Gerdek Gecesi

Red_Madness

Kimi zaman yanlış bilgilendirmeler kimi zaman da yaşanan heyecanlar dolayısıyla gerdek gecesi hayal kırıklarıyla sonuçlanabilir.

Kadın ve erkek dünya üzerinde birlikte varolduğundan beri yaşadıkları karşı konulmaz çekimin sebebi elbette en çok da cinsellikten kaynaklanmaktadır. Gerdek ise evlilik ile birleşen kadın ve erkeğin sembolik olarak ilk geceleri… Dolayısıyla belkide yıllarca hatırlanacak ve yeni bir hayata açılan kapının anahtarı.

Alttaki videoyu da izlemenizi tavsiye ederim.

Erkekler Açısından Gerdek Gecesi

Erkek açısından daha kolay gibi gözükse de bu konuyla ilgili deneyimsiz ve telaşlı erkeklerde sıklıkla sertleşme sorunları yaşanmaktadır. Bu

sorun çiftlerin cinsel olmasa da evlilikten önce yaşayacakları tensel yakınlaşmalar ile azaltılabilir. Ayrıca gerdek gecesinin düğün gecesi değil de biraz dinlendikten sonra balayında, ailelerden ve stresten olabildiğince uzak bir ortamda gerçekleşmesi de oldukça yararlıdır. Erkeklerin daha deneyimli olması belki psikolojik açıdan kadının hoşuna gitmese de böyle sorunların çıkmaması açısından daha tercih edilen bir durumdur. Ancak burada unutulmaması gereken kısım her türlü deneyimin sadece sevilen bir insanla yaşanmış olmasıdır. Para ile edinilecek bir tecrübe çok daha büyük hayal kırıklıkları ile insanın başını ağrıtabilir.

Gerdek Gecesi

Kadınlar Açısından Gerdek Gecesi

Kadınlar açısından gerdek hem daha hassas hem de biraz d

aha korkutucudur. Biyolojik ve ruhsal yapıları itibari ile kadınlar olayların daha yavaş ilerlemesini, alışmayı ve güvende olduklarını hissetmeyi isterler. Tüm bu nedenlerden dolayı aslında erkek gerdekten önce ve gerdek sırasında ilgisi, sevgisi, dokunuşlarındaki yumuşaklıkla ve tatlı dille kadına yaklaşımı birçok sorunu önler. Erkekler ise tabiatları sebebiyle biraz daha acelecidirler ama unutmayın ki kadınlar gerdek gecelerinde hassas ya da tedirgin olabilirler. Gerdek gecesinde erkeklerin fazla talepkar olmaması önemlidir, kadına kendini en güzel ve masum haliyle erkeğe sunması için fırsat ve alan sağlanmalıdır.

Kadınlardaki gerdek gecesi stresinin sebebi 'Acıyacak mı?' korkusu olabilir

Fizyolojik boyutta ise bazı kadınlarda anatomik bozukluklar sebebiyle gerdek gecesi kabusa dönüşebilir, düğünden önce bir jinekolog ziyareti de bu açıdan önemlidir. Psikolojik boyutta ise kadınlarda stres nedeniyle ortaya çıkan ve vajinal kasların kasılmasıyla ilişkiye girilmesine engel olan vajinismus da gerdek gecesinde sıkıntılar yaratabilir. Ancak günümüzde böyle vakaların da tedavisi mümkündür. Ayrıca erkekler yukarı da anlattıklarıma biraz kulak verirse böyle bir olayla karşılaşma sorunu yaşamazlar.

Kadınlardaki asıl gerdek gecesi korkusunun sebebi “Acıyacak mı?” düşüncesidir. Bunun ile ilgili olarak erkeklerin yapması gereken en önemli şey kadını gerdekten önce bu düşünceden uzaklaştırmaya çalışmak ayrıca onun canını acıtacak herhangi birşey olduğunda durabileceklerini bilmesini sağlamaktır. Bu güveni kadınlara vermek önemlidir ve emin olun kadının güvende hissetmesi, korkularından arınması yaşanabilecek birçok sorunu ortadan kaldırır.

Herşeyi erkeklerden beklemek de her zaman hayallerimizdeki gerdek gecesini yaşamamızı engelleyebilir. Kadınlar da cinsellikte daha açık görüşlü olup kendilerin psikolojik olarak hazırlamalıdırlar. Kadınlar da sevdikleri erkekle birlikte olma fikrinin güzelliğini boş endişeler yüzünden mahvetmemelidirler. Bu olayın doğallığını ve güzelliğini düşünüp kendilerini rahat bırakmalıdırlar. Eşleri ile ilgili fantezi kurmaları yaşayabilecekleri stresten kurtulup kendilerini bu muhteşem birleşme için hazırlamaları için iyi bir yoldur. Erkekler aslında fantezi kurma konusunda çok daha yeteneklidir ama kadınlar da biraz uğraş ile onlar kadar ilham verici bir düş düyasına sahip olabilirler.

Çiftler özellikle cinsellik konusunda konuşmaktan çekinirler, bu durum özellikle cinsellik yaşamamış çiftlerde daha sıklıkla görülür. Ancak bu konuları karşıdakine ve kendinize rahatsızlık vermeyecek şekilde konuşmakta ve kafalardaki sorunları kısmen de olsa çözümlemekte sakınca yoktur. Yaklaşım ve iletişim bütün problemlerin üstesinden gelebilecek en önemli anahtardır.

Gerdek Gecesi
123
43
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • akkrepp
  Bu tür sorunların birbirini sevmeyen, sevse de yeterince tanımayan çekingen çiftlerde görüldüğünü düşünüyorum. Evlenmeden önce cinsellik konuşmaktan kaçınılmamalı. İlk gece kadınlar için çok çok önemli tabi. Sonradan zevke dönüşen acıyı minimum seviyeye indirmek erkeğin elinde. Gerdek gecesinin sorunsuz geçmesinde erkeğin rolü kadından çok daha fazla.
  Görüş hala geçerli mi?
 • malikasaidova
  korkularım yüzünden 1 hafta ilişkiye giremedim ama korkulacak bişey yokmuş :)
  Görüş hala geçerli mi?
  • Kocan sabirli olmuş. Iyi erkek seçmişsin.

En İyi Erkek Görüşleri

 • DouglasCosta
  Gerdek gecesini kadınların en kötü gecesine çeviren anlayışsız, mantıksız davranan erkeklere yazıklar olsun. Hayvani demiyorum (hayvanlara hakaret etmek istemem ) bilinç altının , erkek hegomanyasinin derinliklerinden gelen durtulerle kabaca davranış sergileyip kadını bir obje olarak gören zihniyete yazıklar olsun. Kalemine sağlık
  Görüş hala geçerli mi?
 • bjkandahmet
  Kalemine sağlık ;) insanın helali ile seks yapması kadar güzel birsey var mı yaa ;) Allah bana da nasip eder ve isteyen herkese nasip etsin Inşallah ;)
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

41121
 • ipekyolu
  Acıyacağını zannedip saçma sapan paranoyalara kapılan birkaç kız tanımıştım..
  Evlenirsek bir süre ilişkiye girmeyelim diyenler bile vardı..
  Bu kadar doğal bir şeyin nesinden korkuyorsunuz anlamıyorum.. Dünyada milyarlarca kadının yaptığı bir şey bu..
 • Arzumdun45
  Asıl Soruunn İnsanların bizi korkutmasıı o günün çok kötü olacagı acıyacagıı ...her kime evlenenlere sorsaam vay arkadas deli oluyorumm Yandıın diyooolarr öleceen acıdan diyolarr bu yüzdennn evlilik düsüncesini ble getirmiyorrum aklımaaa..piskolojm bozuluo
 • sezen55
  Çok aydınlatıcı ve güzel bir yazı olmuş, iki taraf da birbirini gerçekten severek evlendiyse, her şeyin güzel olacağına inananlardanım, korku yersiz bence, ama bunda erkeğe de büyük görev düşüyor:)
 • Excellance34
  Yazan arkadaş çok iyi bir konuya el atmış .

  İlkten teşekkür ederim , ve bu konudaki şahsi düşüncem tamamen yazı ile aynı .

  Ama bayanlarımızın büyük çoğunluğu genç yaşlarında bekaretini kaybettiği için

  İlerleyen yıllarda böyle bir problem kalmaz onların açısından

  ( tabi kendilerini öyle kabullenicek bir erkek bulunursa )
 • Tatlıbirüye
  Faydalı bilgiler olmus emeğine sağlık. Ah korkular korkular ki evlenen arkadaslarda hep korku ve acidan bahsedince evlenecek olanlarimiz haliyle daha fazla korkuyor korkuyoruz zaten daha fazla kimse korkutmamali bence çünkü hiç kimseden kolay geçtiğini duymadım mesela ben. Zorlu bir süreç 😱😬
  • Unutulan_34

   görende maden ocagında çalısıyorsun sanıcak :D

  • Tatlıbirüye

   @Unutulan_34 ne alaka ya?

  • Unutulan_34

   öyle bir anlattınki :D ben bile korktum :D

  • Hepsini Göster
 • UyuyanSakine
  Sen adama düğün yap 500 kişi davet et, herkese o gece bu çocuk bu kızı sevecek diye ilan et! Sonra o stressle o adamdan ve o kadından iş bekle! O haaaa!
 • Bodunum
  Gerdek gecesi dendiğinde aklıma gelen tek şey iğrenç adetlerimiz
 • asilkan127
  Çok güzel yazmışsınız fakat şöyle bir cümle okudum;Para ile edinilecek bir tecrübe çok daha büyük hayal kırıklıkları ile insanın başını ağrıtabilir.
  doğruluk parayı var tabi ama inanın para ile o iş olmasa sokakta yürüyen tipleri bakışlarından bile korkarsınız
 • zapeyd
  zifaf gecesi bence büyütülüyor eve geldiğinizde oturun biraz konuşun dertleşin muhabbet edin bişeyler bahsedin o kendiliğinden gelir zaten korkucak birşey yok her iki tarafta ince zarif yumuşak davranırsa herşey kolaylaşır illa o gece birşey olacak diye bir durum yok yarın deneyin
 • emperor_kral
  bence erkek ve kadında anlayış olması gerekli her iki tarafta küçük adımlarla yaklaşmalı birbirine gerisi zaten corap söküğü gibi geliyor acının yerini zevk cıglıkları alıyor emin olun bu iş bittikten sonra tekrar isteyen bayan oluyor erkekten önce yeterki erkek karşındaki narinlıgı kırmasın
 • kütküt
  bence yasanılacak en özel ve unutulması zor bıdaha yasamayı ısteyecek kadar heycanlı bır sey o ılk gece..ben 8 aylık evlıyım arkadaslar nısanlıyken sureklı nısanlım benı rahatlatırdı ve cok korkardım anestezı yardımı bıle almayı dusundum okadar korkaktım..ve dugune gunu geldı catdı korku tavan yaptı benım..geldı catdı o gece,yalnız kaldık ogun gogsune uzandım esımın ve butun acıyı unutdum bu anın bıdaha yasanılmayacagını beynıme endeksledım.ve o kadar kolay oldukı bıraz acıdı ama sevdıgınz.
 • bay_enco
  Kaç tane gerdek gecesi yaşadın da bunları yazabildin? Gerçekten çok merak ettim. :)
 • vergagrande
  bir gusul 2 rekat namaZ sonra bal kaymak ye sonra bismillah diyip allahin izniylen gerdege girmek yok sunu bunu yapiyim dersen akilda soru isareti birakirsin usulu ne ise onu yapin
 • kamber1997
  arkadaşlar merhaba. benim gözlerim görmüyor. ben bu işi nasıl yapabilirim acaba? yazıda çok tatmin edici olmuş. eline sağlık.
 • karakaçan1
  Şunları da ekleyeyim.Ona sen kadınsın ben erkek.Ben erkekliğimi sende kadınlığını yapacasın.Korkulacak bir şey yok de.Ayrıca kitabı okumadım ama Prof.Dr.Cevat Akşitin ''Mutlu Evlilik'' adlı kitabı var.Bu kitabıda hem sen hem eşin evlilikten önce okursun mutlu mesut yaşarsınız inşaAllah.Dediğim gibi kitabı okumadım.Cevat Akşiti ehl-i sünnet bir hoca olarak biliyorum.Kitapta dine aykırı bir şey olduğunu zannetmiyorum ama eğer varsada sende bunu uygularsan bana hakkını helal et.Amacım yardım etmek
 • karakaçan1
  @pishikopath gerdeğe girmedim ama şunları söyleyebilirim:Gerdekten önce evlendiğin kişiyle konuş,sohbet et.Ona korkulacak bir şey olmadığını,ölene kadar birlikte acı-tatlı günler yaşayacağınızı,cinselliğinde insanın doğasında olduğunu,erkek ve kadının evlenmelerinin nedenlerinden birinin birbirlerini cinsel açıdan tatmin olduğunu ve cinsel ilişkininde sevap olduğunu söyle.Evli bir erkek karısıylka birleştiğinde cennette bir köşk yapılır.Bunlar geldi aklıma.
 • serserikursunlar
  bakıyorumda kim ne yazarsa bazıları hep alıntımı vb gibi kelimeler kullanmış...ya arkadaşlar ne farkader alıntı yada değil..sonuçda alıntı bile olsa yazan kişinin düşündüklerinin doğru cümlerle bir ifade şekli bence..saçma sapan cümlelerle anlatılsa dahamı çok hoşunuza gidecek bilmiyorum..sizlerde alıntı yapında bir işe yarasın...

  Konuya gelince; bu zamanda gerdekmi kaldı desem daha anlamlı olacak sanırım
 • smryna3587
  zaten tam anlamıyla bayanın cinsel organı ilk günden erkeği tam anlamıyla kabullenemiyor kanama acıma falan derken iki tarafta zevk alamıyor bence evlenicek kişiler 2 hafta önceden antreman yaparmış gibi düğün gecesinde daha fazla mutlu olmayı çalışmalı yani bir iki hafta hem birbirlerine alışmaları hemde pratik yapmaları gerekli diye düşünüyorum:)
 • TheAnswerer
  @ferdiak:


  Her şey yolunda olsa da biz bir şey bulurduk eleştirecek.


  İnsan doğası be abisi... =)
 • zırtapoz
  Walla bir erkek olarak ben de böyle stresli bir ortamı istemem yani. Sevdiğim kişiyle evlenmişim, nihayet birlikte olucaz, bir de bakıyosun bir ton insan stress yaratıyo. Hop derim, kovalarım herkesi walla'!
 • _yasmin_
  Millete kötü öğüt verip evlenmeden deneyimli olmalarını söylüyosun.
 • jenqo
  Korkacak bir şey yok ilk gece yapmak zorunda değilsiniz.
 • pishikopath
  gerdek gecesi bayanlar açısından nasıl yaklaşılmalı acaba? Nişanlımı gerdek gecesi anlamında nasıl rahatlatabilirim...teşekkürler
 • adamxl
  türk örfve adetlerinde savdıç diye birşey vardır herkeste bilir eskiden gelin ve damat için savdıç görevi bu ilk gecedeki heycanı nasıl yeneceğini nasıl davranması gerektiğini anlatırlarmış gunumuzde kalmadı

 • rpg-7
  o geceyi eşinizle iyi geçiremez iseniz,eşinizi korkutacak bir şey yaparsanız, kısaca sadece o gece ORMANTİKLİĞİ bırakıp ROMANTİK olmanız gerekir bu eşlerin ileride daha güzel ilişkiler getirmesini sağlar

 • zaferdj38
  bence insanın hayatında en guzel yasadıgı olaylardan biri gerdek egerki boyle bir ozellıge sahip olmasaydı gerdek gecesi bir erkegın dısarıda hayat kadınıyla yatmasından ne farkı kalırdı eşiyle yatmasının demi ama :)))
 • tlghn_30
  gerçektende bence bu işin gerdek gecesine kaldığı zamanları çok oldu geçeli genelde o gece herkes yarın ne yapcağını balayını yada takılan takıları düşünür arkadaşlarımızında söylediği gibi o yorgunlkla o stresle ne kalkar da ne kaldırırlı :)
 • bunasııladam
  Daha önce hiçbir kızın elini dahi tutmadım herhalde gerdek gecesi bayılırım.
 • ÇılgınKız
  Evet gereksiz bir stres gerdek gecesi olayı. Herkes o gece ne yaptığınızı biliyo falan, çok sinir bozucu bence
 • mirrat
  Gerdek gecesinde kız erkeğin sünnetsiz olduğunu görse ilişkiye devam etmesi uygunmu yoksa sünnet olmadan ilişkiye girmem demesi ya da ilişkiye girip sonra sünnet olmasi mi uygun
 • emperora
  Valla bence kızların gerdek gecesi korkusunu yok edecek onları o psikozdan çıkaracak kişiler bizleriz nese başarılar hemcinslerim :):):):):)
 • ersnkrcn
  Yeni evlenen arkadaşlarımıza faydalı olacaktır rminim teşekkür ediyorum emeğine sağlık.
 • Kizlar cok korkutuluyor , sanki bir sey yırtılacakmış gibi
 • bbuuğğlleemm
  bende cok korkuyorum valla hayırlısı :)
 • xlonglife
  Güzel bir yazı olmş, emeğinize sağlık.Genel anlamda ufakta olsa bir tecrübe sayılır evlenecekler için. :)
 • HeryereGider
  Gerdek geceliğimi kalmış sanki artık o geceyi beklemeden flörtlük döneminde başlangıcı yapılıyor kimsenin korkusu falanda kalmadı atı alan üsküdarı geçiyor
 • merakistan
  bir kaç kişi gerdek gecesini çekinmeden detaylarıyla şuracıkta kısa ama detaylı şekilde anlatsa ne korku kalır ne merak...
 • okannemre
  benim esimde bu olanlarin bir kurbani. biz birlesemeedik halen. vajinusmus tedavimiz devam ediyo
 • en güzeli davranışlarda saygıyı kontrol etmek gerisi zaten gelir.
 • Melankoli55
  Demek ki girdin sen. Bize niye anlatıyorsun bize ne
 • Jösüiperdu
  Ah geceler sensiz geceler kabus gibi kara geceler kşmsmad :D
 • dnzegmen
  Kesinlikle kadina o guvenk vermelisinki caninin acidiginda durcagimizi ve bedenen ruhen ozgur olunmasi lazim
 • fıshman
  Birer duble Wiski,her iki tarafıda rahatlatır,korkuyu alır,heyecanı yatıştırır,çiftleri kızıştırır...
 • evlierkek34tr
  o işi o gece ye bırakılmamalı bence o gece çünkü daha güzel geçmesini istiyorsanız iştahınız kaçmaması için daha önceden bitirin
 • mustafaa4545
  mantıklı olun biarz ya gerdek gecesimi kaldı.cinsellik yası 13-15 düşmüş bir toplumda
 • ferdiak
  bence herkes istediği gibi yaşamalı ama kader işte herşey yolunda olsaydı dünya güllük gülüstanlık olurdu dimiii
 • ErosOkuKırdı
  Evlendikten sonra her ilkimi karımla yaşayacağım. İnşallah o da öyle olur.
 • sarahdovita
  kendini kasmamak gerek biraz serbes bırakılmalı beden ve beyin...
 • adoniss
  sakin olun sonuçta normal doğal birşey kasmaya gerek yok
 • neclaerman
  bencede herkesin o gece ne olacağını bilmesi hiç hoş dğl
YÜKLENİYOR...