Zina yapmış tevbe etmemiş biriyle evlenmek dinen caiz midir acaba?

Selam arkadaşlar. Bir süredir internetten biriyle görüşüyorum, bu kişi beni bir dertten kurtarmıştı aynı zamanda. Yalan söylediğimi ve hata yaptığımı bildiği halde ve o hatayı yaptığım kişi uğruna onu bıraktığım halde hiç bir şekilde beni kötülemedi ve güvenimi boşa çıkartacak bir şey yapmadı. Benden 7 yaş büyük ve yurtdışında yaşıyor. Henüz kesin bir şey yok hatta beni görmedi bile ama onunla çok iyi anlaştığımız için ilerletebileceğimizi düşünüyorum fakat sorun şurda daha önceki bir ilişkisinde biriyle birlikte olmuş ciddi bir ilişkiymiş. Böyle konularda rahat ve eğlenceye düşkün biri olduğunu gözlemledim. Ben kapalıyım, namazlarımı aksatmamaya çalışan biriyim. Mesela o hiç namaz kılmamış. Ailesi de o konularda rahat anlaşılan.. Aklıma takılıyor. Beni böyle konularda hiç zorlamaz, ki kendide biliyor zorlasa neler olcağını. Ben ona gün geçtikçe daha çok bağlanıyorum, o da bana. İlerde sorun çıkacak biliyorum ama zamana bıraktık.. Rahatız her türlü konularda konuşuyoruz fakat cinsellik konusunda ben izin vermiyorum. O da bunu anlayışla karşılıyor. Her neyse arkadaşlar asıl merak ettiğim şey şudur: Ben ona sordum o kişiyle birlikte olduğun için pişman mısın diye, o bana 3ay sonra olan bir şey zorla yapmadım gibisinden şeyler dedi yani tövbe etmemiş burdan anladım. Pişman bile değil. Acaba ilerde sorun olur mu dinen? Zina yapmış sonuçta böyle biriyle evlenmem doğru mudur ? Çok erken ama ben ilerde üzülceğime şimdi üzülürüm görüşünü destekleyen biriyim. Herkese teşekkürler..

0|0
27

En İyi Erkek Görüşü

• Kendinizi ateşe atmayın derim. Siz ne kadar severseniz sevin belli bir kültürü adeti ailesinden alır o çocukda. Ben ailesiyle evlenmiyorum diye asla düşünmeyin, zina durumunu bildiğim kadarıyla zina işlemiş biri ancak kendisi gibi zina yapmış biri ile evlenebilir diye biliyorum,erkek kadından 1 adım önde olduğundan dolayı bunu üstünlük anlamında katiyen söylemiyorum, bunun için onunda namaz kılması ALLAH' ibadet etmesi çok önemli bişey. Çok ilginiz varsa ya da duygusal anlamda bir bir sevgi yüz yüze bir kere konuşmanız lazım zaten notunu hemen verirsiniz.

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim..

• Dipnot olarak şunuda belirtiyim ALLAH'dan herşeyin hayırlısını dileyin.

• Amin inşallah hayırlısı olur isteğim o.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• baya uzun yazmışsın ya kardeşde görüseniz birbirinize iyidi ama

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • zina yapan birine güven olmaz.Haa çok boşluğuna gelmiş bir hata yapmış.Burdakilerle olmaz bir hocaya sorularak olmaz

1|0
    0|0
    • Netten araştırdım fakat bulamadım bende buraya sorayım demiştim

• Zina eden erkek, zina eden veya müşrik olan bir kadından başkası ile evlenemez; zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya müşrik olan erkek evlenebilir. Bu, müminlere haram kılınmıştır. (Nur süresi, 3)

0|2
    0|0
  • Gereksiz şeylere takıyosun bnce herşey allahta bitmiyo böylede bir gerçeklik var

1|0
    0|0
  • Madem çok dindar birisin ondan ona sonra tekrar başkasına gitmek nedir ?

0|0
    1|0
    • Ben kendime aşırı dindar demiyorum ki. Benimde hatalarım olur kabul ediyorum ve düzeltmek için çabaladım. Belirttiğim gibi namaz kılan biriyim olay bu tamam.

Kızlar Ne Diyor 2

• ilginç yaa..

1|0
    0|0
  • bence her ne olursa olsun hiç görmediğin birine bu kadar bağlanmamalısın güvenmek doğru değil.. işin gerçek yüzünü böyle öğrenemezsin.. belki gördükten sonra bütün fikirlerin değişecek bilemezsin.. yine de hakkında hayırlısı olsun.. Allahım hayırlısını versin..

1|0
    0|0
    • Haklısın teşekkür ederim senin içinde hayırlısı olsun inş.

Yükleniyor... ;