40 Zengin Renk Seçeneğinden Biri Mutlaka #İstediğinRenk
Kapat

Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları

Gerdek Gecesi Nedir, Neler Yapılır?

Toplumumuzda yeni evlenen çiftlerin ilk gecelerine geleneksel olarak “Gerdek Gecesi / Zifaf Gecesi” denir. Düğünden sonra ilk kez bir araya gelen gelin ve damadın birleşme gecesine de “ilk gece”, ilk gecelerini geçirecekleri odaya “gerdek odası”, bu odada gerçekleşecek birleşme eylemine de “gerdeğe girmek” denir.
ilk gece
ilk gece
Gerdek odasında ilk defa yalnız kalan çift eskiden önce birlikte yemek yer, namaz kılar, dua eder ondan sonra gerdeğe girermiş. İnançlar ya da alışkanlıklar ne şekilde olursa olsun, ilk kez cinsel birliktelik yaşayacak bir çift için öncelikli esas tekrarı olmayacak bu gece için birbirlerine karşı sevgi, saygı ve anlayışla yaklaşmaları gerektiğidir.

Gerek kadın, gerekse erkek özellikle ilk kez birliktelik yaşayacaksa gergin olabilir. Unutmamanız gereken bir şey de eğre düğün sonrası aşırı yorgun, gergin ya da hazır hissetmiyorsanız ilk beraberliğinizi bu gece yaşamak zorunda değilsiniz. Bu konuyu eşinizle açıklıkla konuşup hazır olduğunuzda yaşamanız her ikiniz için de en iyisi olacaktır. İlk gece konuşulanlar arasında en önemli konu birlikteliğin o gece yaşanıp yaşanmaması konusu olmalıdır.
gerdek gecesi
gerdek gecesi
İlk birleşme öncesi heyecan, korku ya da endişe hissetmeniz doğaldır. Bu durumlarda eşlerin birbirlerine yakınlık göstermesi, sohbet etmesi bu gerginliğin dağılmasına yardımcı olabilir. Özellikle ilk birlikteliğini yaşayacak çiftlerde erkekte ereksiyon problemi, kadınlarda vajinal kuruluk görülebilir.Bu durum stres kaynaklı ise eşler birbirlerini açıklıkla konuşarak rahatlatmaya, kaygılarını gidermeye çalışabilirler. Ayrıca ilk gece için kayganlaştırıcı jel gibi kolaylaştırıcılar birlikteliğin kadın açısından daha rahat olmasına yardımcı olur.

Evlilikte İlk Gece Rahatlamak için Neler Yapılmalı?

Gerdek odasında yalnız kalan çift uzun zamandır bekledikleri ömürlerinin bundan sonraki günlerinin ilk gecesine artık hazırdır. Cinsel birleşme için acele etmeden öncesinde bir gerginlik varsa oturup konuşmak, birbirlerinden istek ve beklentilerini açıklıkla dile getirmek çifti rahatlatacaktır. Gerdek gecesi konuşmaları çiftin sağlıklı birlikteliği için oldukça yüksek önem taşımaktadır.

Ortamda rahatlatıcı bir müzik olması iki kişi için de faydalı olabilir. Heyecan olması doğaldır, bunu aşmak için karşılıklı iletişim çok önemlidir. Karşınızdaki kişi sizin hayatınızı paylaşacağınız, en önemli anlarda desteğine ihtiyaç duyacağınız eşiniz olacaktır, bu yüzden çekingenliğe kapılmadan, acele etmeden rahatça beklenti ve kaygılarınızı açıklıkla ifade etmeniz önem taşır. Unutmayın, sağlıklı iletişim her şeyin anahtarıdır.
İlk Gece Rahatlamak
İlk Gece Rahatlamak
Güzel bir müzik ve ufak dokunuşlar, öpüşler sizi birbirinize yaklaştıracak, varsa bir gerginliği aşmanıza olanak sağlayacaktır. Bununla birlikte kayganlaştırıcı türü fiziksel yardımcılar kullanmak, özellikle kadınların ilk gece korkusu yüzünden aşamadıkları vajinal kuruluğun giderilmesine yardım edecektir.

Sevgi dolu fiziksel temas rahat geçirilecek ilk gecenin en önemli parçasıdır. Eşinize utanmadan, sıkılmadan, çekinmeden yaklaşın, dokunmaktan korkmayın. Birbirinizin vücudunu ne kadar iyi tanırsanız o kadar çok zevk alır, zevk verir, mutlu olursunuz.

Evlilikte İlk Gece Ne Giyilir?

Her ne kadar ilk gece için hazırlanmış özel iç çamaşırları hazırlanmışsa da eğer içinde rahat değilseniz hiç bir kıyafetin bir noktadan sonra önemi yoktur. Dolayısıyla ilk gece için alışveriş yaparken bu kıyafetle rahat olup olmayacağınızı da düşünmenizi, kendinizi doğru ifade eden bir kıyafet seçmenizi özellikle öneririz.
İlk Gece Ne Giyilir
İlk Gece Ne Giyilir
Kıyafetler kişiliğinizi anlatır, sadece estetik kaygılar yüzünden yanlış bir ifade seçmediğinize emin olmanız sizin rahat hissetmenizde de etkendir.
  • İlk gece kıyafetleri her iki cins için de öncelikle temiz ve göze hoş görünür olmalıdır.
  • Gerdek gecesi elbisesi olarak rahat edeceğiniz modelleri tercih edin.
  • Beyaz ilk gece rengidir dense de siz teninize en çok yakışan rengi tercih edin.
  • Biraz dekolte çok sorun çözer, cesur modellerden çekinmeyin.

İlk Gece için En İyi Pozisyonlar Hangileridir?

Sağlıklı bir cinsel yaşam için fanteziler hem önemli, hem de gereklidir. Fakat özellikle ilk geceden bu tür fanteziler peşinde olmak, gösterişçiliğin yanında gereksiz de olacaktır. Özellikle gerdek gecesi uygun pozisyonlar düşünüldüğünde, hele ki ilk gecede ilk kez birliktelik yaşanıyorsa öncelikle en rahat, en güvenli pozisyon olan, erkeğin üstte, kadının altta olduğu misyoner pozisyonu ile başlamanız iki taraf için de daha güvenli olacaktır.
misyoner pozisyonu
misyoner pozisyonu
Bununla birlikte CowGirl denen kadının üstte, erkeğin altta uzanır olduğu ve hakimiyetin kadında olduğu pozisyonda kadın hislerine göre ilerler ve olası acı ihtimalini kontrolü altına alarak soruna hakim olur. Ayrıca bu yöntemde klitoral sürtünme fazla olacağından kadının zevk alması da kolaylaşır.
CowGirl pozisyonu
CowGirl pozisyonu
Çiftler birbirini tanıyıp, güven oluşturduktan, belli bir rahatlığa ulaştıktan sonra diledikleri pozisyonları zamanla birlikte konuşup anlaşarak keşfederlerse, bu ileride sağlıklı bir cinsel ilişki yaşamalarını sağlayacaktır.

İlk geceden pozisyon arayıp performans kaygısına düşerseniz eşinizin ürkmesine ya da canının yanmasına sebep olabilirsiniz. Özellikle başlangıçta atılacak bu tür yanlış adımlar ömür boyu sürecek travmalara sebep olabilir. Bu yüzden, oluşacak kötü sonuçlardan korunmak için, fantezilerinizi eşinizle birlikte konuşup karar vererek, eşinizin de onayı ile gerçekleştirmeye önem verin.

İlk Gece Nasıl Korunulur?

Zamanı geldiğinde bir bebek sahibi olmak ne kadar güzel bir duyguysa, istenmeyen gebeliklerden korunmak da çiftin en büyük sorumluluklarındandır.
doğum kontrol hapı
doğum kontrol hapı
Eğer kadın rahim içi bir araç (spiral) ya da doğum kontrol hapı kullanmıyorsa ilişkiden sonra en kısa sürede “ertesi gün hapı” kullanması istenmeyen bir gebelik oluşumu için elzemdir. Bununla birlikte mümkünse erkeğin prezervatif kullanması ya da dışarıya boşalması gibi “geri çekilme yöntemi” denemesi de diğer bir korunma faktörü olabilir.
ertesi gün hapı
ertesi gün hapı
Fakat uzun süreli sağlıklı bir birliktelik için, aile planlaması çok önemlidir. Bu sebeple muhakkak bir sağlık kurum, kuruluşu, ebe ya da aile hekiminden destek alınması gerekir.

İlk Gece Korkusu Nedir?

İnsan bilinmeyenden korkar. Sevgi ile yaşanan bir birliktelikte, sağlıklı bir iletişim ve güvenle çiftler “ilk gece korkusu” yaşamadan, cinsel hayatlarına mutlu bir şekilde adım atarlar.
İlk Gece Korkusu
İlk Gece Korkusu
Fakat özellikle toplumumuzda gereksiz korku hikayeleri ve olumsuz tecrübelerin dilden dile dolaşmasıyla, malesef gençlerde gereksiz bir korku oluşmasına sebep olmuştur.

Kadın ya da erkeğin performans ya da olası acı korkusu ile cinsel birlikteliğe karşı olumsuz düşünceler taşıması ilk gece korkusunu beraberinde getirir. Karşınızda hayatınızı birlikte geçireceğiniz kişi olduğunu düşünüp kendinizi ve eşinizi sevgiyle motive etmeniz, onunla rahatlatıcı sohbetler yapmanız kuruntularınızın boşa çıkmasına yardımcı olacaktır.

İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir?

İlk gece korkusunu yenmek için öncelikle eşinize güvenin. Eşinizle tüm düşüncelerinizi açıklıkla konuşun. Ona kaygı ve korkularınızı sebepleriyle anlatın, destek ve yardımını isteyin. Gerdek gecesi olayları genelde tek önemli sebepten olumsuz sonuçlanır, o da iletişimsizliktir.
İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir?
İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir?
Unutmayın karşınızdaki kişi de aynı korku ve kaygıları yaşıyor olabilir, bunları paylaşmak ikinizi de rahatlatacak ve cinsel beraberliğinizin keyif ve mutlulukla başlamasına olanak sağlayacaktır.

Eşinizle sohbet edin, bu sohbetler aranızda güven oluşturacak, bu güven sizin sahip olduğunuz ya da olabileceğiniz kaygıların yok olmasına yardımcı olacaktır.

İlk Gece Hakkında Sorular

Kadınlarda ilk gece korkusu neden olur?

Konunun anlaşılabilirliği açısından gerdek gecesini çağrıştıran "İlk Gece" deyimi yerine "İlk Cinsel İlişki" deyimini kullanmak daha doğru olacaktır. Sizinde böyle korkularınız var mı? Ya da yaşayanlar için nasıl geçti?
Gizli Üye
1|0
Yorumla 33

Gerdek gecesi korkum var ne yapabilirim?

merhabalar birkaç ay sonra inşallah nişanlımla evleneceğim fakat gerdek gecesi korkum var hijyen nasıl olmalı, giysi alışverişi kaynanayla mı yapılır, eve nasıl giriş yapılır sonrasında neler olur hiç bilmiyorum. beni...
Gizli Üye
1|4
Yorumla 425

Gerdek gecesi korkusu nasıl geçer?

Kızlar gerdek gecesinden neden korkar gerdek korkusu tam olarak nedir..
Gizli Üye
1|0
Yorumla 20
1 yıl

İlk gece korkusunu nasıl yeneriz?

Cinsel deneyimi olmayan kadın ilk gece neler olacağı konusunda fikir sahibi değildir. Ya da etraftan duyduğu olumsuzlukları düşünmekten, o geceyi korkuyla beklemektedir. - Cinsellikle ilgili etrafta konuşulurken duyulan,...
zenci21
2|2
Yorumla 113

İlk gece için gelinliğin altında nasıl bir çamaşır olmalı?

İlk gece için gelinliğin altında nasıl bir çamaşır olmalı? İlk gecenin düğün gecesi olduğunu düşünürsek daha da özel olmalı her şey... Mesela gelinliğin altındaki iç çamaşırı merak uyandırmalı. Peki bu seçimin rengi...
OjeliKadın u
2|11
Yorumla 3266

Gerdek gecemde, ilk gece ne yapmalıyım?

Arkadaslar yasim 27 5 ay sonra evleniyorum evlenecegim kisi daha once bosanmis bir insan ben hic evlenmedim bakireyim sevgilim eski karisinin onu mutlu etmedigini put gibi durdugunu cinselligi adam gibi yasayamadigini...
Gizli Üye
1|2
Yorumla 69

Gerdek gecesinde ilk gece çok kanama oluyor mu?

Gerdek gecesi ilk gece çok kanama olur mu
34ysf47
1|0
Yorumla 2

İlk gece nasıl olur?

Ben 1 ay sonra evleniyorum. Ama ilk seksimiz nasıl olacak hiçbir fikrim yok. Evlililer cevaplasın. Acır mı sizce?
Gizli Üye
3|6
Yorumla 1356
2 ay

Sorum evlenmiş olanlara Düğünden sonra hemen gerdek gecesi seks yanıtınız mı yoksa bir kaç gün sonra mı yaptınız?

Düpün yorgunluğu ve stresinden sonra hemen seks yapılıyormu yoksa o gece tek basına duş alıp sadece birbirine sarılarak uyunuyormu merak ediyorum
Gizli Üye
1|1
Düpün yorgunluğu ve stresinden sonra hemen seks yapılıyormu yoksa o gece tek basına duş alıp sadece birbirine sarılarak uyunuyormu merak ediyorum
A
Evet düğün gecesi yaptık
B
Hayır birkaç gün sonra yaptık
C
Evli değilim sonuçlara bakmaya geldim
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Yorumla 24

İlk Gece Hakkında Benceler

İlk Cinsel İlişki Nasıl Olmalı? Unutulmaz Bir Tecrübe Yaşamaya Hazır Mısınız?

Hayatta her şeyin bir ilki vardır ve tüm ilkler her zaman özel bir yere sahiptir. Üzerinden zaman geçse de tatlı tatlı hatırlanacak anılar arasında da kimilerinin yeri başkadır. Mesela, ilk öpücük, ilk dokunuş ve en...
GolgiAygırı
920 Yorumla
4|4

Tüm Duyduklarınızı Unutun! Gerdek Gecesi Nasıl Olmalı?

Güzel bir aşkın sonunda evlenip de gerdek gecesinde hazzı yaşayacakların dikkatine! Her şey bir kıvılcım ile başlar Bir bakmışsınız yanıyorsun ama aşk ile. :) Sonrasında sırası ile söz, nişan, kına ve düğün derken...
novel
2237 Yorumla
17|10

İlk Kez Cinsel İlişki Yaşayacaklar İçin Çok Önemli 5 Tüyo!

Toplumumuzun örf ve adetlerine göre bir insan ilk cinsel deneyimini evlendiği günün gecesi, hayatını resmi olarak birleştirdiği erkek/kadın ile yaşar. Bugüne kadar cinsellikle ilgili aklını kurcalayan acabaları da bu ilk...
Chloé_
938 Yorumla
9|13

Kadınların Bitmeyen Çilesi İlk Gece Korkusu Nasıl Aşılır?

Bu gece ikinizin gecesi Bugün hayatınızın en mutlu günü. Sevdiğiniz insanla hayatınızı birleştiriyorsunuz. Her şey çok güzel. Düğün dernek kuruluyor. Ama bir de bu işin gecesi var. Gece için size anlatılan bir sürü saçma...
Mad_Soldier
1514 Yorumla
9|4

Gerdek Gecesinin Stresini Üzerinizden Atıp Güzelliklerini Sonuna Kadar Yaşayın!

Evliliğin ilk şartları; sevgi, saygı, sadakat, güven ve anlayıştır. Bundan sonrası ise cinselliktir. Sevdiğiniz kişiyle hayatınızı birleştirip evlenmek güzel şeydir. Bu güzel günü ve gerdek gecesini stres altında geçirip...
OjeliKadın u
639 Yorumla
3|11

Geldi Aralık Ayı Gevşedi Bilgi Yayı: Cinsellikte Kulaktan Dolma Yanlış Bilgiler!

Cinsellik bir okyanus gibidir. Kimi zaman bir yunus kimi zaman da bir kılıç balığı karşınıza çıkabilir. En güzel balık ise kaçan balık ve pantolon balığıdır. Neyse konumuz balıklar değil. Konumuz cinsellik ve zaman zaman...
novel
2326 Yorumla
11|7

Erkeğin İlk Gece Karısına Yaklaşım Tarzı İle İlgili Tavsiyeler!

İlk gecenin özel oluşu biz erkekleri çok ilgilendiriyor. Kadınlarımıza gereken özeni ve şefkati sunarsak onların da bu özel geceyi zevk alarak geçirmelerini sağlayabiliriz. Korkulu ve acılı bir ilk gece yaşamaktan çekinen...
811 Yorumla
6|6

İlkler Unutulmaz! İlk Cinsel Deneyim Hakkında Öneriler

İlk cinsel ilişkinin gerdek gecesinde yaşandığını varsayarak Gerdek Gecesinin Stresini Üzerinizden Atıp Güzelliklerini Sonuna Kadar Yaşayın! adlı bir Bence yazmıştım. Tabii çoğu kişinin de görüşlerde belirttiği gibi artık...
OjeliKadın u
1831 Yorumla
6|9

Her Geceyi İlk Gece Gibi Yaşamanız İçin Erkeğinizi Baştan Çıkaracak İç Çamaşırları

İlk gecenin önemi bir başkadır. Her gecenizi ilk gece gibi yaşamak ve yaşatmak sizin elinizde. Bunun için yapılması gerekenler dışında iç çamaşırına da önem vermelisiniz, çünkü iç çamaşırlı bir vücut çıplak bir vücuttan...
OjeliKadın u
622 Yorumla
3|4

İlk Gece Hakkında Herşey

İlk cinsel ilişkide ne yapılması gerekir?

Evlendiginiz gece nelere dikkat ediyorsunuz? Bir kizin ilk cinselliginde neye dikkat etmesi gerek ya da ne yapmasi lazim?
0|5
Yorumla 216

Birine çok gereksiz çok fazla mı kaptırdım lütfen yardım edin?

Söz konusu şahıs ile 14 gün önce tanıştık. İlk 4-5 gün çok iyi, çok ilgiliydi. Nude istedi, ben de daha önce atmış biri değilim. Ama konuşması o kadar hoşuma gitti ki bu üç ayrı gece attım videolu falan. Çok ilgiliydi,...
0|2
Yorumla 714
1 gü

Eski Günlere Geri Mi Dönüyoruz?

Corona Ile (Covid-19) Mücadele Kapsamında Dokuzuncu Kez Ilan Edilen Sokağa Çıkma Kısıtlaması Gece Saat 24.00 Itibariyle Sona Erdi. Ankara , İstanbul Ve İzmir’de Normalleşme Adımlarının Başladığı Ilk Günün Sabahında...
0|2
Yorumla 24

Eşime aşık oldum ama hislerimi gösteremiyorum?

Arkadaşlar ben biraz da zorlamayla evlendim, 9 ay oldu. Evlenmeden önce eşimi doğru dürüst tanımıyordum bile ve ilk gece ona onu sevmediğimi, z onunla zorla evlendiğimi söylemiştim. O günden beri aramız soğuk evin içinde....
Gizli Üye
0|3
Yorumla 710

Uykusuzluktan tansiyon düşer mj?

Yks öğrencisiyim. Hergun 1-2 bardak kahve içiyorum uykusuz kalıyorum. Birkac ay evvel bir olaydan etkilendim korktum ondan sonra her gece kalbim hızla çarpıyor uyanıyorum. kuzenime sorularimi sormak icin gittim...
soruçölü
0|0
Yorumla 22
Geziyor

Kampa Gitmek İsteyenlere Rehber: Eğlenceli bir Kamp İçin Yapılması Gerekenler

Evet arkadaşlar karantina dönemi sona eriyor, yasaklar esnetiliyor, şehirler arası yolculuk sınırlaması kalkıyor. Bu dönemde kamp planı olan arkadaşlar için küçük bir kamp rehberi olacak basit bir yazı yazmak istedim....
WetKoala06
1019 Yorumla
3|3

Bakirim, evlilikte ilk gece deneyim önemli mi?

Arkadaşlar bakirim şu an sevgilim yok evlenmeyi düşünüyorum ama şu an için kimseyi bulamadım evlenilecek. Sorum şu eşimi memnun edebilmek için evlilik öncesi deneyim önemli mi? bakir kalmamı mı tavsiye ederiniz yoksa...
Gizli Üye
0|0
Yorumla 30

Aşkın Kıyamet Senaryoları

Aşk, bir insanı sil baştan yeniden, yeni bir insan olarak yaratabilir de tam tersi kral iken çapulcu seviyesine indirebilir ve insanın damarlarındaki akan kanı ağzından ve burnundan getirebilen çok deli divane bir duygu...
IAmarPresterAen
1316 Yorumla
5|7

İlk gece gecelik mi yoksa elbise mi giymeliyim?

Birşey sormak istiyorum utanarak da olsa ama çevremde sorabileceğim kimse yok. evlilikte ilk gece ne giyilmeli? Gelinliği ben mi çıkartmalıyım yoksa beklemeli miyim? Bir de gecelik yerine seksi bir elbise giymek istiyorum...
Gizli Üye
0|2
Yorumla 619

İlk gece sakinleşmezsem ne olur?

Eşimle ilk defa ilişkiye gircem. Neler olacağını vs biliyorum ama çok korkuyorum. Korkunca da ağlama krizine giriyorum. O gün sakinleşemzsem ne olur yardım edinn
Gizli Üye
1|5
Yorumla 1033
YÜKLENİYOR...