6 ay

Ya bu feminizm meselesi yüzde 70 oranında aptalca değil mi?

4N1_53M3NF4M
Bununla ilgili 2 video dinledim. İki videoyu da izledim üsttekinde erkeklere şiddeti, öldürülmeyi hak görüyor. Kadınlara kadın oldukları için her boku hak görüyor. 2. Videoda da sürekli kadınların sömürüldüğünden bahsediyor. Avrupa’da Rusya’da kadınların merdiven çıkması yasakmış. Üniversitede ders anlatmasına izin verilmiyormuş. Kadın hoca üniversitenin bodrum katında kalıyormuş. Kadınlar daha düşün ücret alıyormuş. Kadınların yükselmesinde büyük engeller oluyormuş falan. Şimdi bunlar bu cümleleri söylerken her seferinde Avrupa tarihinden bahsediyorlar. En alt seviyede A101, Bim gibi yerlerde kadınlar da var erkekler de var. İkisi de asgari ücretle başlarlar. Öyle kalkıp da kadına asgari ücret erkeğe 4 bin maaş demiyorlar. Ben kendim öğretmenim. Henüz çalışmıyorum. Ama hiç kadın öğretmene düşük maaş erkek öğretmene yüksek maaş duymadım. Ha, evli bekar arasında alınan maaş farklı. Bekar evliye göre daha az maaş alır. Evli insanın masrafı daha çok olur diye. 2. Videoda evlilikle ilgili diyor ki kadının emeği sömürülüyor. Nereye sömürülüyor? Diyor ki erkek çamaşırlarını, ütüsünü, seks ihtiyacını dışarıda parayla yaptırabilir. Yemeğini dışarıda yiyebilir. Ama evlenince bunları kadına bedava yaptırıyor. Kadını sömürüyor. Evdeki kadının bu işleri yapacağından emin kafası rahat kendisini icatlara verebiliyor diyor. Bunlardan ötürü neden kadın sömürülsün ki? O kadın evlenmese yalnız yaşasa yine yemek temizlik ütü çamaşır yapmayacak mı? Çamaşırı derede mi yıkıyor makineye çamaşır atmak sömürülmek mi? Ayrıca bunları erkekler de yapıyor. Erkekler de yemek bulaşık çamaşır yapıyor. Seks meselesinde de bunu neden sömürülmek olarak görüyorsunuz? Pankart açıp lam benim istediğimle skkişirim yazıp slogan atmıyor musunuz? Siz seksi erkekle zorla mı yapıyorsunuz? 27. Dakikaya kadar izledim. Hiçbir şekilde tecavüzden bahsetmedi. Yıl olmuş 2019 hala Ortaçağ Avrupasından bahsediyor. Zaten feminizm hareketi Avrupa kaynaklı. Avrupalılar kadınlara Türklerin kadınlara davrandığından daha kötü davrandığı için bizde çıkmadı bu hareket. Kadınlar neden askerlik inşaat bunlarda çalışmıyor diye sordular. Güçlü olan kadınlar yapabilir/zaten kadınlar sömürülüyor bir de onu mu yapacaklar diyo. He erkekler hiç sömürülmüyor haksızlık yapılmıyor. Benim babam mesela senelerdir işçi iliğini kemiğini sömürüyorlar. Elindeki ojesiyle şampuan kokan saçlarıyla ne de güzel madende çalışırlar zaten 😂 Eğitimde kadınlar eşit değilmiş. Üniversitelerde bir sürü kadın var. Artık erkekler okumuyorlar. Eğitimin süresi çok uzun olduğu için ve üni mezunu işsiz olmamak için. Boşa zaman kaybı deyip liseden sonra çalışmaya başlıyor çoğu. Erkekler sokakta görünmez olabiliyormuş. Kimse bakmıyormuş ama kadınlara erkekler bakıyormuş. Çirkin de olsa güzel de olsa o kadar yalan ki. Kadınların kadınlara baktığı incelediği kadar erkekler kadınlara bakmıyor. Ben 80 kiloyum. Çevremdeki erkeklerden çok kadınlar bana zayıfla dedi. Bir ortama girince kıyafete fiziğe bakan esas kadınlar.
Güncellemeler:
6 ay
Erkekler arkadaş seçerken adamın fiziğine dikkat etmez. Şişman kel kısa bir adamın hemcinsleriyle o biçim ortamı varken ve bu ortamda en fırlaması genelde bunlar olur. Şişman bir kız olsun bu kızla bile her kız arkadaş olmaz. Grupta önemli yeri olmaz. Erkek ilgilendiği kadının fiziğine, giyimine dikkat eder diğerleri önemli değildir. Bu düşüncelerimden dolayı da hiçbir şekilde kendimi feminizme ait görmüyorum. Kadına şiddet, cinsel saldırı dışında her bokla ilgileniyorlar.
6 ay
Neden çocuğun bakımı kadına aitmiş? Çocuk 6 yaşına kadar anneye bağımlıdır. Annenin bir uzvu gibidir anneye hem psikolojik hem de biyolojik olarak bağımlıdır. Babaya o kadar bir ihtiyacı yoktur. Bu sebeple kadınlar çocuklarına bakmak zorundalar bakmazsan da çocuğu eksik bırakırsın. Bu eksikliği de çocuk hem kadın erkek ilişkilerinde hem kişiliğinde hisseder. Bunu bile sömürülmek diye görüyorlar.
Ya bu feminizm meselesi yüzde 70 oranında aptalca değil mi?
8
1
Görüşünü yaz