1 ay

Tövbe ettiğim halde müstehcen görüntüler izledim. Allaha karşı suçlu olduğum için kendimi kötü hissediyorum. Ne yapmalıyım?

Gizli Üye
Iyi akşamlar. Soracak kimsem olmadığı için yargilamadan yazmanızı istiyorum. Bunu yazmayı kendimde şu an utanıyorum ama ben ergenliğe girdigimden beri hep p**** video veya çizgi roman okuyorum. Önceleri çizgi romandı sadece ama sonra videolara dönüştü. Bağımlılık yaptı. Hep tövbe ettim izlemeyeceğime, yine yaptım. 20 yaşındayım. (Şimdi git evlen demeyin lütfen) Geçtiğimiz regaip kandilinde dua ettim allaha. Bundan kurtulmak için. Hep yanlız kalmamaya çalıştım, bir şekilde uğraş buldum. Ama bugün regl olunca, bir de ilk gün, artık ne yaşadıysam, her şeyi boşverdim izledim. İzledikten sonra çok pişman oldum. Allaha söz verip, yine bozduğum için kendimi kötü hissediyorum. Ondan; yine özür dilemekten, yine aynı hataya düştüğüm için dua etmeye, tövbe etmeye utanıyorum. Ama kalbimin de kir için de kaldığını hissediyorum.
Çok pişmanım. Kendimi kötü hissediyorum. Bu alışkanlıktan da, bu kötü hissetmekten de ve allaha karşı günah ve haram işlemekten nasıl kurtulabilirim? Allaha dua etsem yine yaptığım bu hatayı affeder mi?
Tövbe ettiğim halde müstehcen görüntüler izledim. Allaha karşı suçlu olduğum için kendimi kötü hissediyorum. Ne yapmalıyım?
13
4
Görüşünü yaz