Evlenmeden önce beraber yaşamak sağlam bir evliliğin temeli olabilir mi?

Sizce evlenmeden önce birlikte yaşayan çiftlerin evlilikleri daha mı sağlam olur?
Sizce evlenmeden önce birlikte yaşayan çiftlerin evlilikleri daha mı sağlam olur?

3|3
8593

En İyi Erkek Görüşleri

• En azından evlenmeden önce huyunu suyunu tam olarak öğrenebilirsiniz birlikte yaşayarak.

1|0
    0|0
  • Ben, eski eşim ile evlenmeden önce, birlikte yaşadık hiçbir işe yaramadı maalesef zaman kaybı öyle olsaydı, eski eşim demezdim. Aşkı bitiriyorsun evlenince yapmayın öyle.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Sağlam bir evliliğin temeli bunla bağlantılı değil.

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 91

• Evlenmeden aynı evde yaşayanlar Evlenmiyor 😃 Kesin bilgi yayalım

5|1
    0|0
  • Sağlam bir evliliğin temeli olmaz, sadece anlaşıp anlaşamayacağımızı görmüş oluruz. Sonradan ortaya çıkacak değişik alışkanlıkları önceden görmüş oluruz.

2|0
    0|0
  • Olmaz belirli süre sonra ayrılık olur

1|0
    0|0
  • Bence daha sağlam olur bunu etrafımda gözlemledim. Evlenenlerin en büyük sıkıntısı aynı çatı altında yaşamaya başladıktan sonra gerçekleşiyor. Birbirlerinin bilmedikleri huylarını kişiliklerini görüyorlar. O yüzden ilk zamanlar düzen oturana kadar büyük sıkıntılar kavgalar oluyor. Ama öncesinde aynı evi paylaşan insanlar zaten birbirini hem daha iyi tanıyor hem de kendi ev düzenlerini zaten kurmuş oldukları için sıkıntı yaşamıyorlar.

1|0
    0|0
  • Herkesin fikrine saygım var, benim kendi şahsi görüşüm;
    Ben evleneceğim insan ile belirli sınırlar çerçevesinde aynı evde en azından 1 sene yaşama taraftarıyım.. Enazından karşılıklı ''KEŞKE'' dememek için bir şansımız olur. Birbirimizi daha iyi tanırız.

1|0
    0|0
  • Evet olur ve böyle de yapmak, bir arada olmanın kolaylık ve zorluklarını farketmek gereklidir. Bu sayede gerçek hatalarımızı, eksiklerimizi görür hallederiz. Olmuyor ise de evlilik yalanı ile örtmez, çoluk çocuğumuzu kavga ve kin ve nefretin içine doğurmaz, mahvetmeyiz. Evet birlikte yaşamaya katılıyorum ve çok faydalıdır...

1|0
    0|0
  • Hepsini denemis biri olarak, birlikte yasamak guzel sey, surprizler olmuyor, sabah makyajsiz en dogal halini de goruyorsun, dustan cikmis ciplak halini de.. Bizim toplumumuza uygun mu? Elbette degil, ciftler kanaatimce, boyle bir imkani yoksa en azindan kucuk 3-4 gunluk tatiller yapmali basbasa birbirlerini iyi taniyabilmeleri adina. Cafede cay icip, el ele sinemaya gidip, telefonla gunlerce whatsapp'dan konusmakla insan taninamiyor maalesef.

2|1
    0|0
  • Bence bir bağlantısı yok bu konunun. Sağlam bir evlilik içten gelir. Sevgiye sadakat karakterdeki dik duruş önemli. Zorluklar karşısında elif gibi dimdik , aşklarının karşısında vav gibi boynu bükük olmalı sevenler.

2|0
    0|0
  • Beraberlik güzel gider ve süresi doğru ayarlanırsa evlilik olur zaten. Gerçi benle beraber olmak isteyen çıkmadı, galiba onlara Cevat gibi davranmak lazım. 😂

1|0
    0|0
  • Kesinlikle! Acemiliği atıyorsun üzerinden ve en önemlisi deneyim kazanarak hangi olaya nasıl tepki vermek gerektiğini öğreniyorsun. Balıklama evliliklerde aile sözü önplanda iken tecrübelilerde bu sıkıntı yaşanmaz diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle öyle! Yetişkin insanların kendi tercihi, kimseyi alakadar etmez. Hem aynı evde birlikte yaşasanız nasıl olurdu diye güzel bir fikir verir evlilik için.

1|0
    1|0
  • Madem aynı evde yaşayacaklar neden nikah kıyılmıyor ki?

Zaten bir nikah kalmış.. Onu da kıysınlar hiç olmazsa rahatça istediklerini yapsınlar günaha girmeden..

Mantıksız..

#Vesselam

2|0
    0|0
  • Ekonomik ve sosyolojik olarak o erişkinliğe ulaşmamış toplumda mümkün olmayan bir durum. Suistimal edilmesi kuvvetle muhtemel. Kaldı ki bu gibi bir durum imam nikahı adı altında zaten yaşanıyor. Birlikte yaşama kararı iki denk insan arasında uygulanabilir. Erkeklerin para kaynağı kadınların seks objesi olarak görüldüğü toplum yapılarında çarpık ilişkiler için paravan olarak kalmaya mahkumdur.

2|0
    0|0
  • Evliliğin bir sihiri kalmaz diye düşünüyorum. Öyle yaşamaya devam etsinler ozaman. Müslüman bir ülkede yaşıyoruz dini vasfı zayıf olan insanlar dost hayatı yaşıyor zaten geneldede evlenmiyorlar.

2|1
    0|0
  • Avrupa kültüründe evlenmeden önce aynı evde yaşayabilirsiniz ama bizim kültürümüzde olmaz. Nedenine gelince erkeklerin çoğu bayanları seks objesi gördüğü için. Bayanlarla birkaç ay aynı evi paylaşır, cinseliği rahat, rahat yaşadıktan sonra anlaşamadığını bahane ederek ayrılır, sonra başka bir bayanla aynı evi paylaşır

1|0
    0|0
  • ya olur ya olmaz. kişilere kalmış. eğer herşeyi yaşarlarsa sıkılırlar birbirlerinden ve sadece tecrübe olarak kalır.

1|0
    0|0
  • Evlenmeden beraber yaşanılması bana doğru gelmiyor. Her şeyin heyecanı yerinde ve zamanında yaşanmalı.

1|0
    0|0
  • Bence yaşamak lazım çünkü aynı eve girmeden tanıyamıyorsun evleneceğin kişiyi ama ben bunu sağlam bir temel olarak değil yol yakınken dönmek olarak tanımlıyorum.

1|0
    0|0
  • Vallaha evliliklerin ömrü 10 yıl oldu
    Sağlam bir evlilik kalmadı Ben mutlu olanı göremiyorum
    Aynı beyaz eşya gibi
    Artık herkes kedi köpekle yaşıyor
    Sanırım bir kedi ya da kopek bende alıcam :))

1|0
    0|0
  • Kesinlikle olumlu tarafları var ama kadınlar açısından toplumsal engeller var bu konuda. O yüzden ülkemiz açısından geçersiz bir önerme.

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    71

Kızlar Ne Diyor 83

• Sanmıyorum.

1|0
    0|0
  • Yok olamaz.

1|0
    0|0
  • Sadece anlaşıp anlasamayacaklarini anlarlar böylelikle birbirlerine uygun değillerse ayrılırlar ama her sevgilisinede Bunu yapamaz sonuçta Malum toplumumuz bu konularda sınırları kesin bir şekilde koymuş o yüzden sans meselesi. İlk seferde doğru adamı bulmak ama birlikte yaşamak daha iyi birbirlerini tanimalarini sağlar bu yüzden anlasabileceklerse evlenirler. E böylelikle daha sağlam bir evlilik olur diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Hayır o zaman evliliğin anlamı kalmaz. Tam tersi çoğu kişi böyle yapmaya kalksa çoğu ayrılır. Aile olmanın anlamı kalmaz. Evlenmeden her şeyi yapan kişiler daha sonra sıkılırlar birbirinden bu sebeple bile ayrılırlar.

1|0
    0|0
  • tabiki beraber yemekler yapmak film seyretmek ne bileyim bu gibi guzel ve ozel seyler yasamak guzel seyler ve onem tasir ne severek yiyip ictgni bilmek en dogal haklari iki tarafinda fakat bu heycani öldûrür yeni evli ciftlern heycanlari bosa degil. ilk defa beraber bir evi bir yatagi paylasmalari bile ayri heycandir sevgilinizle evi paylasirsaniz zaten evliymis gbi olursunuz dost hayati yasayin gitsin yavurlar gibi.

1|0
    0|0
  • Kişiler birbirlerinden çabuk sıkılır yalnızlığa ihtiyaç duyduklarında bu ortamı sağlayamazlar birbirlerini özlemezler.. bence buna karar vermek için yaşının ve olgunluğunun uygun seviyede olması gerekir 27 üstü gibi

1|1
    0|0
  • Evlenmeden önce beraber yaşayan adam niye nikah kıysın? Yemeği yapılıyor çamaşırı yıkanıp ütüleniyor ekonomi de ortaklaşa düzenli cinsel hayatı da var üstüne bekar kalıyor canı ister bırakıp gider kadına karşı bir sorumluluğu yok. Mümkün değil olamaz

3|1
    1|0
  • Evlenmeden önce aynı evde yasasa bile iki taraftan biri ayrılmamak için tabiri caizse ayıya dayı diyeceği için evlendikten sonra gene işler değişir

2|0
    0|0
  • O kadar geniş değilim bişeyin büyüsü gizemi kalmalı

2|0
    0|0
  • Aslında güzel bir adım olabilir. Sonuçta huyunu suyunu anlarsin

1|1
    1|0
  • Aslında evet. Bir gömlek alırken bile deniyorsun bedeni uyuyor mu, kumaşı nasıl, şu pantolon ile gider mi diye. Kaldı ki insan gömlekten daha kompleks ve çok daha değerli bir varlık. O nedenle evlilik gibi ciddi bir müessese söz konusu olduğunda her ayrıntının üzerinde önemle düşünmek ve gözlem yapmak gerekir. Artık evlilikler çok çok basit sebeplerden bile bitebiliyor. Bu mu idi problem diyorsunuz. Kapsamlı tanışmak şart. Dünya görüşleriniz, beklentileriniz, hedef ve hayalleriniz, çocuk yetiştirmeye dair fikirleriniz... Uyumlu olamasa bile farklılıklar tolere edilebilir olmalı.

1|1
    0|0
    • aynı evde olmak deyince neden kafalar seks kavramına gidiyor?

• Haramdır haram.
    Nur Süresi 27-29. Ayeti okumanızı tavsiye ederim kuzum 😊

3|0
    0|1
  • Sanmıyorum evlilikten önce bizim toplumumuz için tavsiye edemem ama yabancı bir toplum için uygun olabilir bizim toplumun hali belli...

1|0
    0|1
    • Yerli-yabancı ayrımı yapmak ilginç...

Bir şey yanlışsa herkeste yanlışdır...

Yabancıları melek gibi görenler hiç yırt dışına çıkmamış sanırım.. Suç oranı daha yüksek hatta çoğu ğelişmiş ülkede "idam" var çünkü hapisaneler yeterince kontenjanı yok..

İşlenen suçları, toplum ilişkileri, uyuşturucu kullanımı fuhuş ve hertürlü pislik tavan yapmış durumda...

Evlilik oranları ise çok düşük..

Acaba neden?

• Evlenmeden önce aynı evde yaşayınca evliliğin ne özelliği kalır ki

1|0
    0|0
  • Her şey zamanında olsun ne gerek var hem bize de uygun değil evli değilken yaşamak

1|0
    0|0
  • Çok hoş çok da iyi olurdu lakin Caiz değil olmaz : )

1|0
    0|0
  • Sağlam olup olmamasını zaman gösterir ama uyum olup olmadığını anlaşabilmeyi test etmiş olurlar

1|0
    0|0
  • Ben doğru bulmuyorum ailem hiç bulmuyor o yüzden bence sağlıklı değil

1|0
    0|0
  • Olabilir aslında ama beraber yaşayıp bir türlü evlilige gidemeyen çok

1|0
    0|0
  • Beraber yaşadıktan sonra evliliğin ne anlamı ne heyecanı kalır ki

1|0
    0|2
  • Kızlar Devam