Namaz kılmak istiyorum ama lgbt'yi destekliyorum.

Selam. İsmim Arzu. ben 19 yasındayım. üniversitede okuyorum. ben iyi biri olduğumu düşünüyorum. bu zamana kadar kimseye çok zararım değmedi. amma iyi insan olmak yetmez ben daha önce hiç namaz kılmadı amma çok istiyorum. bir arkadaşım namaz kılıyor ves bana yardımcı olacağını söyledi bu konuda. sonuçta hayat kimsenin ne zaman öleceği bilinmez. ama aklıma takılan bazı sorular var. ben eşcinsel değilim. ama benim eşcinsel arkadaşlarım var. ve de ben her zaman eşcinselliği destekleyen biri oldum ben eşcinsel olmasam da. ve bir gay arkadaşımın lgbt teşkilatı var. ben lgbt-ye üyeyim. şimdi ben eşcinselliği destekleyen teşkilattan çıkmammı lazım ? peki arkadaşlarımla artık konuşmayımmi ? konuşsam bile artık eşcinselliğe karşımıyım söyleyim ? nasıl onlara bunu söylerim ? benim artık lgbt desteklememmi gerekiyor ?hem destekleyib hem namaz kılsam günah olurmu ?

Güncellemeler:
kafam cok karisti benim. ama artik escinsel arkadslarima nasil soylerim escinselife kotu baktigimi ? ben onlara diyordum her kes mutlu olduklari gibi yasamali. ben kac yilimi lgbt adadim. bir anda silmek onlari cok kotu geliyor. ama benim bir tane universite arkadsim var o da diyor escinselligi destekleyerek buyuk gunaha giyorsun. ama bu secimi nasil yapicam ? cok zor secim. neden boyle secimle karsi karsiyayim ? kafam cok karisik

0|0
622

En İyi Kız Görüşü

• Ben bu konuyu cok merak ettigim icin biraz arastirdim elbette Allah eger bir kisiyi iki organli yarattiysa bu onum.sucu degildir ama bunun sartlari var mesela kadina daha cok.benzerse kadin gibi davramali ozellikleri erkege daha cok benzerse erkek gibi davramali o sekilde giyinmeli. Yok dogustan kiz olarak dogup sonradan keyfi olarak donus yapmak ya da kixlarla beraber olmak isterse islam buna psikolojik bir sorun olarak bakiyor. Gunumuzde gerek diziler filmler gerek kitaplarlA escinsellik hemcinsine duygu besleme dusuncesi yayilmaya calisiliyor. Bu tr insanlarin coklugu birazda tvnin eseri yani. Duzeltilmesi gerekiyor .Soruna gelince arkadaslarinla tartismaya girme onlari kirma incitme sadece cok fazla takilmamaya calis .orgutten resmi olarak.cikmana gerek yok sadece toplantilara vs. Gitmemeye calis. Bu sekilde gunaha girmekten sakinmis olursun. Ama kimseyi de kirmadan yap bunlari seni kirmalarina da izin verme tabi.

2|0
    0|0
    • anladim. coook tessekkur ederim. bence de en dogrusu bu.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 22

• Hem destekleyip hem kılsan günah felan olmaz. Amaç içindeki niyet. Önemli olan iman. Bir münafık bile namaz kılıyorsa ben ya da sen Müslümanım desek namaz kılmasak sence biz neyiz? Ama şunu da gözardı etme Allah eşcinselliği yasaklıyor.Eşcinsel arkadaşlarınla konuşma demiyorum ama desteklemen yanlış. Allahın yasakladığı şeyi nasıl destekler bir Müslüman? Ben deyimi yerindeyse her haltı işliyorum ama namazımı kılıyorum namaz bir görev,sorumluluk. Ha şimdi hem namaz kılıyor hemde günah işleyip Allah'a karşı geliyor denilebilir.Fakat Allah Kur'an'ında demiyor mu olurda muttakiler bir günah işlerlerse tevbe ederler diye. Dendiği gibi hatasız kul olmaz önemli olan hatalardan pişman olmak ve uzak durmak.Ama bunun dengeside önemli hadiste bir kişi ben müslümanım dese namaz kılmasa münafıktır deniliyor diye hatırlıyorum. Hem namaz kılmayan dinine arkasını dönmüştür (dinden çıkma gibi) bir hadiste var.Dediğim gibi ne yaparsan yap ama namazını kıl. Dengesinide kaçırma ki müslümanım desen bile münafık olmayasın.Eşcinselliğede destek verme Allah kuranda öyle şeyleri yeriyor ve yasaklıyor.

1|0
    0|0
  • Malesef bir seçim yapmak zorundasınız. iyi insanlarda olsalar, eşcinselleri destekleyemez, size ne kadar mantıksız da gelse onlarla birlikte olamazsınız.

iki şeyden birisini tercih edebilirsiniz sadece.

Bunlardan birincisi özgürlük.

1|0
    0|0
  • Bu ne saçma bir soru yaaaa? Senin desteklediğin kişilerle namaz kılmanın kılmamanın ne alakası var? Sen inancını yerine getir sonra hangi teşkilatı destekliyorsan destekle. LGBT ler dinden afaroz edilmiş insanlar mı? Allah onları böyle olduysanız siz artık dinsizsiniz mi demiş? Bu ne saçma bir düşünce ki bir de üniversite öğrencisiyim diyorsun!

1|0
    0|1
  • Eşcinsel adamın lanetlenmesi söz konusu. Allahü teala ibret olsun diye Lut Kavmini helak etmiştir unutma. Elbette Allah'ın yasak kıldığı şeylere destek veremezsin. Derhal çık o teşkilattan. Ayrıca Allah'ın emirlerine uymayan bir insan iyi bir insan olamaz Müslüman dahi olsa , namaz kılmadığın için kendine iyi bir insan diyemezsin. Hemen tevbe istiğfar et ve şimdi yatsı namazından başlamaya çalış. Şu site sana oldukça yararlı olacaktır. Hangi namazın kılınışını öğreneceksen resimli bir şekilde güzelce anlatılmış. Hadi bakalım, Allah kabul etsin... link

1|2
    0|0
  • Ben bir Müslümanım ve Kur'anda eşcinsellik yasak ve bu yüzden destekleyemem sizinle bir problemim yok arkadaşlar desen. Ve ayrıca bana dostunu söyle sana senin kim olduğunu söyleyeyim demiş Mevlana. Namaz kılan arkadaşların çevren yok mu yoksa bul onlarla birlikte ol. Seçim yapmak kolay. Şunu bir kendine sor. Allahın dediği mi? Arkadaşlarımın dediği mi? Doğru olan müstakım yol mu? Yanlış olan pisliklerin,cehennemin yolu mu? Seçim sana zor gelebilir ama objektif ol. İmanın tamsa doğru yol seni bulur.

1|0
    0|1
  • Evladım hangi grubu desteklersen destekle. Verdiğin destek kendin için gerçekleştirdiğin ibadete engel mi? Söylenen tek şey var oda namaz kıl kıldan, yünden unsurlara takılma. Eğer belirttiğin gibi bir durum olsaydı Allah; eğer eşcinsellere destek verirseniz namaz kılmayın kılıyorsanız sakın onlara destek vermeyin derdi değil mi? Saygılar...

1|0
    0|0
  • Bataklıkta yürüyüp üstüne camur sıcratmamak mümkünmü, onlardan uzaklaş yoksa lut kavminde ibadet eden 80 bin kişi gibi görmemezlikten gelme cezası ile onlarla yargılanıp cezalandırılırsın taktir senin.

2|2
    0|0
  • namaz kıl arkadaşlarınla olan bu konudaki münasebetini bitir konuşup konuşmamak sana kalmış onlar seni her halinle seviyorsa bu halinide kabul eder saygı gösterirler eger seni aralarında isemezlersede kendileri bilir kimseye eyvallah etme dogru yolu bulmuşsun o yoldan git derim..

1|0
    0|0
  • onlara daha iyi örnek olabilirsin bence bırakma o üyeliği bence yoksa kötü olarak algılayabilirler..devam et dini öğrendikçe yolunu çizersin..nerdensin bu arada? rusya falan mı?

1|0
    0|0
    • Azerbaijan

• anladım belli de zaten de boşver sen onları o zaman doğru yoldasın..lgbt ne oluyor tam olarak

• bakın şimdi arkadaşlar isteyen inanır isteyen inanmaz şimdi peygamber efendimiz veda hutbesin de ne demiş (zina etmeyin) peygamber efendimizin başka bir sözü daha var oda şöyleki (lanet olsun kız elbisesi giyen erkeğe. erkek elbisesi giyen kıza)şimdi burdanda anlaşıldığı gibi dinimizde bu çok günahtır ve eşcinsellik zina yapmak gibidir bir erkek bir erkekle evlene biliyormu hayır evli değilse demekki zina yapıyor demektir:ve zina en büyük günahlardan biridir:)

1|0
    0|0
    • sende bunu unutmaki escinsel olmak (mesela gay) illada kendini kadin gibi hiis etmek ve kadin gibi giymek degil. gay olunca o erkek kadinmi oluyor.? .

• ben gay olun ca kız oluyorsun demedimki sadece ilişki ye girince zina yapmış oluyor ve bu çok büyük bir günahtır.

• haklisin

• sadece namazla olmaz:) sen dini öğrenmeye başla zaten onlara ayıracak vaktin kalmayacak;) iyice öğrendiğinde de seçimlerini yapabilecek yetiye sahip olursun;)

1|0
    0|0
  • Sen namaz kılmaya başla gerisi çorap söküğü gibi gelir.LGBT üyelerinin nasıl bir gaflet içinde olduğunu kendin fark ediceksin.Güzel güzel insanlar bilinçleniyor.Gece gece mutlu oldum şimdi :))

1|1
    0|2
  • turkce meallı kuran oku bu yasadıkların ıcın bır ayet vardı yanlıs hatırlamıyorsam senı dunyada saptıranlar cehennemın azabından yalvarıp bızı bır daha dunyaya gonder yarabbı dıyecekler.ve kımsenın kımseye kendınden baska yardımı dokunmayacak

2|0
    0|1
    • korktum.. hani ben bir az insanlari yalnis yere saptiriyorum. escinsellik nasil diyor ? iyi diyorum. istedigin gibi yasa diyorum. o zaman gunah islemis oluyorum.:(

• korkma sadece Allah a dua et ve sev yeter insanlardan kork

• korkma Allah ı sev ve dua et insanlardan kork

• sen dogru olanıyapıyorsun kafan karışmasın yanlız klıcam diye düşünme o otamda 10 numara dostlar bulabilirsin

1|0
    0|0
  • Namazini kilan insan allaha bagliligini gosterir vr allaha bagliysan onun yasaklarindan ayrilman lazim escinsellik dinimizce olamayan birsey ve bu yuzden lgbt uyeligini birak namzini kil

1|0
    0|0
  • sen önce namaz kılmaya başla, bu söylediğin konuyla ilgili kararını kendin daha sonra değerlendirip verirsin

1|0
    0|0
  • bugune kadar kac tane arkadasın oldu ılkk okul lıse unıversıte bır coguyla belkı bır daha gorusmedın bıle ama vıcdanın her zaman yanında vıcdanını dınle

1|0
    0|0
  • bence eşcinselliği destekleyerek günah işliyorsun ama gine kendi düşündüğünü yapmak kalbini dinlemek en iyisi:

1|0
    0|0
  • hocaya danışsan daha iyi olur

1|0
    0|0
  • Eşcinselliğe iyi bakmıyorum ve tamamen karşıyım

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 5

• senin ibadetlerin seni bağlar başkasını değil. namazaın,orucun vs yarın öte tarafta örgüte üye miydin değilde ibadetlerini yerine getirdin mi diye sorulacak .

ha şunu bil islam eşcinselliğe hoşgörülü değildir.kaldı ki bir kavmi sapkınlıklarından dolayı helak etmiştir.

1|2
    0|0
  • İbadetleri birbirine karıştırma. Namaz kılmak istiyorsan kıl. Diğer yaptıklarınla bunun bağlantısı yok.

1|0
    0|0
  • Cevap veren arkadaşları okumadım fakat güncellemenden seni olumsuz olarak etkilediklerinin sonucunu çıkardım.

İlk olarak, şunu belirtmeliyim ki, bilim adamları aslında 5 çeşit cinsiyetin varlığından bahsederler. Eşcinselliği, günah boyutuyla değerlendirdiğine göre şimdi sana sorarım: Allah, insanları bu şekilde yarattığına göre, nasıl olur da doğuştan getirilen bu durumu kınayabiliriz?

Bunun cevabını, vicdanında ve kalbinde ver lütfen.

İkincisi, ''Ey insanlar'' diye hitap eden bir kitaba sahibiz. Bu hitaptan, insanlara aynı zamanda bir bütün olarak bakmamız gerektiğinin de mesajı verilmez mi?

Şimdi yukarıda yazdıklarımı göz önüne alarak, sence bu durumların namazla nasıl bir ilgisi var? Sana tavsiyem namazlarını güzelce kılman ve kimseyi dışlamamandır.

Bu arada, nikah öncesi birliktelik üzerine yorum yapmadım. Beni okuyup da eleştirmek isteyenler bu ayrıntıyı gözden kaçırmasın lütfen.

1|0
    0|0
    • cok haklisiniz. ben namaz kilsam bile zaten escinselligi dislayacam demedim. bunu asla yapmam. sadece ben lgbt teskilatina uyeyim, bazi insanlari escinsellige tesvik etmis oluyorum. peki bu teskilattan cikmammi lazim ? yoksa cikmasam olurmu.?

• evet haklisin. yinede her sey icin tessekkurlerrrr.

• Rica ederim... :)

• LGBT bireyiyim ve ateist değilim. Müslümanım ne yani?

1|0
    0|0
    • Bu soruyu çoçukken yazmıştım. Şimdi okudum ve güldüm. Nasıl da gerikafalıymışım😂😂😂

• 3-4 sene oldu😂😂

• Sanmıyorum,bir sorunu olmaz gibi

1|0
    0|1
Yükleniyor... ;