Kızlar, Kızlar ne diyorsunuz oral'a devam mı?

... HPV virusunun 130 dan fazla tipi mevcuttur.Özellikle HPV 16 kanser vakalarında görülen tipdir. Bu virus oral seks yolu ile bulaşabilmektedir. Ağız mukoza yapısı genital bölge mukozası ile benzer yapıda olup bu virusun yerleşmesine ve siğile benzer lezyonlar oluşmasına neden olur. Yapılan karşılaştırmalı grup çalışmalarında oral seks yapan ve HPV virusu olan hastalarda kanser vakaları 3 kat fazla görülmüştür. Sigara ve alkol kullanımı bu oranı daha da arttırmaktadır.
Birden fazla partneri olan kadın hastalarda HPV virusu %90 oranında görülmektedir. Ağız kanserleri heryıl 10.000 kişide görülmektedir.
Özellikle bekareti önemli olduğu toplumlarda oral seks sıklıkla yapılmaktadır. Bu yolla bulaşan HPV virüsünü meme başı görünümünde siğillere sebep olmaktadır. Bu dokular bazı etkenler de eklendiğinde ağız kanserine dönüşebilir. Ağız kanserlerinin tüm kanserler içinde görülme sıklığı %2-5 oranındadır.
HPV'nin en sık neden olduğu belirti genital bölgede görülen siğillerdir. Ciltten hafif kabarık, yumuşak olan bu siğiler cinsel bölgeyi oluşturan deride, vajina ile makat arasında, anüs etrafında, bacakların iç kısmında, penis ucunda ya da çevresinde görülebilir. Anal ya da oral seks sonrasında ağız içi ve makat içinde de siğiller ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda vajina içinde ve rahim ağzı üzerinde de siğiller olabilir...

Devam mı oral sekse?


0|0
1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Güvendikten sonra devaaamm

    0|2
    0|0
Yükleniyor... ;