"Türkiye'de Evlenmeden önce Cinsellik & Bakirelik " Konularında?

"Türkiye'de Evlenmeden önce Cinsellik & Bakirelik " Konusunda Gençler böyle düşünüyor ya sen?

- Kendi düşüncem benim dinime göre evlilik öncesi ilişki büyük günah. Bu yüzden bende onaylamiyorum. Ayrıca bazı şeyler özel olmalı. Ben kendimi eşime saklama taraftarıyım.

Herkesin görüşüne saygım var sizinde herkesin görüşüne saygınız olsun lütfen.

0|3
425

En İyi Erkek Görüşü

• Allah yaratırken iki cins yaratıp üremek için bir birinizi bulun ve çiftleşin demiş. Hayvanların büyük çoğunluğu komin yaşayıp kavgada en dayanıklı hayvan haremi kurup çiftleşme hakkı alır.. Bazı hayvanlar yalnız bir hayat geçirir ve çiftleşme zamanı bir araya gelir.. Ancak insana yalınızca seks yapma yetisi verilmiş ve buda saniyelerle bile kısıtlanmamış. Şimdi İlk çağlara göre bu sorun teşkil etmiyormuş çünkü ergenliğe ulaşan derhal evlenerek veya bir şekilde sahiplenerek cinselliği yaşayarak üremeye bakıyormuş. Artık zaman değişti ve insanlar ergenlikte iş ve para sahibi olmadan eş bulma imkanına sahip olamıyorlar.. Bu durum karşısında hormonlar insanları cinselliğe yönetiyor.. İhtiyaç giderilmek maksadı ile masumane yapılsa gerçekten hiç bir değeri yok bakireliğin ve bakirliğin. Ancak insanlar onu da çığırından çıkardıklarından imi için müptezellik oluyor kimi için normal.. Mesela İran gibi ülkeler bunu muta nikahı diyerek çözmüş ve kadın erkek ilişkisi saatliğine bile imam üflemesi ile olmakta.. Modern dediğimiz ülkelrde kimse bunun sorgusunu bile yapmıyor.. Çünkü 20 li yaşını geçmiş bakire kızlara gülüyorlar bile. Bizim toplumsal bakışımız nedir? Bakire kız olsun evlenmek için.. O zaman kızlar bakireliğini korumak erkeklerde kızlara bu konuda saygı duymak zorunda.. Evlenecekler sevişerek öpüşerek sarılarak ve koklaşarak sevgilerini kuvvetlendirebilirler doğaldır.. Ancak daha ilerisinin ilk gecenin büyüsüne bırakılması çok iyi bir tercihtir.. Bu konuda hassasiyet erkelere düşmektedir.

1|0
    0|0
    • Görüş için teşekkürler.

En İyi Kız Görüşü

• bence 1 kere bir kişi de olmalı defalık şeyler değil bu tadı olmalı zevkli olmalı ben öyle düşnüyorum

3|0
    0|1
Loading...

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

324
  • cinsellik evliliğin temel taşlarından biri ve cinselliğin temel taşıda ten uyumu peki sorarım ağzı kokan veya öpüşünden nefret ettiğiniz bir elemanla/hatunla evlenirmisiniz

2|1
    0|2
    • Seven insan bunları sorun yapmaz en azından ben.

• peki ben düşüncemi söyledim o kadar

• karşıyım yapmam ama yapana kötü gözle bakmıyorum laik bir bireyim gerici yobaz değilim

1|3
    0|0
  • Bir kere geliyoruz dünyaya. O yüzden sevdiğin adamı- kadını bulduysan elalem ne deri bırak ve ne istiyorsan onu yap kafasındayım ben. Sizi bilmem... Saygılar.

2|0
    0|0

• İnsanların ne düşündüğü umrumda değil. Kanunu Allah koyar, konu kapanır.
    Haram.

3|1
    1|2
    • Gerçek bu ortada bir yanlış var lakin yine saygı göstermek zorundayız.

• Neyi kabullenmektir? Insanlarla aynı düşünceyi paylasmiyoruz diye nasıl bir tavır alicaz?

• Savunduğu görüş İslâm'a aykırı ise ona doğruyu anlatırsın, anlamıyorsa onunla muhabbeti kesersin. Ne görüşüne saygı duyarsın ne de hakaret edersin.

• Din örf ve adetlerimize göre zaten hepimiz evlilik öncesi yaşanacak olan her şeyin günah ve yanlış olduğunu zaten biliyoruz önemli olan bunu uygulayacak iradeye sahip olmak

1|1
    0|1
  • Tüm kafirleri toplamışlar konuşturmuşlar
    Hepsi birbirinden gerizekalı insanlar

1|1
    2|0

• Dinimiz gereği Haram

İnsanların görüşlerine saygı duyarım orası ayrı mevzu

1|2
    0|0
  • Herkes dilediği şekilde tercih edebilmeli. Herkes kendi bedeninden sorumlu olmalı. Tabi ki herkesin bu özel anı özel erkeğine saklama hakkı var.

0|1
    0|0
  • Çok güzel bir çalışma olmuş arkadaşlara katılıyorum 😌

0|0
    0|1

• Bu videodakilerin hepsi O... zaten ;)

Giden geri gelmedikleri için. Laf yapiyorlar.

0|1
    2|1
  • zinaya hayır

2|1
    0|1
  • Bende senin gorusundeyim :)

1|1
    0|1
  • Bende karşıyım

0|1
    1|1

• Bakirelik onemli

0|1
    0|0

• profil resminden düşünemiyorum bile

0|0
    2|1
  • Bakire değilim :)

0|1
    0|1
  • izledim ve türk oldugumda utanır oldum reziller.

0|1
    1|1
  • ben yalnız yaşayacağım o yüzden kafam rahat :D

0|0
    0|0
  • Bir kere geliyoruz dünyaya

0|0
    0|0
  • sıkıldım artık

0|0
    0|0
  • Yorumu birakim evde izleyip sovucem.

0|0
    1|1
  • Esine saklayabilen varmi? Kiz olarak

0|0
    0|0
    • Çok şükür basta kendim olmak uzere kendini koruyan kizlar taniyorum :)

• onlarda cok nazlaniyo be evlenelim diyosun para makam mevki derdindeler insanin ahlakına deger veren sözde kalıyo maalesef ağzı ile söylediğinin tersi zengin bir piçle evleniyo

• Edep yahu hadi eşinizi düşünmüyonsunuz kendi şerefiniz için taşıyın her sevgilisiyle yatan kızdan nolur her şey zar değil kesinlikle ama önemli çok önemli.

0|0
    1|0

• en iyisi bir ömür geçireceğin kişiyle gözünü açmak herşeyi paylaşmak özel olmaktır ama bunun bir garantisi yok o yüzden ne desek boş

0|1
    0|0
  • günah oldugu için nikahsız yapmam ama yapanada kötü gözle bakmam

0|1
    0|0

• Buyuk gunah bide 100 sopa bide 1 yil surgun cezasi var kardesim simdi genclerin oyuncagi oldu.

0|1
    2|1
  • Olmamali

0|1
    1|1

Benzer Benceler

Yükleniyor...