litrelik boşalma yaşıyor. Bu da yaklaşık 500 milyar sperm anlamına geliyor.
 • Ayrıca bir erkek boşalırken ilk atışı 28 mil hızla ilerliyor. Bu da 27.8 mil hızla 100 metre sprint dünya rekorunu elinde bulunduran Usain Bolt'tan dahi yüksek bir hıza denk geliyor.
 • Penisin boşalmadan önceki süreçte tam anlamıyla erekte olabilmesi için de yaklaşık iki yemek kaşığı kanla dolması gerekiyor.
 • Bonobo maymunları ve yunuslar da tıpkı insanlar gibi yalnızca zevk için cinsel ilişkiye girebiliyor ve sevişmenin faydaları arasında depresyonla mücadele gibi oldukça önemli etkenler de bulunuyor.

Sonuç olarak hem erkeklerin hem kadınların cinselliğiyle ilgili bilinmeyen pek çok detay mevcut. Bu konudaki her şeyi öğrenmek mümkün olmayacağı için ilk olarak "Ön sevişme nasıl olmalı?" ya da "Cinsel ilişkide korunma yöntemleri nelerdir?" gibi temel soruların cevaplarını öğrenebilir, böylece hem zevkli hem de sağlıklı bir cinsel hayata sahip olabilirsiniz.

Sizin cinsellikle ilgili yaygın olarak bilinmediğini düşündüğünüz ayrıntılar varsa onlara da açığız. Yorum kısmına yazarak bizle birlikte herkesi aydınlatabilirsiniz.

Cinsellikle İlgili Bilinmeyenler Kendinize ve Karşı Cinse Bakış Açınızı Değiştirecek!
16
6
Görüşünü yaz
6Kız Görüşü
16Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • SasukeUchihaxD

  3 dakika mı? Fantezik (hoşlanılan özel zevkler fetişler) yaklaşım-sözler, dokunuşlar, önsevişme, ıslanmaların olacağı ana kadar bundan önceki eylemler sürdürülür, girişçıkış,(giriş çıkış boyunca boşalma kontrollerine uygun davranılmalıdır) pozisyon değişikliği, giriş çıkış kontrollü olarak devam etmek, erkek ve kadın orgasmı sağlayana kadar kontrollü giriş çıkış, hoşlanılan bölgeye boşalım veya gebelik için boşalım sağlanır bitirilir. Bunlar 3dk de olmaz ki. Benim için ideal seks budur.

  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?
  • Güçlü ereksiyon için pelvis antrenmanı çalışmalı her erkek. Hemde boşalma kontrolü için gerekli. Kadınlarda vajen kaslarını çalıştırmayı bilmeli yine pelvis antrrnmanıyla. Böylece idrar tutma gücünden orgasm gücüne, penisi kavrama gücüne kadar genital alanı çalıştırır. İdeal seks için idealleşmek gerekir. 😊

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

615
 • Gizli Üye

  Güzel bence olmuş emeğine sağlık 🙂

  Yorumla
YÜKLENİYOR...