Burcu Esmersoy

Uzmanlık Alanı: Sunuculuk

Spiker ve Oyuncu Burcu Esmersoy Kimdir?

Beşiktaş Lisesi ve ardından İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü'nden mezun oldu. New York Üniversitesi'nde "Hospitality, Tourism and Sports Management" eğitimi aldı. 1997 yılında katıldığı güzellik yarışmasında "Miss International" seçilerek Türkiye'yi Japonya'da temsil etti ve "Dostluk Güzeli" oldu. 1998 yılında Günel Zeynalova-Didem adlı klipte Didem karakterinde oynadı. Kanal D'de çocuk programları yapımcılığı ve program sunuculuğu yaptı. Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulu'nu derece ile bitirdi. 2000 ile 2005 yılları arasında CNN Türk'te spor departmanında dış haber editörlüğü, muhabirlik ve spor spikerliği yaptı.

Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve programlar yaptı. 2010 yılında vizyona giren Romantik Komedi filminde küçük bir rol oynadı. Popstar 2013 programında sunuculuk yaptı ardından 2014 yılında Tv8'de yayın hayatına başlayan Ver Fırına'da ve 2015 Mart ayında başlayan Komedi Türkiye isimli programda sunucu olarak görev aldı.

Şu anda, İnstagram başta olmak üzere sosyal medya hesaplarında güzellik sırlarını takipçileriyle paylaşmaya devam ediyor.

Eğitimi

İstanbul Üniversitesi

Turizm İşletmeciliği Bölümü

New York Üniversitesi

"Hospitality, Tourism and Sports Management

Eğitim: New York Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi

Son Paylaşımlar

Yeni paylaşım yok

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

5.634 Xper puan
Çok Süper Görüş Sayısı
YÜKLENİYOR...