Bildiğiniz tuhaf yerel kültürler var mı?

Aşağıda birkaç tuhaf toplumsal kültür örnekleri verdim.. Sizinde benzer sıradışı bildiğiniz gelenekler var ise lütfen yazınız... Bilgiler cinsel olduğu için bu kategoride yayınladım, normal de kültür de olması gerekirdi...

- Geleneksel Japon toplumunda bütün aile bireyleri tamamen çıplak olarak, hep birlikte jakuziye girerek banyo yaparlar.

- Hindistan'ın bazı bölgelerinde bir kadın birçok erkek ile evlenebilir. Bu erkekler genelde kardeşler olabildiği gibi farklı ailelerden de olabilir..

- Müslüman toplumlarda bir erkek birden birçok kadın ile evlenebilir. Bu kültür İslam öncesi Arap kültürü olmakla birlikte sonradan tüm Müslümanlar tarafından benimsenmiştir.

- Afganistan'ın bazı bölgelerinde 8-15 yaş arası erkek çocuklar, zengin ailelere iç oğlanı olarak verilir... Bu çocuklar ev içi küçük hizmetlerde kullanıldığı gibi evin yetişkin erkekleri tarafından cinsel ilişki içinde kullanılır. Bu geleneksel olarak normal kabul edilir.

- Bazı Afrika kabilelerinde kızlık zarı evlenmeden önce, köyün en yaşlı kadını tarafından bir boynuz yardımı ile bozulur.

- Eskimolarda kızlık zarı köyün bekar erkekleri tarafından bozulduktan sonra gelin damada ikram edilir...

Güncellemeler:
4 Tane daha buldum :)

- Guam'da bakirenin evlenmesi kabul edilemez. Bu yüzden buradaki genç kadınlar önce bekaretlerini para karşılığı bozduruyor.

- Kuzey Kore'de kadınlar 25, erkeklerse 27 yaşlarına gelene kadar evlenemiyorlar. Bu durum kanunen yasaklanmış durumda.

- Moritanya'da bir kız evlenmek istiyorsa en az 60, en fazla 100 kiloya gelmeli.

- Hindistan'da gündelik temizlikçi olarak çalışan kadınlar, gittikleri evde yaşayan bekar erkeğin cinsel ihtiyaçlarını da gidermek zorunda.

0|0
44

En İyi Kız Görüşü

• Yazdığın hiç bir şey normal ve ahlaka uygun değil.

Adet diye insanlara yutturmuşlar. Alıştırmışlar.

Bulunduğumuz zamanda sorgulamadan beynimizi kullanmadan hiç bir adeti kabullenmemeliyiz.

Bir örneğim var

Vikingler gelen misafire eşlerini ikram ediyorlarmış.

Tv de izlemiştim.

0|1
    0|0
    • Senin sorunun ne biliyor musun Emanuel.. ? Senin uyum sorunun var adamım... wuooowww :D

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• eskimoların bir de evlerine gelen erkek misafire eşini sunmasını biliyorum ne derece doğru emin olmasam da böyle duymuştum, gelen misafire erkek eşini sunarmış, misafir kabul etmezse de büyük bir saygısızlık sayılırmış o.O

0|1
    0|0
    • "Yok abi ben almiim saol.. gelmeden az önce 4 posta attım kaldıramam artık... " demek ayıp mı yani ? :)

• Japonlarınkini bilmiyordum0.0

0|0
    0|0
  • eskimolara koptum.ikram ediliyo demek:D amazon kadınları da 8-10 erkekle evlenebiliyolarmış.malesef soyları tükendi:))

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Afrikada bir kabilede gelin olan kızın annesi damatla kızın ilk sevişmesi bitinceye kadar kadar gerdek yatağının başucunda oturmak zorunda.

2- Yine afrikada bir kabilede evlenecek erkek her gün bir evde olmak kaydiyle o evdeki kadınla ilişkiye giriyor ve kadın kabile reisine rapor veriyor,evet bu erkek olmuş evlenebilir diye,evlenecek erkeğin evlenmesine o zaman izin veriliyor,köydeki bütün evlerdeki kadınlarla beraber olan genç bu iş bittikten sonra bir ay süreyle evinde istirahat ediyor.

0|1
    0|0
  • tr de erkeler ve kizlar abazaliktan ilk bulduklari kadin veya adamla evlenip sonrada kocam beni dovuyoo karim soyle yapiyo diyip bosanirlar veya mutsuz bir sekilde evliliklerine devam ederler

0|1
    0|0
  • Hindistan iyimis :)

0|1
    0|0
  • herkes kendine göre haklı :) kimisi jakuzide aylecek takılır kimisi 14 yasında erkekle ilginç

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;