+1 yıl

Merhaba Arkadaşlar. Bir bayanın Cinsellikten Algısı..

Arkadaşlar bir bayanın cinselliğe bakışını bekaren ailesinin (babanın) baskıcı tutumu belirleyebilir mi? Sorumdan net anlaşılmayabilir açmak istiyorum o yüzden. Bekarken baskıcı denebilir mi bilemiyorum ( izleyceğimiz tv. programını bile biz karar veremezdik, sinema ya gidemezdik, her ne kadar mutlu bir aile olsakta , tartışma çok nadir yaşanırdı evimizde, babamın en ufak hatamızı kritik edeceğini, ettiğini bilirdik ona göre hep dikkat ederdik. Eminim ki babamın sahiplenme ve kuşatma gayesi ileydi ) anneme en ufak bir şey soramazdım evlenmeden önce halamın yaşı 45 civarıydı ve hamileydi, istenmeyen gebelikti. Anneme; '' keşke dikkat etselerdi, hayırlısı'' demiştim. Annem, bir kaç dakika susdu sonra, '' bana böyle şeyler söyleme, ben kızlarımla hiç böyle şeyler konuşmadım'' demişti. Bu spesif örneği aramızdaki ietişimi anlayasınız diye verdim.

Sonrasında evlendim ve eşimle beraber olmak bana hiç cazip gelmiyordu. Daha doğrusu beraber olmak. Eşime aramızda sorun yoktu, anlaşıyorduk, seviyordum da ama iş o noktaya gelince hiç sıcak bakamıyordum. iki kız kardeşim daha var, onlarda sanırım bu problemler benim yaşadığım kadar değil. Belki kısmendir. (Ailenin etkisi olsa onlarda benzer problemler yaşarlardı diye düşünüyorum. (gerçi her bireyde aynı etkiyi yaratmaz bununda farkındayım.)

Eşim anlayışla yaklaşıyordu, benim bunları aşmam hiç kolay olmadı. Eşime aşığım ama buna rağmen neden olamıyordu bilemiyorum. Utanıyordum bile.

Sizlerin düşüncesi nedir arkadaşlar, nasıl bakıyorsunuz veya deneyiminiz oldumu benzer durumlara?

Teşekkürler duyarlı ve samimi cevaplarınıza.
Merhaba Arkadaşlar. Bir bayanın Cinsellikten Algısı..
15
1
Görüşünü yaz