İnfertil (kısır) bir kadınla evli olmak...

Eşinizle birbirinizi seviyorsunuz, peri masalı gibi bir düğünle evleniyorsunuz, ikinizinde işi, mevkiisi süper, maddi sıkıntınız yok, 3 senelik evliliğin sonunda karınızın infertil (kısır) bir kadın oldugunu ogreniyorsunuz, ondan bosanır mısınız? Ne yapmalıyım? Eşim için hangisi daha doğru olabilir? Bu soruyu cinsellik kategorisine koymadım, cunku bu durum" sevişecek yeri nasıl buluyorsunuz" tipi sorularla aynı kategoride olmasını istemedim...

0|0
618

En İyi Erkek Görüşü

• Boşanmaz daha da bağlanırdım ona ki o bundan dolayı bir eziklik duymasın. ilerleyen dönemler de eğer illa ki kendisi çocuk isterse evlatlık edinmeyi seçerdim. hem böylece bir yavrucağın da sıcak bir yuvası olur. 2 taraftan da sevap

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• Bu durum sadece kadınlar için geçerli olmadığını düşünerek eğer çok seviyorsam boşanma sebebi değildir ancak zor allah kimseyi o hale koymasın.

1|0
    0|0
  • Kısır olduğunu evlenmeden önce bana söylememişse sorun olur, ayrılırım diyemiyorum ancak zor bir süreç bizi bekler. Ancak sonradan öğrendiysek bunda onun ne suçu var ki ? Ya kısır olan ben olsaydım ? beni terk etmesi hiç hoş olmazdı.

2|0
    0|0
    • kısır oldugumu bilmiyordum

• O zaman eline raporunu alıp konuşacaksın kocanla. Eğer bunu anlayamayacak kapasitede ise ayrılsanız ne olur ki ? Zaten bir geleceğiniz olamazmış. Söylemesi kolay diyebilirsin ancak ne yazık ki böyle.

• boşanmam tıp ilerledi, çocuk sahibi olabiliriz. ama testiküler feminizasyon ise hayal kırıklığına uğrarım ve kırmadan o kişiden ayrılmaya çalışırım

link

0|0
    2|0
  • Öncelikle bu zamanda çocuğun olmaması daha hayırlıdır hiç bundan boşanılır mı yahu ? Allah'ın takdiri derim ve karımla mutluluğa devam ederim. Çocuk hayali için evlenmedik ki!

1|0
    0|0
  • kısır oldugu ıcın bosanmam asla lafını bıle etmem sonucta bendede aynı problem olabılır bılemeyız kı

1|0
    0|0
  • sırf çocuğumuz olmuyor diye eşimin üzülmesini istemem doğru zamanı bekleyip kimsesiz bir çocuğu evlat edinip hem eşimin mutlu olmasını sağlamak hemde ikimiz için iyi bir neşe kaynağı olmuş olur

1|0
    0|0
  • ben şahsen boşanmam ama o anki şartları da bilemem. ama seviyorsam her durumda devam ederim.ama bu durum bizi yıpratıyorsa vs... yani yaşamadan bilinmez ama. salt o sebepten boşanmam yani

1|0
    0|0
  • ben çocuk istemiyorum zaten isabet olur :)

1|0
    0|0
  • asla boşanmam...allahtan korkarım.

1|0
    0|0
  • Birbirinizi hak ediyorsunuz her işte bir hayır vardır aklından başka bir şey geçirme bile

1|0
    0|0
  • hayır kesinlikle boşanmam.

1|0
    0|1
  • Tabi ki onunla olmaya devam ederdim :)) Çocuk Allahın taktiri yani vermiyorsa vardır bir hikmeti ...

1|0
    0|0
  • Sıkıntı yok zaten çocuk istemiyorum =)

1|0
    0|0
  • bu genel bir soru değil erkeklerin bazıları deli gibi baba olmak isterken bazılarıda bu sorumluluktan korkarlar yani eşin bunlardan ilk yazdığımsa onun için sorun olacaktır yok ikincisiyse çok takılmayacaktır yani eşini iyi tanıyorsan nasıl bir yol izleyeceğinide biliyor olmalısın...

0|0
    0|0

• boşanmam ama ikinci evliliğimi yaparım.. 2. evlilik mümkün değilse boşanırım

0|0
    5|0
  • cahil ve geri kafalı olmayan birinin boşanacağını sanmıyorum

0|0
    0|0

• İnfertil yazmana gerek yoktu sadece kısır deseudin anlardık

1|0
    1|0
    • tıp dilinde infertil deniliyor argo olmasın diye dedim

Kızlar Ne Diyor 6

• bende boşanmam sperm bankaları var sonuçta veya evlatlık edinirdim eğer adam kısır olsaydı. ama bunu kabul etmezse boşanma ihtimalim olabilir çünkü ileride çocuk istiyorum. ama burda erkeklere boşanmam dediğine inanma türk toplumun coğu kısır diye alay ediyor o boşanmasa bile cevre veya kaynana araya girebilir. ben boşanmam diyene inanmıyorum. bu durumu yaşamayan biri bu durum hakkında zor karar verebilir.

1|0
    0|0
  • Sorunun kategorisi hakkındaki açıklaman gerçekten çok güzel olmuş.. Sağlıkla ilgili soruları hep oraya taşıyan modların kafaları ne içiyorlarda güzelleşiyor bilmiyorum :S

Diğer yandan ben erkek olsam ya da benim eşimde öyle bir sorun olsa boşanmazdım..

Ya çocuksuz bir evliliği göze alırdım ya da belli bir yaşa kadar evlatlık alırdım..

2|0
    0|1
  • boşanmak doğru değil bence evlatlık edinebilirsiniz

1|0
    0|0
  • Bu sorunun en güzel yanıtı eşinizdedir. Onun çocuklara bakışından, sevgisinden ve durumu öğrenmeden önceki çocuk isteğinden anlayabilirsiniz. Bazen anne baba olmak için illaki doğurmanız gerekmiyor. Yurtlarda okadar çok sahipsiz çocuk varki birini evlatlık alıp Anne Baba olmayı seçebilirsiniz.

1|0
    0|0
  • boşanmak aklımın ucundan dahi geçmez eğer çocuğa sahip olmamanın üzgünlüğünü seziyorsam yetiştirme yurdundan bir evlat edinme fikrini sunarım ona

1|0
    0|0
  • koruyucu aile olun.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;