İnsanlığın sonu nereye gidiyor?

yök sevgilimle anal yaptık oral yaptık diye rahat rahat söylüyor insanlar. daha genç yaşta evlenmeden erkek arkadaşıyla, kız arkadaşıyla cinsellik yaşanıyor. yahu hiç düşün muyur mu şu kızlar ilerde evlendiğimde kocama ne hesap vereceğim diye? tamam cinsellik bir ihtiyaç fakat bunu kendi kendine giderebilirsin. neden böyle şeyler yapmaya ihtiyaç duyuluyor? he bide her haltı yiyip kızlık zarını elletmeyen kızlar var bakireyim diye geçiniyorlar. yada yapıp yapıp diktirenler var. nedir bu zihniyet bu kadar mı kudurdunuz be?

0|0
415

En İyi Erkek Görüşü

• evet cok doğru bı konuya değinmissin sana teşekkrür ediyorum senin gıbılerı görmek cok guzel bide gizlenme keske ne gerek vardı kı malesef dogru söylüyosun bak dediğin gibi bide her haltı yıyıp cınsel bırlesme yaıp temızın dıyolar yanı bakırelık bence sadec o değil hem fizikiyatta kızlık zarı oalrak hemde ruhda ahlakda bıtıyo ama gel hala bıldıgını okuyanlar var bırak onlarıda herkesın hesabı kendıne herkes yaptıgının karsılıgını alcak nasılsa alan razı satan razı demısler ye o hesap

bak ben cok sukur bu yasıma geldım bi kızla ılıskı yasadım oda cinsel bırlesme asla olmadı zaten zağlam kızdı oda ızın vermezdı evlenmeden boyle bıseye neyse olmadı bı sekılde noktaladık ama dediğim gibi alttakı arkadas demıskı kocam olcak kısı de temız mı ? ne alak arkadas ben bu konuda kendımden ornek verım bı cok kısı de vardır boyle neden olmasın bazıalrı kendı yediği haltları herkesın yedıgını sanmasın ben evlenmeden böyle bir işe girişmedım evlenene kadar da nefsıme hakım olmayı dusunuyorum evlenıcem kısınınde oyle olmasını isterim ins Allah nasıp eder herkes naıl yasarsa oyle temiz biri çıakr karsısına yanı en azından ıstemeye yüzü olur düşüncelerim bu konuda ...

0|0
    0|1
    • helal olsun valla. çok doğru şeyler yazmışsın.. teşekkür ediyorum

• kabak tadı verdiniz s...trin gidin başkasının cevabının altına yorum yapın orda cilveleşin birbirinizle!

• sana mı sorucaz pardon ! sen*git benim sorum benim sayfam.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• Asıl hesap verilecek yer vicdanınız.Allah rızası için bir yuva kurmayacaksak eğer bedenlerimizi zevk için kullanmaktan başka bir şey kalmıyor elde.Ona da zevk denirse.Istırap hafifletmek mi?yoksa bencilliği körüklemek mi?O yüzden elimizdekilere şükredip hayırlı bir yuva kurmak ve ona sahibiz diye şükretmek en güzeli.Zaman geçip yaş ilerleyince insanoğlu nasıl bir resim çizdiğini görmeye başlıyor.Püf noktaı:Bencilliğinizi ezin .sadece kendiniz için değil Allah rızası için yaşayın.Çevrenizde seveniniz artmaya başlayacak.Elinizdekiler için değil verdiğiniz ilgi ve sevgi için.Tüm insanlar sevgi arar.Yaratanın verdiği sevgiyi

2|0
    0|1
    • insan kendi bireyselliğini ezerek ve hayatı daha üst bir ülküye adayarak, bir anlamda kendini atomize etmiş olur. yaşama değer katamaz, sadece ülkü tarafından ona dayatılanları yaparak piyonlaşır.

• Yaşamdan daha fazlası var önümüzde.Birey olup kendi hayatımı akılma göre yaşamayı da denedim.Sadece hayal bezirganlığı.Birey hikayesi modern toplum denen ölümü unutma sadece zevk alma üzerine kurulmuş bencil toplumun bir aldatmaca oyunudur.Kanmayın

• ölümü unutmamak, öteki dünyada hesaba çekileceğimizi akıldan çıkarmamak anlamına geliyorsa, evet dindar insanlar ölümden sonraki yerlerini garanti altına almak için yaşarlar. ben bu noktada semavi dinlerin, bireyselliğe hiç kredi açmayışlarına eleştirel gözle bakıyorum. yani insanın bireysel amaçları, tutkuları, arzuları önemli değildir, sadece "ebedi misyon" için kendimizi adamak önemlidir gibi bir bakış bana doğru gelmiyor.

• Kızlar bakir erkeklerden bile hoşlanmıyor artık.

3|0
    2|1
    • Onu isteyen kızlarda kesin bakire değildir de ondan istemez. Yoksa evde kalırlar herhalde.:D

• eskiden insanlar 20 yaşında bile evlenince geç kalmış diye görülürmüş. eskiden insanların cinsellik problemi yoktu, erken evlenirlerdi. şimdi hayat standartları , maddiyat çok önem kazandı. evlenince göstereceksin böyle şunu aldık bunu taktık falan. eğitim de önemli tabi, dolayısıyla evlenme yaşı 25-30 u buluyor. o da en iyi ihtimal. 30 dan sonra evlenen de çok. şimdi erkek 12-13 yaşında sperm üretmeye başlıyor. kızlar da o yaşlarda kanamaya. bunlar 16 yaşında falan cinselliği çözüyor. dayanamıyorlar ablası 30 yaşına kadar. herkeste o irade yok, o irade ya dini inançla olur, ya da geleneklerine bağlılıkla. ama böyle amerikan dizileri, amerikan filmleri izleyerek globalleşerek onlar gibi yaşamaya çalışarak bunu aşılayamayız. kendi dizilerimiz bile amerikalılarınkinden beter olmaya başladı. eski dizilere bakıyorm kıyafetler falan usturuplu, kimse kimsenin üstüne atlamıyor düzgün bir aile hayatı anlatılıor. şimdi öyle değil. bunların hepsi birleşince insanlar kuduruyor evet.

1|0
    0|1
    • valla eskiden erken evlenme var şimdi yok diye insanların her öününe gelenle düşüp kalkmasını doğru bulmuyorum. insan kendini tutmayı bilecek, nefsine hakim olacak. diziler hakkında dediklerine aynen katılıyorum çok haklısın.

• cok dogru acıklamıssın :)

• kimse kimseye hesap vermek zorunda değil. zira kişinin bedeni kendisine aittir ve sadece kendisi sorumludur. üçüncü şahısların vesayeti kabul edilemez.

insan dünyaya bir kez geliyor, herşey insan için var. sevmek, sevilmek, güzel şeyler yaşamak... zaman zaman arzular, hazlar, sevişmeler; bunlar da çok normal. bunları normal saymamak anormal.

1|0
    1|0
    • o beden sana ait falan değil kandırılmmışşın anlaşılan sadece ödünç verilmiş sana can borcumuz ALLAH'A DEDİKLERİNİ ufak ufak anımsa bir kez seni dünyaya getiren RABBİM yaşayasın diye vermiyor ömrü sana itaat et secde et cenneti vereyim diyor bu dünya bir sınav yerii dünya sınavları unutturmuş olacak size kpps 5 yıl hazırlananlar ahireti bir gün düşününce işin içinden çıkamıyorlar kendilerini bitecek bu ömür sıkma canını :))

• üçüncü şahıslara zararı olmadığı, onların özgürlük alanına müdahale etmediği müddetçe "her b.ku yemek" meşrudur. yiyip yenmeyeceği ise kişinin inisiyatifine kalmıştır. hayatını daha yaşanır kılmak, mutlu olmak, deneyimlerle zenginleşmek, sağlıklı bir psikolojiye sahip olmak için zaman zaman "yemekte" fayda vardır.

• afiyet olsun o zman

• 31 yasindayim tek yasiyorum.kimseyle bir iliskim olmadi ve normal bir erkegim.evlenmeyi dusunmuyorum.Ask kelimesi tek geceye indi.Gelenekler unutuldu.Yeni nesil Avrupaya ozendi.Senin gibi dusunen insanlar azaldi.Herseyin bir sonu var.Kim yaparsa kendine yapar kendi kendine.

2|0
    1|0
    • 32 33 gibi evlenirsin artık :D

• bende senin gibiyim maddi manevi zorluyor evlilik düşünce si beni ama olaya şu açıdan bak evlilik ALLAH'ın emridir dini tamamlamaktır imkanların çercevesinde yanlızlığın ALLAH'a mahsus olduğunu hatırla ve kısmetse olur cvbını vermeyi dene insanlara çünki ALLAH'ın emrine karşı gelir gibi oluyor düşünmüyorum evliliği demek :))

• yanlis anlama hocam ben kendimi bildim bileli ayni dusuncedeyim.boyle yasamak daha guzel.Dinimizdeki onemi buyuk bu konunun farkindayim

• Eeeeh nedir bu geri kafalılık insan olduğunuzun birey olduğunuzun farkına varın biraz sonra da kimseye hesap vermiyorum vermek zorunda da değilim koçum diyebilin erkeklermiş kocalarıymış ne hasap vereceklermiş kusura bakma şu an yaptığın ve mutlu olduğun birşeyden dolayı henüz tanımadığın bir adama hesap vereceğim korkusuyla yaşayamazsın bunu kudurma olarak algılayan zihniyete de sövmek istiyorum

0|1
    1|0
    • insanlar namusuna nefsine hakim olamıyorsa evet bu kudurmaktır. sende bir erkeksin bakirsen evleneceğin kızında bakire olmasını istemez misin? kaşar bi kızla evlenmek, çocuk yapmak istersen o başka tabi. istersen geri zihniyet de istersen başka bir şey de ama şunu unutma namusu korumak geri kafalılık , onunla bununla düşüp kalkmak çağdaşlıksa evet geri kafalıyız.

• nasıl da pat diye kaşarlıkla çağdaşlığı bir araya getirdin bak herkesin namusu kendinedir senin için bir zar namussa o zaman sana namuslu günler diliyorum namusu bir et parçasından ibaret gören insanlık bakalım evleneceğin erkek kaçıncı bakirliğini yaşıyor onu da gör

• ben zarı bekaret göstergesi saymıyorum. zarına bişey olmamıştır ama yemediği halt da kalmamıştır böyle insanlara bakire demem. çarpıtma laflarımı.

• Sanane arkadaşım ekmeğimizle niye oynuyorsun aaaa

1|0
    1|2
  • valla bir kız bır erkek aynı basbasa kaldımı 3 . seytan olur zaten

0|0
    0|1
  • kudurmak mı senin eğitim seviyen ne gülüm

0|1
    1|0
  • millette hay yok ki...

1|0
    1|0
  • cehenneme bacım

1|0
    0|1
  • devam et :)

0|0
    0|0
  • helal olsun sana

0|0
    2|1
  • sana katılıyorum kesinlikleeee..

bende anlamış değilim.tamam gidip kendi kendilerine yapsınlar ama özel hayatlarını burda paylaşmaları daha kötü..

gelelim bir diğer meseleye.umarım Türkiye de evlenebilirler :)

gelelim şimdi erkek kısmına.şuan burada sorsan.kaç yaşında ilişkiye girdiniz diye.hepsi 15-18 vs. yazar.yahu soruyorum ben bakire isterim diyorlar.yorum size kalmış.

şuan buraya kimseye hesap vermek zorunda değilim yazanlar olacaktır..napsın başka çarelerimi var inkar etmekten başka :)

tamam bakire bir kız.bakir olmayan bir erkekten hoşlanabilir.ama erkeğin bakire kızı %100 haketmesi lazımdır.yani ilkimsin diye sarılabilmesi gerekir yalan söylemeden.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bakire değilim ve allahtan başka kimseyede hesap vermeyi düşünmüyorum benim yaşadıklarım sadece beni ilgilendirir. Kocamın bana hesap sorması için kendisinin masum olması gerekiyor.o da olmuycağına göre sorun yok ben böyle mutluyum gerisine b..k yemek düşer

1|1
    1|1
    • kocanın masum olmayacağını nerden biliyorsun? hiç mi korkmuyorsun bakire değilsin diye yaşayacaklarından. türkiyede yaşıyoruz ve erkeklerin çoğu karısını bakire ister. hadi evlenmeyeceksn hiç diyelim. ya namusun? insan namusu için yaşar.

• bize verilmiş, ezberletilmiş ahlak klişeleri dışında, erkeğin ve kadının evlilik-dışı cinselliğinin nasıl bir sakınca taşıdığı konusunda herhangi bir ikna edici görüşe rastlamadım. yani dinimiz, ahlakımız, örfümüz, töremiz gibi kolaycı seçenekler var: bunlar bize hazır kalıplar olarak geliyorlar. bunlara sığınıyoruz ve kendimizi yeniden düşünmekten alıkoyuyoruz. nasıl olsa birileri bizim için düşünmüş ve doğrusunu bulmuş diyerek. oysa toplumsal normların da her an gözden geçirilmesi lazım.

• valla toplum böyle düşünüyor diye ya da bize böyle öğretilmiş,ezberletilmiş diye bu şekilde düşünmüyorum. bu benim kendi düşüncem. tabiki yaşadığım toplumun büyük etkisi var düşüncelerimde fakat şöyle bir düşündüğüm zaman mantıklı geliyor toplumun bize ''EZBERLETTİKLERİ''

• Kimseyi ilgilendirmiyor kimin yatak odasında neler yaptığı. Kocaya hesap vermesi gerektiğini düşünen zihniyet çok fena asıl. O diktirenler de bu zihniyetten dolayı işte.

0|1
    1|0
    • al benden de o kadar. bu devirde kadını, koca tarafından satın alınan bir mal olarak görüyorlar. dolayısıyla "mal"ın "kullanılmışlığı" gözlerine batıyor. oysa bir insan için (kadın veya erkek) yaşadığı deneyimler zenginliktir.

• ben insanların günahlarını, sevaplarını sorgulayacak değilim. sadece evlenmeden bu kadar çok ilişkiye girilmesine karşıyım. kimsenin hayatı beni ilgilendirmez fakat ülkemde ''namuslu'' insanlar görmek isterim.

• Sirflash söylenecek her şeyi söylemişsin zaten.

• Çok doğru yazmışsın. birde gerine gerine bakire değilim diyorlar ya burda pes doğrusu.

1|1
    1|1
  • Söyledik çok doğru çok güzel şeyler hepsine katılıyorum evet fakat keşke hemcinsini bu kadar eleştirdiğin kadar karşı cinsi de eleştirsen. Erkeklere mübah, kadınlara günah gibi olmuş bu sonda söylediklerin. Şimdilerde bakir erkek, kalmadı denecek kadar az. Onlar eşlerini bakire olarak istiyorlarsa kendileri de bakir olmak zorundalar. Ama kaçı gerçekten bakir acaba?

0|0
    0|0
    • bunun eleştirmeyle ilgisi yok. hemcinsim gerine gerine bakire değilim derse eleştiririm. ayrıca bencede bakireye bakir erkek gerekir. buna bişey dediğim yok.

• arkadaşım ben gayet sakinim. sadece düşüncelerimizi söylüyoruz burda niye sinirleneyim ki? ben sana kız erkek ayrımı yapmadığımı olayın , anlatmak istediğim şeyin başka olduğunu söylüyorum. kız yorum yapmış diye ona cevap vermek durumunda kaldım o yüzden ona öyle yazdım. birkere daha diyorum insanların ne yaptığı benim umrumda değil. ben sadece insanlığın sonunun nereye gittiğini merak ediyorum. iyice avrupalılara benzedik namus kalmadı

• Tmm

Yükleniyor... ;