Çıplak Yoga yapmanın sağlığa faydası nedir?

Çıplak yoga

Çıplak yoga, ülkemizde henüz yaygınlaşmasa da yurt dışında uygulanan bir sıra dışı bir yoga yöntemi. Üzerinizde hiçbir kıyafet olmadan yapılan yoga, tüm bedeninizi harekete geçiriyor ve kaslarınızı açıyor. Türkiye'de henüz çıplak yoga dersleri veren yoga merkezleri yok. Ancak yoga derslerinizi eve taşıyarak bu farklı deneyemi yaşayabilirsiniz.

Pek çok yoga hareketi, kalçaları ve pelvis bölgeyi açarak daha kolay orgazm olmayı kolaylaştıran pelvik kaslarını çalıştırır. Pelvik kaslarının daha iyi çalışması daha keyifli seksin kapılarını aralar
evet
A seç
hayır
B seç
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Kızım Erkeğim
3 2
Bibilen

Meltem Fakabasmaz Ne Diyor?

Meltem Fakabasmaz
Yoga ve NLP Uzmanı, Meditasyon ve Nefes Terapisi
  • Çıplak yoga yapmanın sağlığa faydası nedir?

    https://www.youtube.com/embed/Z_VTaKIEPrM

    15 senedir yoga yapıyorum. Son 6-7 yıldır da hiç ara vermedim. Bunun için kurslara, workshoplara gittim. Henüz çıplak yoga ile ilgili bir şeyle karşılaşmadım. Çıplak yoga yeni başlayan bir akım, yaygın bir şey değil. Ben ekstra bir yararı olduğunu düşünmüyorum.

    Çıplak yoga, tabii ki bedeninin kabullenmenizle ilgili bir şey. Ama kalabalığın içinde çıplak yoga yapmak, Türk kültürüne uymuyor.

    Yararı var mı?

    • Bedeninle barışmak dışında başka bir faydası yok.
    • Yoganın, her türlü yararı var.
    • Çıplaklık, sadece bedeninle barışmak için bir araç olabilir. Kendiniz istiyorsanız; evde deneyebilirsiniz.

    Bir sonraki görüşümde görüşmek üzere.

En İyi Erkek Görüşleri

  • Avrupayi ozene ozene ne hale geldik. Ne ciplak yogasi edep ve haya nerede kaldi? Muslumaniz Elhamdulillah. Abuk subuk seyler uretmeyin, uzerinde kiyafetle yoga yapinca calismiyor mu o kaslar

  • Çıplak gezerim , çıplak yatar kalkarm ben hep çıplagm ya yogada yapıyorm çıplak yani.. Doktor sen cok ateşlisin ciplak gez dedi.^^

En İyi Kız Görüşü

  • Bilsem belki neden olmasın

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 15
  • Yoganın bile sadece moda olduğunu düşünüyorum

  • Ar Namus İffet Din İman Bir Poh Kalmamış Sizlerde.

  • İyiymiş de uğraşamam hiç.

  • azgınlık başınıza vurmuş

  • Kişi evinde dilediğini yapabilir. Gayrısı makûl olmasa gerek

  • yoga hintlilerin taptıkları putlar için yerine getirdiği bir ibadet şekli
    ben putperst değilim olsam bile bir ibadet çıplak yapılmaz adamların dinlerine hakaret

  • Çıplak yoka değilde çıplak yüzmek gibisi yok

    • Balık ısııyor yaa

    • dişi ise sorun yok nefes alsın yeter diyeceğim ama nefes alan 2-3 tür var balina, yunus.. hmm belki bir denizkızı denk gelir :))

  • Sapıklığın yeni çeşidi

  • Bide yoda olmuşsun neymiş çıplak yoga yapan tüm bedeninizi harekete geçiriyor bırakın kardeşim safsataları ne alakası var? Siz yakında dışarıda yolda çıplak seks yapmak seksin en derinini keşfetmektir diye yazarsanız şaşırmam

  • Hiç yoga yapmadım. Çıplak nasıl olur bilemem

  • Evde yaparım... 💓

  • Hayır çıplak yoga yapmam

  • Tek başına mı

    • Tamamen çıplak mı?

  • evet

  • yok zaten penisim iyi

  • Hiç yoga yapmam.

    • Bende