Alican Albayrak

Uzmanlık Alanı: Sinema ve Televizyon

Oyuncu Alican Albayrak Kimdir?

2 Nisan 1987 tarihinde İzmir' de dünyaya gelen oyuncu ailesinin tek çocuğudur. Öğrenim hayatına İzmir'de başlayan Alican, üniversiteyi Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde okumuştur.
Spora çocuk yaşta başlamış ve her zaman, sanatı ve sporu bir arada yürütmüştür. Karşıyaka Spor Kulübü'nün alt yapısında geçen 8 senenin sonunda hayatının geri kalanında tiyatroya ağırlık verdi.

İlköğretimin bir kısmını Özel İzmir Lisesi, ortaöğrenimini Özel Ege Lisesi ve liseyi Karşıyaka Şemikler Lisesi'nde tamamladı. Lise yıllarında artık geleceğe dair fikirleri netleşen Alican yoğun bir programla Güzel Sanatlar Fakültesi giriş sınavlarına, İzmir Güzel Sanatlar Oyuncuları özel Tiyatrosu'nda hazırlanmaya başladı. Bu yoğun hazırlık süreci sonrası 2004 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi - Güzel Sanatlar Fakültesi/Oyunculuk Ana Sanat Dalı öğrenimine hak kazandı. İzmir Devlet Tiyatrosu'nda stajını tamamlayan ve ABD' ye giden oyuncu, burada bir süre workshoplara katılıp ülkesine geri döndü. Televizyon kariyerine 2011 yılında başlayan Albayrak günümüzde hala aktiftir.

Çocuk yaşta tiyatroya başlayan oyuncu, üniversite öğreniminin ardından 2011 yılında konuk oyuncu olarak Şüphe dizisiyle Kanal D'de Televizyon kariyerine adım atmış ve aynı sene Fox TV'de Derin Sular dizisinde başrol oynamıştır. Ertesi sezon ATV'nin efsane dizisi Uçurum'da Eskici Atıl karakterini canlandıran oyuncu, 2013 yılında Kanal D'nin İnadına Yaşamak dizisinde Çekmece Nuri karakterini oynadı. 2014 yılında Diğer Yarım dizisinde Poyraz Yiğiter karakteriyle çalışmalarına devam etti. Acil Aşk Aranıyor dizisinde bir bölüm konuk oyuncu olarak rol alan Albayrak, aynı sene ATV'nin Kara Ekmek dizisinin kadrosuna dahil olmuştur ve kariyerine halen burada devam etmektedir.

Rol Aldığı Yapımlar

2011 Şüphe / Konuk Oyuncu

2011 Derin Sular / Kuzey

2012 Uçurum Eskici / Atıl

2013 İnadına Yaşamak Çekmece / Nuri

2014 Diğer Yarım / Poyraz Yiğiter

2015 Acil Aşk Aranıyor / Ferhat (Konuk Oyuncu)

2015 Kara Ekmek / Ömer Belenoğlu

Şehir: İstanbul

Alican Albayrak Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

44 Xper puan
Çok Süper Görüş Sayısı
YÜKLENİYOR...