Fiziksel şiddete karşıyız ama neden kalbe şiddete karşı değiliz?

Kalp kırmaktan, incitmekten çekinmeyen insanları gördükçe hayattan soğuyorum. Sonra beni seven güzel bir kız görüyorum. Yeniden bağlanıyorum hayata... Fiziksel şiddete karşıyız ama neden kalbe şiddete karşı değiliz?
#GürkanŞAHİNBAŞ
#GürkanŞAHİNBAŞ

1|1
168

En İyi Kız Görüşleri

• Hayatta yapılabilecek en vahşi harekettir.
    Karşı tarafın duyduğu sevgiye saygısızlık etmek.
    Affedilmesi mümkün olmayan eylemdir bir bakıma.."dal rüzgarı affetmiştir ama kırılmıştır bir kere" demişti birisi..
    Kalp kırmak bir tahtaya çivi çakmaya benzer, özür dileyip çiviyi sökseniz dahi çivinin izi orda öylece kalır...
    Gerçi insanlar o kadar kırıyor ki birbirini, kırılacak kalpleri kaldı mı orası da muamma..
    #MelankolikDuygular

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ne kadar reddetsek de materyalist bir toplumuz cunku.. Duygusallik ve romantizm geri planda ama maddi ve gozle gorulur unsurlar hep en onde..

0|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 14

• Fiziksel şiddetten daha fazla karşıyım... fiziksel şiddet uygulamak aynı zamanda kalp de kırar... hadi fiziksel şiddetin yaraları zamanla iyileşti diyelim... peki ya kalp... kalp yarası hiç birşeye benzemez... Kalp kırgınlığının telafisi yok... geçmiş olsun... bize...

Hakkını nasıl öderler...

Güzel konuya değişmişsiniz...

0|1
    0|0
  • Ben de tam bunu düşündüm geçen gün. Özellikle kadına şiddeti kınayan, bilinçli görünen cümlelerle ahkam kesip çok güzel akıllar veren adamlar öyle güzel psikolojik ve duygusal şiddet uyguluyorlar ki fiziksel şiddet bunların yanında hiç kalır.

0|1
    0|0
  • İnsanlar fiziksel şiddetin değil duygusal/psikolojik şiddetin insanları daha çabuk, daha etkili ve daha kolay çıktığını gördüğünden beri bu haldeyiz.

0|2
    0|0
  • Hala hayatım da ben temizledikce nesli tükenmeyen o tür zihniyetler var ne yapsam da her yerde karşımdalar. Kalbe şiddete ne kadar karşı kalsam o kadar mağruz kalıyorum.

0|1
    0|0
  • seni seven o güzel kız da bir kalbi kırabilir elin kızı da kırabilir. insanın doğası mükemmel olmaya elverişli değil. bırak insanlar birbirlerini kırsın yaptığımız tek şey kendimizi tatmin etmek zaten..

0|1
    0|0
  • İnsan isen eğer mutlaka kalbin kırılacak; insan olmanın güzel bir yanı. Acı çekmek olgunlaştırır.

0|1
    0|0
  • Çok haklısın. İnsanlar merhametsiz olmus. Şunu unutmayalım ki, merhamet etmeyene merhamet edilmez.

0|1
    0|0
  • Değer verdiğimiz için katlanıyoruz fakat bu da karşı değiliz gibi görünüyor.

0|1
    0|0
  • Ona da çok karşıyız hasta fiziksel şiddet geçer ama kalp kırıklığı geçmez

0|1
    0|0
  • Kalp kırmayı somut algılamıyoruz ondan görünende hiç bir şey yapmış olmuyoruz 😀

0|1
    0|0
  • Off fena soru

0|1
    0|0
  • insanlar acımasız..

0|1
    0|0
  • Gönül ferman dinlemiyor..

0|1
    0|0
  • Psikolojik şiddetin ne olduğunu insanlar henüz kavrayamadı.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Cok güzel bir soru, insanlar sevdiklerinin kalbini çok kolay kırabiliyolar.

0|1
    0|0
  • Çok iyi soru valla

0|1
    0|0
  • Biz erkekler hep böyleyiz zaten.

0|1
    0|0
  • Doğru bir tespit!

0|1
    0|0
  • Hak edene hakkını vermek gerek