Evlilik öncesi cinsel bilginin tamamlanabilmesi önemli mi?

Ülkemizde cinsellik genel olarak bir tabu görülmekte. Evlilik öncesi Cinsel yaşam nedense dişi cinsiyeti için neredeyse ahlaksızlık ile eş değer tutulmakta. Erkek cinsiyeti için de "erkektir yapar" gibi bir düşünce hakim.

Esas önemli olan cinselliği yaşamak değil aslında. Cinselliği bilmek daha önemli bir konu. Yani; cahil kesim tarafından sadece penis ve vajinadan ibaret olduğu sanılan cinsellik aslında insanların çıplaklığı söz konusu olduğu zaman ortaya çıkan bir kavram değildir.

İnsanoğlu gelişimine başladığı zamandan itibaren cinselliği kendi iç dünyasında yaşamaya başlamalıdır. Vücudunu tanımalı, reaksiyonlarını keşfetmeli, karşı cinsin bedenini bilmeli, onun reaksiyonlarından haberdar olmalı. Bunlar ayıp değil. Bunları bilmek için yaşamaya gerek yok. Uzay çağında yaşıyoruz. Bilgi elimizin altında. Araştırıp öğrenmek varken, sorup dinlemek, öğrenmek varken, bunların konuşuluyor ya da araştırılıyor olmasını da ahlak ve namus ile birleştirmek anlamsız oluyor. Bu durum da insanları cahil yetişmeye mahkum ediyor.

Eğer insanlar evlilik öncesi cinsel konular ile ilgili bilgi sahibi olursa, aktif cinsel yaşamları başladığında ya da evlendikleri zaman geçimleri daha kolay olmaz mı?

Cinselliği tam anlamıyla bilen iki kişinin ilişkisi eğer bir evlilik düzeyindeyse, en büyük geçim sorunu olan ama asla üçüncü kişiye bahsedilmeyen bu sorun ortadan kalkmaz mı?


0|0
01

En İyi Erkek Görüşü

  • Cinsellik hep ayıp olacak ve ayıp kalacak. Yıllardır böyle

    0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;