Vicdan azabı mı çekiyorum acaba sizce?

Gizli Üye
Çalıştığım yerde bir arkadaşım vardı kardeş gibi gördüğüm. İbadetinde, düzgün bir çocuktu. Benden bir yaş kadar küçüktü. 25 yaşındaydı ama çok çocuk ruhluydu. Ben onu kardeşim gibi görüyorken o bana karşı bir şeyler hissetmeye başlamış bu yılın başında. Hiç anlamamıştım ta ki kendi kendine bana tavır alana kadar, küs gibi olana kadar. Sorun mu var diye sorduğumda şarkı paylaşmıştı seni duymuyorum diye ama aramızda hiçbir şey yoktu. Büyümemişti, belki de tecrübesizlikti onunki. Aramızda eğitim meslek farkı vardı. Benim için sorun bu değildi ona karşı bir şey hissedemememdi kardeş gibi görmemdi olgun olmadığını bilmemdi.7 ay boyunca çabaladı. Çoğu kez tavır yaptı laf vurdu benden olumlu yanıt alamayınca. “Sen beni kaybettin, alkışlıyorum, üstü kalsın, ederinden fazla değer soytarıyı kral eder” gibi sözler paylaşıyordu sırf olumsuz konuştuğum için. Kırmamak için bu davranışların normal olmadığını söylesem de o beni egoist olmakla, onu hakir görmekle suçladı. Çoğu zaman da ne kadar olumsuz konuşursam konuşayım beni çok sevdiğini, asla vazgeçmeyeceğini, her namazında, her ibadetinde bana dua ettiğini söylüyordu. Gerçekten de ediyordu inanıyorum. En son bir ay önce yaşadığım ve yaşadığı sürece beni seveceğini yazmıştı. Umut vermemek için engelleyince bana not yazmıştı. Ona bu şekilde gitmeyeceğini, aynı ortamda bu yaptığının doğru olmadığına dair uyarıcı uzun bir mesaj attım. Kırıldı, çok incindi, mesajıma da çok çocukça cevaplar verdi ama daha fazla umutlanmaması için hiçbir şekilde iletişime geçmedim bir ay boyunca. Canını istemeden de olsa çok yaktım. Geçen hafta biriyle tanışmış görücü usulüyle. Birkaç gün sonra da nişanlandı. Mutlu olsun hep. Ama ben çok üzgünüm keşke onu kırmadan bu konuyu en başından kapatabilseydim. Olmadı, kırılmasın diye çabaladıkça aslında daha çok kırdım. Ben hala onu bir kardeşim gibi görüyorum. Benim yüzümden çok üzüldüğünü, gözyaşı döktüğünü de biliyorum. Dilerim benim yüzümden yaşadığı acıya karşılık bir ömür çok sevilir ve çok mutlu olur.
Güncellemeler:
+1 yıl
Daha önce başka birine de aşık olduğunu duymuştum. Kız karşılık vermemesine rağmen kıza mesaj atıp başkalarının dolduruşuna geldiğini filan yazmıştı mesajda. Tabii o zamanlar bana sıra geleceğini bilmiyordum.
Vicdan azabı mı çekiyorum acaba sizce?
10
1
Görüşünü yaz