Bekarete önem vermeyen ya da bakire olmayan kişiler daha mı az aşk acısı çeker?

Kimse üzerine alınmasın genelleme de yapmıyorum ancak benim tespitim genelde bu yönde. Yani herşey evliliğe kalmalı aşk cinsellik bir kişiyle yaşanmalı diyen insanlar sanki genelde aşk acısını daha yoğun bir şekilde yaşıyor ya da evlneceğine inanıp bişeyler yaşayanlar da aynı şekilde.

Ama bunun evlilik öncesi olmasında sakınca görmeyenler ya da olmazsa da olmaz diyenler genelde sanki daha az bağlanıyor gibi daha sonra. Zamanla bazı şeyler değerini mi yitiriyor sizce ve insanlar bekaretleriyle birlikte bağlılık duygularını da mı kaybediyor ?

0|0
174

En İyi Kız Görüşü

• hiç sanmam...

0|1
    0|0
    • genelde bazı şeyleri kutsallaştıranlar daha mutsuz ama :(

• duygular gerçekse herkes için aynı acıdır bence

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 16

• Bekaretin Aşk acısıyla ilgisi nedir bilmiyorum Bekaret aşık olmuyor sonuçta Aşk acısı cekmek yada cekmemek en genel ve somut anlamda tecrübeden kaynaklanır ilk defa biriyle cıkıyorsan memnunsan ve kaybetmişsen düşüneceğin tek yolun cıkacağı sonuç bellidir depresyona girersin. Ama bu konuda tecrübeliysen hayatta hiç kimsenin özelliklerinin tek yaratılmadığının farkındasındır ve herkesin muhakkak bir ikamesi oldunu bilirsin bu sadece zaman alır söz gelimi 5 yıl istediğin özellikte birini bulamamısındır. Ama bu asla senin gibisi yok anlamına gelmez. Fark tam olarak burada.

0|2
    0|0
    • erkek için de diyorm ben zaten aynı şeyi birileyle sürekli bişeyler yaşayanların bi kadını deli gibi sevmesi daha zor oluyor. tam tersi olduğunda daha çok sevip deli gibi bir kişiye bağlanabiilyorlar ama bunu yaşayanlar kadınların o kadar da büyütülmeyecek bir varlık olduğunun farkına varıyor.

• Haklısın tecrübe sahibi olan kişi eskilerin arta kalanını değil subjektif biri peşinde koşuyor artık ama buda ne istediğini bildiğinin bilincinde olduğunu gösterir. Maksatlar farklı olmadığı sürece evlilik konusunu baz alarak söylüyorum

• Bekaret ile duyguların ne alaksı olabılır.

Bu seks olayını ne kadar abartıyorsunuz.

İnsanlar zardan önce zardan sonra daha dogrusu seksten önce seksten sonra değişmiyor..

Karakterı de bır zara bagladınız ya bravo..

Zar keçilerde de var ..

0|2
    1|1
  • Hayır, kişi bekaretini kaybedince dayatmalardan, saçma kısıtlamalardan sembolik olarak kurtarıyor kendini ve birey olarak kendine daha fazla değer vermeye, çoğunlukla kendi için yaşamaya başlıyor. Yoksa duygularını bekaretiyle birlikte söküp atma gibi bir durum söz konusu değil.

0|2
    0|0
    • iyi herkes birini bulsun kurtulsun bekaretinden o zaman

• bu işte yanılma yanılmama diye bir şey yok. çoğunluğun düşündüğünün her zaman doğru olmadığını, insanların fikirlerine saygısızlık etmek kadar yanlış olduğunu ben de biliyorum.

• (Yaş:25-29) ?

Birden inanasım gelmedi de pardon...

1|0
    0|1
  • Kalbime giden yol yatakdan geçmiyor diyenleri desteklerim ...

1|0
    0|1
  • Katılıyorum.Odaklanma daha fazla oluyor evliliğe dair.Dahada sıkı sıkıya bağlanıyor kişiler.En güzelide bu.Aşk, birlikte olmayı alışkanlık haline getirmişlerde önemsiz hale geliyor.Benim düşüncem. Duyguları körelmemişleri bunun dışında tutuyorum.

0|1
    0|0
  • Aşık olurken insan bekaretini düşünmüyor..ayrıldıgındada bunu düşünmez eger karsısındakini gercekten seviyorsa bekaretini değil onu kaybettiğine üzülür..

0|1
    0|0
  • insan duygusu bekarete bağlı birşey değil ki seviyorsa ayrılınca üzülür acı çeker..dediğin şey cinselliğe bağlı bir birliktelikse olabilir belki

0|0
    0|0
  • Bekarete önem vermem ve uzun süredir bir ilişkim var. Ayrıldığım zaman üzülürüm ama intihara da başvurmam. Bunun bekaretle alakası yok. İnsan biraz mantığını kullanmalı.

0|0
    1|1
    • olay iki damla kan değil ilk olan bazı şeyleri bir kişiyle yaşama isteği aslında çoğu kişi yanlış düşünüyor sanırım. ama herkesle yaşanacak bişey de değil bu yaşadıkça bazı şeyler değerini kaybedip cinsellik aşkın önüne geçebilir.

• Önemli olan ilkleri paylaşmak değil, bi getirisi de yok zaten. Önemli olan anlaşmak, sevmek ve saygı duymak.

• Önemli olan ilkleri paylaşmak değil, bi getirisi de yok zaten. ==== bu senden alıntı sana göre yok şahsen olay elbette 2 damla kan değil kendi bozmuş olabilir falan filan ama evlenmeden önce geçmişinin temiz olmasını istiyorum şahsen erkek halimle nasıl olsa anlaşılmicak diye yapmaya kalkmıyorum tutuyorum kendimi evliliğim yalanlar üstüne kurulmamalı benim aynısı kadın içinde geçerli bekaret senin için tabikide önemli olmicak kendini buna inandırmışsın çünkü dönüşün yok senin neyse ...

• ne alaka yawww?

0|0
    0|0
  • inanıyorum yenisini edinirsem duygularıma geri kavuşurum

0|0
    0|0
  • Alakası yok

0|0
    0|2
  • bir zar aracılığıyla aşık olduğumu hiç hatırlamıyorum.

1|2
    0|0
  • hay sizin bekaretinize... yeter ama ya.

1|2
    0|0
  • Evlenince bağlılık kalmıyor. Et parçası yırtılıyor ya. Onla alakalı. Mesela evlenmeden oral seks yapanlar daha az seni seviyorum diyormuş. Ağzı şöö der gibi kaldığından zor tabi.

0|0
    0|0
    • öyle değil biçok defa yaşayanlar için cinsellik daha önemli oluyor aşktan falan

• ben bakireyim ama hiç bir zamanda "onsuz yapamam." dediğim zaman olmadı..bağlanmıyorum kimseye ne yaşarsam yaşayayım onla umrumda olmuyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bekareti bu derece yücelten insan aptaldır ve ancak aptallar olmayacak aşkları gözlerinde büyütüp daha çok acı çeker.

1|1
    0|1
    • böyle düşünenlerin çoğu da kızı yatağa atana kadar söylüyor bunları genelde. burdaki erkeklerin bile biçoğu önem veriyor ve bir insan sadece düşüncelerinden dolayı aptal olamaz.

• Cdb, aptallar bana midesiz diyor. Artiladim.

• @soulmatesneverdie

sadece fikrinden dolayı saygısızlık eden ya da birilerine aptal diyen varsa senin gibi diyecek laf dahi yok. aptal diye ben bir çıkış yapmadım siz söyediniz bunu ve o insanın diğer yönlerini hiç düşünmeden etiket yapıştıracak kadar kapasiten var demek ki.

tıpkı bir kız bir şeyler yaşadığı için diğer yönlerini hiç düşünmeden ona bir takım sıfatlar yapıştıranlar gibisin hiç bir farkın yok sadece fikrin farklı yaklaşımın aynı.

• aşk acısıyla bekaretin bağlantısı nedir? insan zarıyla aşık olmaz.

0|0
    0|0
  • tabii biraz saplantı halini alıyor demekte mümkün..

ama bağlılık ve yoğun duyguları yitirme konusunda sana katılmıyorum...

0|0
    0|0
  • Aşkla bakirelik arasında bir bağlantı kurdun yaa süpersin :)

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;