Mastürbasyon yapmak ve p*rno izlemek günah mı?

arkadaşlar sizlere bi sorum var mast. yapmak günah mı...p*rno ızlemek haram şeylere bakmaktır ama sonucta mast. yaparkende hayal ediyoruz haram şeyleri
Güncellemeler:
arkadaslr yıl olmus 2012 hala bu soru gıbı seyler yada umrumda degıl gıbı seyler solemeyın bende yapıyorum bellı bı sure umrumda bıle olmadı gunah olup olmaması yasamamma baktım ama artık sucluluk duyuyorum ve soruyorum o yuzden cevap vermek ıstemeyenler yazmasın lutfen
hadı 2013 olsun yenı alısıyoruz 13 e :D

0|0
634
Loading...

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 34

• mastürbasyon konusu alimlere göre farklı yoruma maruz kalmıştır. bir kısım alim haram bir kısmı mübah bir kısmı vacip görmüştür. hanefi ve hanbeli mezheplerine göre kişi zina yapmaktan korkarsa mastürbasyonla iradesini körlemesi mübahtır. yani haram yda helal değildir. bir kişi mutlak aşırı derecede ihtiyacı olup zina yapmak zorunda hissederse böylesi durumda mastürbasyon yapması vaciptir.. kısacası amaç zinadan korunmaksa mesele yok.

gelelim video veya resimlere. malesef başkalarının sevişme sahnelerini seyretmek günahtır.

0|0
    0|0
  • p*rno günah ama mast sadece ihtiyacım varken yaparken yapman günah değil ama zevk için günah / mast yaparken birini düşünmen zinaya girer günah olur

0|0
    0|0
  • P*rno film izlemek gunahdir ama masturbasyon yapmak gunah degil fakat belirli bir yere kadar diye biliyorum ama ne kadar dogru tam arastirmadim.

0|0
    0|0
  • Malesef mevcut şartlarda tahrik unsurları çok fazla , mastürbasyon kaçınılmaz.İhtiyaç doğrultusnda normaldir ama işte ihtiyacı zorluyoruz malesef :p

0|1
    0|0
  • hayal etmek haram değil. uygulamak haram.

Adamı öldürmeyi düşünmek haram değil. adamı öldürmek haram.

0|0
    0|0
  • Yemek, içmek, sıçmak günah mı? Neden bu ihtiyaç da günah olsun?

0|2
    1|0
  • helali haramı karıştırırsan tehlikeli olur sevapların ağır bassın yeter :)

0|0
    0|0
  • ihtiyacın olduğunu hissettiğinde masürbasyon apman günah değil. diyelim öyle bir an oldu ki aybaşına 1-2 gün kala falan çok azdın. artık erkeklere bakınca aklın gidior ya da sinirli oluyorsun, hareketlerinde agresifleşme ya da erkeklere karşı bir sıcaklık falan oluyor... eve geldiğinde de içbir işten verim alamıyorsun, odaklanamıyorsun. sürekli ıslanıyorsun vs... o zaman mastürbasyon yapabilirsin.

p*rno olayı günah.

atmasyon yazmıyorum, ben de araştırmıştım merak etme, eminim birileri eleştirecektir yorumumu.

0|0
    0|0
  • 1450 yıl kadar once p*rno sektorunun bulundugunu sanmıyorum ... ve hayat senın hayatın..

0|0
    0|0
  • zinaya girmemek için yapılan dgl ama zevk için sık sık yapılan haram

0|1
    0|0
    • ilginç+++

• Hanefi mezhebinin görüşlerini nakleden İbni Abidin, bu hususta bazı alimlerin görüşlerine yer vermektedir. Kişinin şehveti baskın gelir, kalbini meşgul edecek derecede fazla olur, bekar bulunur veya evli olup da bir özürden dolayı hanımına yaklaşamazsa, şehvetini teskin etmek isteyen kimse için Fakih Ebulleys, �Böylesine bir vebal olmayacağını umarım.� demektedir. Ama sırf şehvetini celbetmek, kendisini zorla tahrik etmek için yaparsa günahkar olur.

• Erkeklerden görüşlere devam
    14

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...