Deniz Cebekan

Uzmanlık Alanı: Çift ve Aile Danışmanlığı

Psikolog Deniz Cebekan Kimdir?

Deniz Cebekan, Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. Ankara Üniversitesi Psikiyatri Kliniğinde görev almıştır. Aynı zamanda İnsan Bilimleri programını tamamlamıştır. Pedagojik Formasyonunu Ankara Eğitim Bilimleri Fakültesinden almıştır. Hasan Kalyoncu Üniversitesi 475 saatlik Aile Danışmanlığı Sertifika programını tamamlayarak Çift ve Aile Danışmanı ünvanını almıştır. Parmak İzleri Anaokulu ve Çocuk Kulübü’nü kurmuş ve uzun yıllar kurucu – psikolog olarak çağdaş, özgüvenli, kendiyle çevresiyle barışık, sorumluluk sahibi çocuklar yetiştirmiştir. Bu süreçte birçok eğitim kurumunda da psikolog olarak görev yapmıştır. Okul öncesi eğitim kurumlarında gelişim takibi, sorun belirleme – giderme, aile danışmanlık; İlköğretim 1. ve 2. kademelerde davranış yönlendirme, temel öğrenme ilkeleri, verimli ders çalışma yöntemleri, aile içi iletişim ağırlıklı psikolojik danışmanlık yapmıştır. Öğrenme verimini arttıran Özel Çağrışım tekniğiyle öğrenme eğitimleri ve birçok konuda seminerler vermiştir.

Özel kuruluşlarda Personel ve İletişim, İş - Aile yaşamı Etkileşimi, Stres ve Etkilerini azaltma, Zamanı Yönetme vb. konularda eğitim ve seminerler vermiştir. Şirketlere özel, Personel Beklenti ve Personel Verimini Arttırma – Değerlendirme konularında çalışmalar yapmış, kurumsal danışmanlık vermiştir.

Aile Mahkemelerinde kayyum olarak görev yapmıştır. Patent Enstütüsünde oyuncakların güvenirliği ve TSE belgelendirmesi üst komisyonunda ve Özel Okul Öncesi ve Etüt Eğitim Kurumları Birliği Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

1999 yılında ‘’Çocukların Dansı’’ adlı kitabı Çevre Yayıncılık tarafından yayımlanmış, 2004 yılında 2. baskısı yapılmıştır. Çocuklarda gelişim, aile, eğitim, çocuklarla iletişim, disiplin konularını vurguladığı, yaşamdan örneklerin yer aldığı kitap birçok Çocuk Eğitim Seti, Çocuk Kitap Setlerinin içinde, kitabevlerinde yer aldı. Bunun yanında Okul ve Aile, Çocuk Forumu gibi dergilerde yazıları yayınlandı.

Şu anda Rota Bireysel-Kurumsal Gelişim ve Psikolojik Danışmanlık’ın yanısıra Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifika programında ders vermektedir, anaokullarında danışmanlık yapmakta ve Anayurt Gazetesinde köşe yazılarına devam etmektedir.

Alanında en sık karşılaştığı soruları şöyle listeliyor;

Karşımdaki insanı nasıl tanıyabilirim?

İnsanları nasıl kontrol ederim?

Eğitimi

Ankara Üniversitesi

Psikoloji Lisansı

Sahip Olduğu Sertifikalar

Citeb - Cinsel Terapistlik

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Çift ve Aile Danışmanlığı

Thomas Gordon Etkili Anne - Baba Eğitmenliği

Katıldığı Sempozyumlar

Türkiye Psikolog Enstitüsü

Türk Psikologlar Derneği

Çeşitli Üniversitelerin Kongre ve Sempozyumları

Grup Psikodrama Eğitimleri

Uzmanlık Alanları

Çift ve Aile Danışmanlığı

Cinsel Terapisi

Hipnoz

Eft

Deep PEAT

Regresyon Uygulaması

İş Deneyimleri

Kendi işletmesi olan Parmak İzleri Anaokulu ve Çocuk Kulübü'nde kurucu ve sorumlu müdür.

Şu anda kendi ofisinde bireysel ve kurumsal psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

Eğitim: Ankara Üniversitesi Psikoloji Lisansı

Deniz Cebekan Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

164 Xper puan
Çok Süper Görüş Sayısı
YÜKLENİYOR...