Sigmud Freud ve Robert W. Crapps "Paralelci" çıktı! Nasıl mı? Cevabı Detayda! Sizce durum nedir? :D

Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingde "Ben çocuklarıma helal lokma yedirmedim" demesinin ardından Psikoanalitik Kuram'ın kurucusu Avusturyalı nörolog Sigmud Freud'un "Dil sürçmesi yoktur beyin sürçmesi vardır." sözü ortaya çıktı!

Başbakanımızın sözü edilen konuşması: link

Psikanaliz metodun evriminin en önemli adımlarından biri serbest çağrışım ( free association ) tekniğidir. Freud serbest çağırışım sırasında ortaya çıkan hiçbir şeyin gelişi güzel ya da rastlantısal olmadığını ve kişinin bilinçli seçimine tabii olmadığını vurgulamıştır. Kişilerin serbest çağırışım sırasında dışarı çıkardığı bilgiler, iç çatışmaların birer ipucudur. Serbest çağırışımla kişi, çocukluk yaşantılarına gider ve bilinçaltında çocukluk yaşantılarından gününe getirdiği, taşıdığı, eşleştirdiği olaylar ve bastırılmış dürtüler için bir ipucu verir. Kişinin etimolojisindeki cinsellik, saldırganlık vb.. dürtüler araştırılır. Klinik ortamda uygulanır. (Oyunlarla Dil Öğretimi, Meltem İzgören, 2008.)

Ayrıca Robert W. Crapps, "Tarihsel bilinç" isimli makalesinde bakın ne diyor: "Dil sürçmesi gerçekte bir kaza değildir. O hem bilinç hem de bilinçdışı özellikler taşıyan, kişiliğin ortaya çıkmasını sağlayan bir fonksiyona sahiptir."

Yok anam yok. Bunlar başbakanımızı çekemiyor. Baksana adamlar tee 19. yüzyıldan başbakana laf sokuyorlar. Vallahi ayıptır. Yahu adam bir kere namaz kılıyor namaz. link

Hadi onu geçtim adam yol yapıyor bre insansızlar. Başbakanım trabzon mitinginde ne de güzel demişti: "Yol yapan yolsuzluk yapar mı hiç?"

0|0
10

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• paraler devlet bunlar hep, Sigmud müsliman bile deyil bir kere ne inancam. Zayn malik böyle deseydi düşünürdüm belki yani sonuçta zayn müsliman bir kere

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;