BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Hamile kalır mıyım kalmaz mıyım?

CEVAP NİTELİĞİNDEDİR

İlişkiden Sonra Adet Oldum (Gördüm) Hamilemiyim?

Gebe kalmak için yumurtlama döneminin gözetilmesi önemli bir husustur. Çünkü sperm hücreleri yumurta hücresini dölleyerek hamilelik meydana gelir. Bunun için de yumurtalama gününden 3 – 4 gün önce ve 2 gün sonra olmak üzere ortalama 6 gün değerli gündür. Bu günlerde gün aşırı cinsel ilişki olması gerekir. Yumurta eğer 12 ila 24 saat içinde sperm hücresiyle karşılaşamazsa döllenme gerçekleşmez ve yumurtanın ölümü gerçekleşir. Bu da beklenen adet tarihinde adet görüleceği anlamına gelir.

Ancak bazen adet olduktan sonra da kişinin hamile olup olmadığı şüphesi ortaya çıkabilmektedir. Özellikle düzensiz adet gören kadınlar bu şüpheyi zaman zaman yaşayabilmektedirler. Eğer kişi cinsel ilişki sonrasında adetgörmüşse hamilelik olmadığı anlamına gelir. Yerleşme kanaması olarak bilinen implantasyon kanaması ise adet kanamasıyla benzerlik gösterir. Ancak süresi adet kanamasına göre çok daha kısadır. Döllenen yumurta rahme yerleşirken rahim duvarına tutunmaya çalışır. Rahim duvarındaki maddeyi ise yerinden oynattığı için ufak bir kanama ortaya çıkabilir. Ancak bu yerleşme kanaması her kadında ortaya çıkan bir durum değildir. Herhangi bir anormallik de yoktur.

0|1
06

En İyi Erkek Görüşü

  • Bunlari bence olarak paylasman daha uygun gibime geliyor. Peki yumurtlama donemi ne zamandir? Ki en kritik soru bu bence burada. Onuda guncellemeye ekle bence :))

    0|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...