Bakirelik kavramı bu kadar önemli mi?

Beraber olmak disinda tum ilklerimi yasadigim bana dokunan ilk òpen bir insan var sevdigim adam.. 1 yildir beraberiz ve ben artik onu istiyorum cevrem ne der diye dusunmeden gelecegi dusunmeden bu ilkimide onunla yasamak istiyorum ama sizce bakirelik bu kadar obemlimi ?

0|0
210

En İyi Erkek Görüşü

• Eskiden bakirelik kavramı söylediğinde, söz konusu kız için cinselliğin yolları tamamen kapanırdı. Buna öpüşmeden seks konuşmaya her şey dahildi. Ancak zaman içerisinde bu kavram bozuldu ve şimdi sanılıyor ki bekaret sadece kızlık zarından ibarettir. Bekaret bir bütün olan evlilik öncesinde bedeninizi, duygu ve düşüncelerinizi koruması amaçlanan sembolik bir kalkandır. O sembolik kalkan delinirse, sonuçları hiç de sembolik olmayacaktır. İnsan dediğin bazen etrafından gelebilecek tepkileri düşünmeli. Bazen diyorum elbette. Neden düşünmeli? Çünkü bugün duygularını nefsinin kölesi olarak dibine kadar yaşamak istersin; ama 3-5 gün sonra zamanı geri almayı istersen ne olacak? "Geri almayı istemem, sonuçlarına da katlanırım" diyebilirsin ama bunu gerçekten yapabileceğini ispat edemezsin şimdi. O yüzden iyi düşün. Bazı şeyler tadında, bazı şeyler de zamanında güzeldir.

0|1
    0|0
    • Haklisin ama sunuda diyorum ben birlesme disinda herseyi yasayim ama bakireyim diyim evlendigimdede bu esime haksizlik degil mi?

• Eşinin görüşüne göre ve tabii onun da evlenmeden önce yaptıklarına göre değişir. Ancak ben de diyorum ki zaten, kızlık zarını kaybetmek dışında her şeyi yaşama. Aksine o engel, senin pek çok şeyi yalamanı engellesin. Yoksa sembolik manası kalmaz, yalnızca nicelikten ibaret bir manasızlık haline gelir.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Yaaa yok öyle bir şey ne kızlar gördüm bakire olup kocalarından köpek muamelesi gördler ne kadınlar gördüm bakire değillerdi ama kocalarını parmaklarında oynattılar...

0|0
    0|0
  • Kocan olacaksa bir şey demem.

0|0
    0|0
  • Önemli olan ruhun bakire olması şimdi belki o kişi ile ayrılacaksın ama kolayı var diktirirsin gider kimse farketmez ne kadar basit değil mi ? Şöyle birşeyde olabilir mesela biri çıkar geçmişin s*kimde değil der ve o halinle kabul eder falan filan .

0|0
    0|1
    • iste bende onu diyorum herseyi yapip tek o durup sonrada ben bakireyim demek esini kandirmak oluyo

• Sonuçta batılılara benziyoruz yavaş yavaş eski geri kafalı birisi ile olmayacağın garanti ama sevdiğin kişiye bunu söylemek koyar yani ama seni öyle kabul ederse eder sanki ben çok masumum veya o kişi çok masum erkeklerde yapıyor yani ama toplumda normal karşılanıyor bu.

• Evleneceğin kişiye ve diğer insanlara karşı dürüst olman en önemlisi bence

0|0
    0|0
  • Bekaret değil ama ahlak kavramı önemli ileride o adam senin eşin olsa bile zina yapmış olacaksın

0|0
    0|0
  • eskiden bakirelik önemliydi şu zamanda ne kadar önemli bilmiyorum...

0|0
    0|1
  • Bi kızın ilki olmak îsterdim

0|0
    0|0
  • evet önemli maalesef

0|0
    0|0
  • madem herşeyin olmuş senin en azından bir söz,nişan birşey yapında ondan sonra onun ol yoksa ilerde ayrılırsın ondan pişman olursun düşün sene onunla oldun sonra ayrıldın ve aradan çok zaman geçti bir başkasını sevdin ve iş cittiye bindi ewleneceksiniz ama senin bakire olmadığınıda bilmiyor napardın! ona açıklarmıydın yoksa onu kandırırmıydın diktirip falan ! Bu durumlara düşmemek için nevsine hakim ol.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Her iki cins içinde önemli bir kavram.

Temiz erkekler temiz kadınlarla

Zinakar erkekler zinakar kadınlarla hayatlarını birleştirirler.

Ve dahi istenmeyen bir durumla bu özellik yitirildiyse

hastalık zor kullanma vs. O durumda o kadın hala temiz bir kadındır

ve Mevlâ gönlüne göre elbet verir.

0|4
    0|0
  • bnce yapma maalesef çok önemli ülkemizde

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;