Neden her bakire olmayan kız ayıplanıyor?

Neden her bakire olmayan kıza kötü gözle bakılıyor arkadaşlar? Ben buna bir anlam veremiyorum.. kız sevgilisini çok sever onunla birlikte olur gerçekten büyük bir aşkla ayrılırsa zaten o kadar seven vücudunu kamu mali gibi kullandırtmaz. Sonra kızlık zarı diktiren var efendim yalancı oluyor. Neden her yük kızlarda? Bu kadar on yargı varken nasi itiraf edecek? Vücudunu kamu malu gibi kullananlardan bende nefret ediyorum onlar insan değl ancak bir kız olarak soruyorum diyelim ki birlikte olduğum sevgilimden ayrıldım, seviyorum onu tek birlikte olduğum erkek o oldu sonra başka biri oldu ciddi düşündük ama o bunu takacak biri diktirmekten başka çare ne olacak? Erkekler her şeyi yapıyor, yaşıyor kızlara neden bu on yargı? Bu toplum böyle oldukça nasıl saklamasın kızlar? Hakaret etmeden cevaplarınızı bekliyorum ben bu durumda değilim çok şükür ancak bütün kızlar adına soruyorum vücudunu kamu mali gibi kullanmayan bir kız olduğumuzu nasıl kanıtlayacağız bakire olmasakta? Hadi bekliyorum cevaplarınızi

0|0
419

En İyi Kız Görüşü

• her haltı yemış ama el değmemıs bakıre kız ısteyenlere Allah ustunden 10 tane geçmıs ama dıktırmısını nasıp etsın.bızım erkekler kadar egoıst bencıl kendı uçkurunu duşunen başka bı mıllet yoktur.evlenene kadar herseyı yaşıycaksın sonrada helal sut emmısını bulup evlenceksın mantığna yatanların Allah`, kendılerı gıbı pis zihnıyetlı kzılarla karsılastırsın.

3|1
    1|1
    • Cok dogru. Biz dürüst olsak suc olmasak suc

• aman bakıre alıyolarda neoluyo ıkı gun sonra kadın ya aldatıyo ya da baskasıyla kaçıyo.hiç kışılıge durustluge bakma yok adamlarda.bakıre olmayanda baska yollarla kazık atabılıyo yanı.bakırelık demek sadece bu konuda temız demek malesef kısının kalbının temızlıgnı ortaya koymuyo.

• Temiz kalpliliğin bu kadar göz ardı edilip delik odaklı düşünen bir ülke daha yoktur bizim kadar. Böyle oldukça gerilemeye devam edeceğiz maalesef. Dürüstlüğün değerini bilmekten aciz bir milletiz... Burayada bu soruyu yazdım ancak bu kadar net ifade etmeme rağmen hala soruyu anlamadan her bakire olmayanı aynı görmekte ısrar edenler var. Yazık cidden, çağdaşlıktan fazlasıyla uzağız.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• Ben bu güne kadar hiç bir bayanı cinselliği yaşadığı için yargılamazdım zaten toplumun cinsellik konusunda kadın ve erkeğe uyguladığı bu çifte standardı tam bir iki yüzlülük olarak görüyorum... ne yani kadına günah erkeğe değil kadına ayıp erkeğe değil bundan daha büyük bir iki yüzlülük olamaz...

1|0
    0|0
  • çok haklısın ama erkek kafası anca bu kadar çalışıyor erkek yapar kız yapmaz ne fark varsa ahirette bunların hesabı sorulmayacak sanki ya da erkek olanlar ceza görmicek bunlar sığ kafalı insanlar benim en yakın iki arkadaşım da bu olaydan dolayı kız ark.larını bıraktılar belki çok mutlu olcaklardı belki de onların sınavı bu Allah sınadı benimse nerdeyse hiç ark.olmadı böle aptalca takıntılarımda yok ama yok işte bu şimdi adalet mi sana soruyorum ?

1|1
    0|0
  • Sokak zihniyetidir bu aslında. İnsanlar çocukluğundan beri bu zavallı zihniyetle yetişir. Kızlar bekaretiyle gurur duyarken , erkekler milli olmanın ve sonrasında yaşadığı cinsel tecrübelerle gurur duyar. Ama bunların hiç biri insana bir üstünlük getirmez. Çünkü iyi bir kalp, sevgiyle dolu kaliteli bir karakter sadece doğuştan gelir. Bakire olmakla veya milli olmakla kazanılamaz. Erkeklere bu konuda çokça nefret beslemeyin. Bilinizki bu durumun sorumlusunun yarısı sokak zhiniyeti ise diğer yarısı erkeğin annesinden miras kalan düşünce şeklidir.

Evet erkeğin annesidir diyorum. Çünkü bir anne hiç bir zaman oğluna kevaşe niteliği taşıyan bir kızı yakıştıramaz. Oğlu bu kız hakkında ısrarcı davransa bile annenin tepkisi genelde hep aynı olur. "Onunla ne yaşarsan yaşa, ama asla bizim gelinimiz olamaz !" Hele birde oğlunun kız avcısı olmasıyla gururlanan bir babayada sahipse , ortaya nasıl bir beyin yapısı çıkar bellidir.

Onun için bu zihniyeti yıkmak yine bizlerin elinde. İnsanlardan nefret etmek yerine onları karşılıksız sevgiyle, iyi niyet ve iyi anlayışla değiştirmeye çalışmalıyız. O zaman duvarlar yıkılır, gurur yıkılır ve çevremize anlayış hakim olur.

İyi ve güzel günler hep sizlerle olsun :)

0|0
    0|0
    • çok güzel yazmışsınız da nasıl yıkacağız biz bu zihniyeti? bu yazıyı yazmamdaki amaç dediğiniz gibi saygılı bir şekilde insanların düşüncelerini yargılamaktı, ama gelen cevapların çoğu olumsuz yönde ben erkeklere karşı bir kin falan beslemiyorum. Ama şu tabloya bakıncada pek olumlu düşünemiyorum açıkçası.. Bu konuda anlayışın hakim olabilmesi için insanların kabuğundan çıkması gerekiyor. Kabuklarında hapsolmaktan yeni düşünceleri kabul edemiyorlar, başka fikirlere tahammülleri yok..

• Öncelikle işe çevremizde en yakın olan insanlardan. Özellikle kardeşlerimiz, çocuklarımız, arkadaşlarımız gibi. İlk önce bilinçlendirme gerekli. Bunların doğru şeyler olmadığını, insanın kalitesini yükseltmediğini öğretmek gerek. Ha tabi cinsel dürtülerini kontrol altında tutamayan insanlarda vardır. Madem buna eğilimleri var, en azından insanlara hak ettikleri değeri gösterebilmeyi bilmesi gerekli. Bununsa karşılıksız sevgi ve tebessüm göstermeyle kırılabileceğini düşünmekteyim.

• toplum bu konuda yargılayıcı olmamalı. herkesin kendi hayatı insanları sabit bir modele sokmak doğru değil sağlıklı da değil her insanın istekleri farklı. kızların çoğu psikolojik bunalıma giriyor bu sebepten sonra daha kötü oluyor ya daldan dala atlıyor ya da içine kapanıp kahroluyor. özel hayata saygı olmalı eğer 3. kişileri rahatsız etmiyorsa, aldatmak gibi.

1|0
    0|0
  • Ben ayıplamıyorum, aksine hayatını dolu yaşamış olarak görüyorum.

2|0
    2|0
    • Herkes senin gibi değil iste. Eminim birazdan burdada iki uc hanzo hakaret edecek birazdan

• Birlikte şikayet ederiz.

• Eğer bir erkek gerçekten seviyorsa o kızı fazla sorgulamaz. Ama bunu kaldırabilmesi için o kızı uzun bir süre aldatması şart.

1|0
    1|1
    • Hasta ruhlu düşüncelerini kendine sakla.

• Erkeklerin çoğu öyle zaten bakir erkek mi var da bakire kiz istiyorsunuz, her bakire olmayan kizi ayni kefeye koyuyorsunuz? Benim bu soruda anlatmak istedigim buydu.

• Sen benim cevaplarımı hiç okumamışsınki, ben ne yapayım artık. Adamı fıtık edersiniz ya

• Çünkü toplum böyle olmasını istiyor yapcak bişey göremiyorum ben

0|0
    0|0
  • Yol açılınca trafik akışı çok olur diyorlar.

2|0
    1|0
    • Sizde o trafik akışı hiç durmuyor

• Boyle düşünenler cok oldukca her bakire olmayan kiz o.. damgasi yemeye devam edecek. Anladim ben, vücudunu kamu mali gibi kullananlarla her bakire olmayan kiz esit tutulacak

• Rahatça sevişmek için başka metaforlar bulmalısın .

Kamu malı prim yapmaz.

• haklısın çok doğru

1|0
    0|0
  • haklısın çok aptalca tartışmalar

1|0
    1|0
  • acık kapı olunca cogu rahat durmaz bu da suphe uyandırır

2|0
    0|0
    • Ama hepsi ayni degil iste neden butun bakire olmayanlara ayni gozle bakiliyor?

• dulada o bakıs var evlenmiş ayrılmıs kadın sucu yok ama onada bakıs öle

• Iste.. cok geriyiz coook

• yüzde %98 sözde müslüman bir ülkede yaşadıgımız için olabilir mi

2|0
    0|0
    • Peki bu musluman ulke neden kadina zina gunahta erkege helal gözüyle bakmak zorunda?

• o çok kötü ya ben tam tersi düşünüyorum erkekgin yaptın şey kadının ki kadar ayıp

• Kimseye bir şey kanıtlaman gerekiyor mu? Güvene ne oldu?

0|0
    0|0
  • kanıtlayamazsın. üzgünüm. o zaman kendine hiç el sürdürmemiş kızın ne günahı var.

1|0
    0|0
    • Tamam onlar masum ama askla yasayip ayrılmis bir kizda o.. ruhlu kizlarla bir tutulmamali benim derdim o.

• O zaman bu seçimi yapan erkekte kizda sonuçlarına katlanmali tek tarafli degil bu hata tabi bu bir hataysa. Suraya sunu yazdim insanlarin bakis acisini biraz olsun genisletebilmek için ama hala her bakire olmayan kizi ayni gormekte israr edenler var yazik cidden cok yazik

• bu iki taraflı bir konu. ve aslında çok basit birşey de değil. tamamen bu ilişkiyi yaşayan insanların karar verebileceği birkonu. birde kızın birlikte olduğu erkeğin tiniyetiyle alakalı. bir kız bana daha evlenmeden kadınloı yapmaya başlayacak benim düşünce tarzım farklı olurdu. 1 yıl bir insanla karı koca hayatı yaşayıp sonra çok kolay bir biçimde bitirmek benim yapıma ters olduğu için belkide çok objektif olamıyorum. bir kız herşeyiyle bana açık olmuşsa zaten ben kendi içimde bir yol çizerim.

• evlenmeden yapmayın o zaman. hem tüm erkekler yapmıyo her istediğini. kendini evlenceğine saklayanlarda var

1|1
    0|0
    • Evet yüzde onluk bir kesiminiz öyle.

• Ben de bu site disinda hep bakir olmayan erkek goruyorum bize gorede bakir olmayan erkek çok fazla. Iki taraftanda bu on yargi kalkmadikca bir yere varilmayacak

• :( bak en doğrusunu ben söyledim evlenmeden yapmıcaksın

• aq sen ver ver elin i*nelerine sonrada beyaz gelinlik giy kocanın koynuna gir

1|0
    4|0
  • Eğer karşımdaki kız kandırılıp evlilik vaatleri, hiç ayrılmama gibi durumlara inandırılmış yani kullanılıp atılmışsa inan bana her türlü affederim. Eğer beni severse ve ben de onu seviyorsam alırım bağrıma basarım. Geçmişi ona bir daha hiç hatırlatmam. Ama eğer ben seviştim, hayatımı yaşadım, pişman değilim, aşkla ayrıldım vs. gibi bir düşünce yapısına sahipse kusura bakma yol veririm gider.

2|1
    0|0
    • Severek birlikte olmasi suc mu yani?

• Ikimizde üniversiteye gidiyoruz o seneye mezun olup yaşadığım sehre yerlesecek bayagu ciddiyiz umarim olur

• Umarım ama dediğim gibi tanımıyorum böyle bir çift. Üniversitedeysen işin zaten zor.

• seks yaptığı için ayıplıyoruz. hemde çıplak yapıyo yani.

0|0
    0|0
  • karmaşık sinirle yazılmış bir soru, kızlık önemli değil önemli olan insan olması, herkesin kafası ayrı ama takacak birşey yok

2|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bizim türk milleti çok garip bakire olmayan kızlara kötü bakıyolar nasıl olsa bakire değil herşey yapılır falan filan giib mesela evlenip boşanmışlara laf yapıyolar oda sanırsam geri kafalalıktan ama yabancı ülkelerde löyle değil çok sıradan bence bakire olmamak kötü bişey değilki çok normal bişey ve yabancı ülkelerde 14 15 yaşlarında bakirelikleri gidiyor ama türkiye öyle değil çok gerideyiz..

3|1
    1|2
  • çok çok haklısın canım. sonra diktirende suç oluyor.diktirmeye zorlayan baskıyı yapan erkekler cok temiz zaten.

2|0
    0|0
  • Canım o kadar iyi yazmışsın ki.. helal olsun.

3|1
    3|3
    • Degil mi.. surda kizlik zari dikimi sorularinda kizlara o kadar buyuk hakaretler yapilmis ki, büyük bir on yardiyla her seyi bizlere yikiyorlar

• Kesinlikle. Sonuçta o kızlığı alan adamda bir erkek değilmi ? bir kadın kızlığını veryors, ya çok sevmiştir ya da çok sevmiştir. Ve o halde adam onun hayatında artık yoksa bunun günahı nedne kadında.?

• Kesinlikle. Kaldi ki bakire kz isteyen erkeklerinde basindan boyle bir sey gecmis olabilir kizi severek kizligini almistir olmamis ayrilmistir. Ona laf yok ama biz sevip yapinca hep laf var

Yükleniyor... ;