Sevgilin mi yoksa aile arasında seçim yapmak!!

Gayet açık ve net giricem mevzya zaten bilindik şeyler...

Türkiyede yaşıyoruz çevre ve aile baskısının inanılmaz derecede olduğu bi ülkede karışılmayan şey yok mesela ailem küçük yaştan beri benim çoğu şeyime karışmıştır örneğin saçlarıma, giysilerime, okuluma, sigarama, duruşuma vb. karışmışlardır.Hatta daha ileri seviyeye gidip evleneceğim kızlardan seçenekleri bile sunuyorlar bana yaşımın daha 20 olmasına rağmen.Hatta sevgililerimden hep beni soğutmaya çalışıp bi gelecek düşünmem için bile gayret sarf ettiler.Yani böyle bi ortamda özgür olmak yada ben özgürüm demek ne kadar doğru bilemem ancak aile fertlerinin anne, baba, kardeşin önemi bizim toplumda çok önemli benim içinde öyle...Sırf onlar üzülmesin diye çoğu zman onların dediklerine uydum ancak geleceğim hakkında, evleneceğim kız hakkında karar vermelerine aklım bi türlü almıyor.Sonuç olarak bi ömrü onunla ben geçiricem onlar değil...

Sevgilim bakire olmadığı için onu istemiyorlar ancak o benim seçimim doğrusuyla yanlışıyla kimse karışamaz.Yinede şöyle bi durum var eğer bu konuda onların tersi bi davranışta bulunursam ömür boyu aramız açılacak ve ailemle o eski samimi o eski günleri hep arıyıcam.Annem, babam, kardeşlerim, akrabalarım bi yanda sevgilim bi yanda bende arada kaldım.Sanırım bu pozizyonda en güç durumda olan benim.Kafamda 2 türlü düşünce var.Biri kızdan bol ne yokki bul bi bakire evlen zamanla onu unutursun hatta yeni kızı bile seversin sonuç olarak sen karar vermiş olursun ve aileni kayıp etmezsin.Diğeride diyorki aşkına sahip çık, boyun eyme zorluklara bi sen bi o yetersiniz birbirinize aileye gerek yok diyor... İkisi arasında gelgit yaşıyorum bigün biri ağır basıyor bigün biri pekala size bu arafta kalan arkadaşınız için en hayırlı beni gelecekte en mutlu edecek seçim olucak ?

0|0
22

En İyi Erkek Görüşü

• bakırelık falan hıc konusmayacagım. sana tek söyleyeceğim aileler her zaman evlatlarını dsunurler. belkıde senın kendını tarıf ettıgınden daha hırcın ve daha cabuk baglaan bırısın. ve bu yuzden zarra gormenden korkup senı savunmaya gecıyorlar. unutm ne olursa olsun ailen her zaman yanında ama o kavga edecegın kız ılerde yanında olacakmı acaba.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• bakire olmadgını nedn biliyolar bundan sora cok mutlu olamazsn ya sevmedgn bi kızla olcaksn yada ailenden ayrı kalcaksn , sevdigin kızdan ayrılınca da kolay kolay sevemezsn baskasını tabi belli de olmaz

0|0
    0|0
  • Bakire olmadigini nerden biliyolarki? Neyse ben ailenin karsisinda dur derim sadece bu olay icin degil hep karismislar. Buyudugunu anlasinlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• bakire olmadını nasıl öğrendiler?ayrıca bu kadar baskı iyi olmaz.tamam ailenin düşüncelerine de saygı göster ama gün gelcek kendi kararlarını kendin alman gerekicek.kısacası kendi dizginlerini yavaş yavaş kendi eline almaya bak

0|0
    0|0
    • İpler bende sıkıntı yok...karıştılar ama onlara çoğu zaman ters gittim kendi isteklerimi yaptım ancak ufak şeylerde bile büyük laflar yedim, bu konuda ters düşersek durumm toparlanamaz derecede.

• ilk zamanlar o gözle bakmıyordum geceleri bizde kaldığı oluyordu.Bende sadece öylesine bi kız izlenimi verdim ev ahalisine onlarda anladılar tabiii bakire olmadığını öküz değiller yaaa

• yani ben aile ve sewgili arasında kalmayı problem etmem d bakireliği problem ederim.sen ne düşünüosun.kızın bakire olmadığı ailen tarafından sürekli yüzüne vurulcak.öte yandan kızı seviyormusun gerçekten.durumun tam anlamıyla iki ucu keskin bıçak misali olmuş

Yükleniyor... ;