Kızlık Zarı Hayvanlarda da Var mı..?

Cinsellik bölümünde sorduğum ilk sorum :) Evet arkadaşlar hayvanlarda da kızlık zarı diye bir şey var mıdır..? Ne dersiniz..?

0|0
64

En İyi Erkek Görüşü

• Vardır.Mesala bakire balık ile başka cins eşleşince başka tür çıkıyor.

Dişi bakire degilse , o erkekten yavru vermiyor.

2 akvaryumum olunca böyle oluyor :D

1|1
    0|0
    • aaaa bak bu çok ilginç bir cevap :)) teşekkürler :) Araştırcam bu konuyu.. Balıklar gerçekten enteresan bir canlı, çok acayip özellikleri var, yetiştirmiyorum ama çok seviyorum :)

• çok iyi cevap ve yorumlar var ama konuya giriş ve açıklamadan dolayı seni seçiyorum :) Tekrar teşekkürler..

• Ben de teşekkür ederim. :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Bebeklik ve cocukluk çağlarında üreme organlarını dışardan gelebilecek hastalıklardan koruma amaçlı bir zar. ergenlikle birlikte vajina kendi savunma sistemini oluşturduktan sonra bu zara gerek kalmıyor ve kendi kendine yırtılıp delinmeye başlıyor. Hala kopmamış bir iki bağ kalmışsa o da ilk cinsel ilişkide kopuyor ama kızlık zarının tamamen izalesi ancak doğum sırasında oluyor.

0|1
    0|0
  • Köpeklerde olduğunu biliyorum.

0|1
    0|0
    • kedicik00 :)) baya bir hayvanda varmış bugün öğrendim ben :))

• onu bilmem de soğanda da var olmaz mı=)

0|1
    0|0
  • bı cok karasal memelı hayvanlarda var dıe duymustum bı yerlerden :)

0|1
    0|0
    • evet varmış bende yeni öğrendim :) var olmasını tahmin edebiliriz ama bak çok ilginç şeyler çıkıyor, oguzhan1419'un cevabını oku çok değişik :)

• evet degısık bılgıler ogrenmıs oluoruz :)

• Geçen bakire bir aslan gördüm...

0|2
    0|0
  • link

Kızlık zarı (hymen) dişi üreme sisteminde, vajinanın alt kıvrımından oluşur ve içinde kan damarları bulunur. Bu koruyucu zar birçok karasal memelide (kobay, sıçan, köstebek, at, sırtlan, lama, lemur, vs.) bulunuyor. Evcil hayvanların tümünde de hymen bulunuyor.

Sucul memelilerdeyse yalnızca sırtıyüzgeçli balinalardan "fin balinası" olarak geçen balina türünde bulunuyor. İnsan dışında hiçbir primatta ise kızlık zarı yok. Kızlık zarının evrimsel görevinin, dişinin cinsel organlarının ve iç üreme sisteminin sucul patojenlerden korunmasını sağlamak olduğu düşünülüyor.

1|3
    0|1
    • Soruyu gördükten sonra mı araştırma yaptın yoksa biliyor muydun..? Bende biraz önce bir belgesel izlerken konusu geçti ve soruyum bakıyım bilen var mı yok mu dedim :)) Teşekkürler cevap için.. Tamam arkadaşlar yeterli bu cevap kimse cevap vermesin linkten okusun yeterli :D

• :)) teşekkürler yorum için..

• Rica ederim:)

Erkekler Ne Diyor 3

• açılın ben baytarım evet vardır

0|1
    0|0
  • napcan bozcan mı

0|0
    1|2
  • Hızlı bir giriş yapmıssınız Sn Musercos :)

0|1
    0|0
    • hızlıyımdır :) Belgesel izlerken böyle bir konu geçince diğerleri kısmında soru sormak saçma olurdu :)

• Ben teşekkür ederim.Ben de eğer sorarsam bu kategoride eğlence amaçlı soruyorum :)

• ee tabi yer yer eğlenmek lazım :)

Yükleniyor... ;