Sevgilimle kardeşi yüzünden bayaa tartıştık burada haklı kim?

Makyaj malzemesi bakıyorduk sevgilimle sevgilim şu ruja çok paramız olsa bile evlenince 250 lira verdirmem israf dedi. Ben de sen kendi kardeşine yolladigin paralara bak. Kardesin her ay sehir dışında 2000 lirayla gecinemiyor diyen sendin dedim. Ama her para istediğinde yolluyorsun dedim. Bana her seferinde bu konuyu açıp duruyosun ustunde durmuyordum resmen rahatsiz oluyorsun istemiyorsun sanane vs dedi. Evlenince ayni seyleri yapmandan korkuyorum dedim hala ihtiyaci olyrsa veririm dedi o zaman bende kardesime veririm dedim.(Böyle soylememin nedeni kardesi asiri ısrafcı ayrıca sevgilim ailesinin 2 maasi oldugu halde faturalar babasinin kredi karti borcu kardesine para yollama ve babasina araba alincak yari parasini sevgilim vericek) Cok zoruma gitti soyledigi cümleler unutamiyorum..

0|0
1925

En İyi Erkek Görüşleri

• Eşine israf diye para yedirmeyip, kız kardeşine göz göre göre israf edeceği para yollaması, yollarım sanane demesi falan . kroluk sanırım en kibar tabirle☺😀

Ama o eksiğini bir şekilde kapatıyor sanırım..

0|0
    0|1
    • Kiz. Kardesi degil erkek bide calisssin yayadababasi versin parabana gelince israf sanki benim sözlüm onun babasi

• Genelde kızlar eften püften sebeplere soğuyup hemen ayrılıyolar,

seni onda tutan bişeyler var sanırım ki bazı hatalarını görmezden gelebiliyorsun.

• Ben onu çok seviyorum o da beni ama bu kadar ailesi tarafindan suistimal edilmesi zoruma gidiyor

• Ruja paramı verecekti bide? sanki çok önemli bir şey bide utanmadan sıkılmadan zevkin keyfin için hiç gereksiz bir şey için ailevi sebepleri bahane edip sorun ediyorsun, dua et bana denk gelmemişsin o zihniyet le, adamın öz kardeşidir kan bağıdır yapması gereken bir destek yardımdır yapabilir daha evlenmeden makyaj zevkin için ailesine düşman olmuşsun o sevgilinin yerinde olsam tekme tokat kovalar kurtulurdum senin gibi dengesiz birinden!!!

0|0
    0|0
    • Hayir ruja para vermicekti biz oylesine bakiyorduk ben hic biza man sozlum. oldugu halde onun parasini yemedim dalga geciyorduk bu kadar pahaliolur. Mu diye o resmen laf olsun diye evlenince aldirmam israf dedi anladin mi

• İyi demiş adam haklı aldırmaması konusunda, başlı başına israf kozmetik ürünlerinin tamamı ve gereksiz.

En İyi Kız Görüşleri

• Ya sen kimin b*kusun 😂 ailesine istediği gibi para verir sen de mal gibi kalırsın nefret ediyorum böyle kızlardan para avcısı resmen şuna bak ya. Ruj mu istiyorsun? Git çalış al tamam mı rezillik abidesi seni. Utanmadan gelmiş soru soruyor burda. O adam seni almaz almasin da bir sorunun varsa konuşursun düzgünce ama ailesiyle arasındaki para meselesi seni zerre ilgilendirmez o parayı adamın cebine sen mi koyuyorsun?

0|2
    0|0
    • Ben zaten istedigimi alabilecek duzeydeyim bu zamana kadar da parasini yemedim sukur m ilerde bunlara devam ektcek olmasi

• Onun parasını yemiyorsan onun parasıyla niye ilgileniyorsun böyle yaparak kendi degerini dusuruyorsun sevgilinin ve ailesinin gozunde nasil goruneceginin farkinda misin az zeki ol ailesini sev sevmiyorsan da seviyor gibi davran gozune gir erkekler icin aileleri cok degerlidir

• Arkadaşım siz daha sevgilisiniz. Birbirinizin kardeşlerinden ne istiyorsunuz. Ayrıca bir mac ruh 250 lira değil o ney öyle? Sende alttan alıp daha yumuşak cevap verebilirdin. Mesela '' Çok zengin olursam neden almayayım? Ama param yoksa a gratiste ki indirimleri takip ederim ya da uygun fiyatlı bir ruj bakarım '' gibisinden. Maybeline rujlar indirimde 12 tl ye düşüyorlar. Bir ruj için şu kavga değer mi? Evlenince konuşun bunları

0|0
    0|0
    • Ben alacagimdan degil ki asla almam param olsa bile ama orda beni tahrik etti hak etti o cumleyi

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 23

• Sadece gidip bir ay boyunca çalış ve ahmak ruja 250 tl ver sonra lala luga et icin gider be o küçük şeye 250 tl verince Aile bağlarına istersen 100 milyar verirsin seni alakadar etmez evlenmemişsin daha ortada bir şey yok Adam haklı senin g... tekmeyi bassa yeridir

0|2
    0|0
    • Ben vericem demedim ki oylesine bikonusma oldu dalga geciyoduk su ruja bak altin sanki dedim o daa sla verdirmem dedi sonra bende sen kendi kardesine yolladigina bak dedim

• Sen gazlamışsın kusura bakma.

• Bireysel ve aile içerikli çatışmalar ile birbirinize üatünlik kurmaya çalışıyorsunuz. Sağlıklı bir aile kuramazsınız. Eşin olacak insanbu iki noktada huzursuzluk yaşayacak. Basit bir olay gibi ama problem olacak. Bunu gözönünde bulundurarak aile kurmayı düşünün. Ekonomi iyi değil unutmayın.

0|0
    0|0
  • sen suçlusun. o insanın ailesiyle olan ilişkisi ayrı seninle olan ilişkisi ayrı. K A R I Ş A M A Z S I N. diyelim ki evlendin gene karışamazsın. köpek sahiplenmiyosun arkadaşım o insan senin malın eşyan olmayacak eşin olacak.

0|1
    0|0
  • Evli bile değilsin sanane terk edilirsin zorlama şansını fazla

0|1
    0|0
  • Kardeşi, annesi ve babası atsın mı tabi yardım edecek sırf ruj konusunda konunun buraya gelmesi iyi olmamış üzücü

0|1
    1|0
  • Bunda sana ne? Karısı misin da adamın parasinin hesabını soruyorsun.

1|0
    0|0
  • Yine de bu demek değil ki bir ruja 250 lira versin... Mantıksız yani, salaksanız bilemem.

0|0
    0|0
  • Çocuk haklı aileye müdahale edemezsin. Evli olsanız bile edemezsin. Haddini her zaman BİLECEKSİN

0|0
    1|0
  • Daha evlı bıle deılken boyle konulara karısmam cok saçma coxugun yerınde olsam orda bırakmıstım senı kanks

0|0
    0|0
    • Ama sozlendik biz yuzugum var orda birakmistim ne demek oyle onunla gelecek dusunuyorsam bublari soylemem normal degil mi

• Madem zoruna gıdıyor evlenmıcen kanks çocuk aılecı demek ben gibi 😈

• Ben yapmıyorum demedım zaten bende aynısnı yapardım kanks

• Aile ilişkisi ile seninki farklıdır sen bu konuda yanlışsın

0|0
    0|0
  • Bacım çifte standart bu sen de onu sömür kafa aynı kafa sen de iflah olmassın o da tencere kapak

0|0
    0|0
  • Sanane sevgilinin parasından. Muhasebecisi misin sen onun..

0|0
    0|0
  • Ya adam çalışıp kazanıyor istediği yere harcar sanane

0|0
    0|0
    • 1 yil sonra evlencek bize harcicak onlara degil

• Oyle bir karsicam ki evlenince 1 kurus verdirmicem o fil ailesine

• Senin gibi kız düşman başına

• Aynı şekilde tartışan ve bu sebeple şiddetli geçimsizlik yaşayan şahit olduğum 3 kişi var. Kardeşi veya annesinin milyarlık harcamasına ses çıkarmıyor ama karısı çocuklar için olsun kendi için olsun en ufak gereksiz gördüğü harcamaya kavga çıkarıyor. Gerek eş gerek çocuklar hiçbir zaman kendi kardeşi veya annesi kadar kıymetli olamıyor. Tartışmalar küslükler maalesef çözüm olmuyor. Bu tip insanların ailesine verdiği para veya harcamalar sizin zorunuza gidecekse veya biraz harcamaları kısmasını isteyecekseniz sizinle en şiddetli biçimde tartışacaktır. Su an evli değilsiniz ama evlenince çokça bu durumdan dert yanabilirsiniz. Örneğini yaşamışsınız ama bu konuda bir kaç kere daha üstüne glisin zaten sizi silip atar. Sizi bir annesi veya kardeşi kadar kıymetli olmadığını bariz hissettirecek

0|0
    0|0
    • Ailesinin o kadar maddi durumu iyi olduğu halde bu kadar yaptığı şey yetmezmis gibi baabasna araba alinca yarisini o yarisini babasi vericek tazminat parasini bekliyor 6 ay sonra da yurt disina gidecek bu kişi ya araba kullanamicak bile resmen babasina araba alıyor ben bu konuyu dile getirirsem sence benden sogur mu

• Siz maddi açıdan ailesine karşı böyle savurgan olmamasını iyi niyetle güzelce dahi dile getirseni size cephe alacaktır. Ben daha böyle ailesine düşkün olup eşinin veya sevgilisinin iyi niyetle bu durumu izah ettiğini düşüneni görmedim. Ya kıskançlık ya da fesatlık diye düşünüyorlar. Siz direttikçe sizden soğur. Esas önemli olan bu durum karşısında sizin soğuğup soğumayacağınız.

• Sen haklısın.

0|0
    2|2
    • Bu tarz konulara karismali miyim hic sesimi cikartmiyordum artik bogazima kadar geldi araba meselinden asiri derecede ailesinden bile sogudum

• Ailesine bağlı olması güzelde abartıyor biraz. Herşey senin elinde adam edeceksin onu.

• Baktın adam olmuyor fena trip atarsın 😀

• Evli misin kızım sen adama hesap soruyorsun

0|0
    0|0
  • İkinizde haksızsınız

1|2
    0|0
  • dün foktu, bugün koktu

1|1
    0|0
  • Aile işlerine burnunu sokmak senin ne haddine?

0|0
    0|0
  • Sen haksizsin

0|0
    0|0
  • ondada suç var sendede suç var. ama bir rujada 250 verilmez yani hiçmi acımıyosun o parayı verirken düşmez kalkmaz bir Allah olurda sevgilinin parası biter bişey olur borç harç çıkar o zaman sen yanında bile olmazsın alışmışsın rahatlığa

0|1
    0|0
    • Hayir yanlis anlasilma olmasın biz bos bos geziyorduk ben bu zamana kadar sozlum oldugu halde asla parasini yemedim yani bisey aldirmam kendime asla telefonum bozuk yedek telefonumu vereyim diyor onu bile kabul etmiyorum parasini yer gibi olur diye yemek bile zor yiyorum disarda bizim ki oylesine bir konusmaydi orada

• eğer yurt dışında yaşamak istiyorsanız senin şu an çalısıyomusun bilmiyorum ama seninde çalışıp para biriktirmen lazım geç bile kalmışsın. yur dışında yaşam çok pahalı birde eliniz tl var euro 7 oldu tlnin parası düştü değer kaybetti. Bir bilet alsanız 2 kişi avrupaya 300 euro yani 2100 tl yapıyor bak sadece bilet. diğer masrafları sen düşün kiranız euro eşyaları oradan alıcaksanız euro daha masraflı olucaktır. Sende destek kuvvet çıkman lazım tek başına zorlanmasın bunlara

• Ben diyorum izin vermiyor ki okuyorum diye. Ordac alisicak dil ogrenip bende caliscam. benim derdim de o da anlayan kim

• Sen ne yapmaya çalışıyorsun anlamıyorum ki seni

0|0
    0|0
  • Adamın kendi parası sana ne oluyo la

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Evlendikten sonra keseleri ayıramazsa sıkıntı. Kendi yuvasına değil ailesine çalışır. Taş üstüne taş koyamazsınız. Bu durumda olan kişiler tanıyorum.

0|1
    0|0
  • Bu konumdayken onun ailevi konularına müdahale edemezsin. Ha hoşuna gitmiyor olabilir, dile getirirsin getirmişsin de zaten. Düşün, tart ona göre kararını verirsin.

0|0
    0|0
  • Yanlis anlama ama su yazdigini okuyunca cocugun parasinda sanki gozun varmis gibi geldi. Sanane parasindan ister tum maasini kardesine veriri isterse altindaki donu satar parasini yine verir evli degilsiniz sonucta ailevi islerine burnunu sokmamalisin bence

0|1
    0|0
  • Sen daha nesin sevgili hele bı gelinbolda ondan sonra bu lafları söyle ayıptır

1|0
    0|0
  • Söyle kendisine kardeşine o kadar para vereceğine biraz geleceğiniz için biriktirsin. Tamam ailesi de ama anlattığın kadarıyla suistimal ediyorlar onu ailesi düşüncesiz. Bu çocuk yakında evlencek düğünü var evi var. Ailesine yardım ede bilir ama aşırıya kaçmasın. Sorun 250 tl ruj değil. Ama sen de onun ailesi olacaksın.

0|0
    0|0
    • Tek basına biriktirmek yerine beraber biriktirseler daha iyi olmaz mı?

• Kız çalışıyor mu bilmiyorum. Kız da çalışıyorsa beraber biriktirsinler tabi

• Sen onun eşi misin? Siz daha sevgilisiniz daha bir ciddiyetiniz yokken kardeşine para göndermesi sıkıntı ediyorsa evlendiğğnizde hiç göndertmezsin sen kimsin ki o onun kardeşi sen yokken o vardı bence burnunu herşeye sokmamana dikkat et kusura bakma da adam ne karışıyon diyip tekmeyi bassa yeridir bide gelmişsin ben haklı değil miyim diyosun devam et popona tekmeyi yediğinde anlarsın

1|0
    0|0
  • Bence henuz sevgiliyken kiz da erkek de karsindakinin ailesi hakkinds hic bisey soylememeli. Ailesine laf soyledi diye nisani bozan insanlar bile var. Evet dusunce olarak sen haklisin ama bunu soylemekle buyuk hata yapmissin. Kardesi ne kadar kotu olursa olsun hakkinda bisey deme

0|0
    0|0
  • Hakliskn ama cokda mudahel etme baklim evlenince nasil olacak evlenince boyle olacaginis anmiyorum

0|0
    0|0
  • Sevgili olduğun halde adamın parasına karışıyorsan Allah adama yardım etsin , sende kardeşine söylemeden destek çık , ay bu gelinler hep böyle

1|0
    0|0
  • Benim abimin sevgilisi asla böyle bişey diyemez dersede abimin sevgilisi olamaz onane benim aile içindeki durumumdan

0|0
    0|0
  • Haksizsin

1|0
    0|0
    • Niye bizde evlenicez kimsenin umrunda degil surekli ailesine para verip duruyo

• hatalı sensin

1|1
    0|0
  • Sanane seni ilgilendirmez

1|1
    0|0
  • k. bakma ama bence saçmalamışsın bende bı ruja gidip 250 tl vermem yanı ev geçindirmek 2000tl 3000tl olur da bı ruja 250 tl verılmez onlar aılesı sonucta evlensende kocanda olsa ailesi sonucta senden once onlar vardı ve eğer durumu varsa yapsın ben karısmazdım.

0|0
    0|0
  • 250 lira bir ruja mi😎kendin kazan o parayi ve öyle ver bakalim zoruna gidecek mi gitmeyecek mi? Haksizsin ayrica sen.. cocugun kardesi okuyor buyuk ihtimalle ve istediklerinde mecburen yolluyorlar.. sende calisirsin ve alirsin.. baskasinin parasina hesap sormak sana düşmez..

0|0
    0|0
    • Ben ona alalim demedim ki param olsa dahi almam ben orda bana israftam soz ediyor kardesi 2000 lirayla gecinemiyor lafta soyletmiyor ayrica sozlum bu kadar laf soylemek hakkim degil nu

• Yanlış anlama ama haksızsın. Henüz evli bile değilken bir tartışma esnasında ailesinden örnek vermeni doğru bulmuyorum. Biraz empati yapman lazım.

0|0
    0|0
    • Bana orda israf diyor ben de israfa ornek verdim o en. evli olunca devam ederee ebu. Konulari yuzden aciyorum

• Bu konulari evlenince konuşulması daha uygun olacaktır. Sadece fikrini söylersin kendini açıklarsın anlamıyorsa kendi bilir. Ama seni kırması gerekmezdi böyle bir konu için.

0|0
    0|0
    • Kaynanam her seyi ogluna yaptiriyor ya. Babasinin kredi kartini ödemek ne hadi onu anladim faturalar hadi onu anladim kardesine para gondermek araba bunlar bana haksizlik gibi geliyor enayi yerine konuyor beni de salak gibi gormesinler 1 yil sonra evlencez hala ayni seylerinyapmaya devam ediyor napcam bilmiyorum

• Evlenince sevgilinin fikrini değiştirebilir elinde tutabilirsin. Şimdilik idare et ne diyeyim.

Yükleniyor...