Evlilik kararı almadan önce, kendimize mutlaka sormamız gereken sorular nelerdir?

Evlilik teklifi kapıdayken kafamızın içinde dolaşan tilkileri biraz da olsa kovarak daha sağlıklı bir karar vermek için kendimize sormamız gereken sorular nelerdir?

Evlilik kararı almadan önce, kendimize mutlaka sormamız gereken sorular nelerdir?

1|4
7363

En İyi Erkek Görüşleri

• gerçekten bunu istiyormuyum?
    altından kalkabilirmiyim?
    idare edebilirmiyim?
    sorumlulukların altında kalırmıyım?
    bir an sinirlenip, kalbini kırarsam tekrar affedebilir mi?
    borça girdiğim'de bana destek olur mu?
    ev işlerini aramızda mı bölüşürüz yoksa bütün yükü ona mı atmalıyım?
    yemek yapmasını biliyor mu?
    acaba ona iyi bir eş olabilirmiyim?
    çocuk isteme konusunda bana yüklenir mi?
    ortak noktalarımız var mı?
    acaba kafa dengi olabilirmiyiz?
    zevkler ve renkler farklı olsa bile anlaşabilirmiyiz?
    farklı düşünce yapısı bizi birbirimize düşman edebilir mi?
    ayrı eve çıkma kararı konusunda ailelerimiz bizi destekler mi?
    iç güveysi olmak istemediğimi söylesem bana küser mi?
    takım tutma konusunda kalbimizi kırarmıyız?
    herşeyin en iyisini isterse karşılayabilirmiyim?

5|0
    0|0
  • Kendime soracak sorum yok kendimden eminim karşı tarafa soracak sorular var...
    Evlilikten ve benden beklentilerin nedir?
    *Çocukları sever misin? Kaç çocuk istersin?
    *Herhangi bir rahatsızlığın var mı hastalığın?
    *Annemi annen kardeşlerimi kardeşin gibi görür müsün?
    *Mutluluk senin için nedir nasıl mutlu olursun?
    *Sinirli misin, ne gibi seylere sinirlenirsin?
    *Kıskancım kıyafetinden fedakarlık yapar mısın?
    *Hiçbir şekilde erkek arkadaşın olamaz kabul eder misin?
    *Amcaoğlu Dayıoğlu onun bunun oğlu falan anlamam seni öpemez sana sarılamazsın Kabul mü?
    *Evlendikten sonra ailene Yatıya gider misin?
    *Sigara ve alkol kullanıyor musun ya da herhangi bir zararlı alışkanlığın var mı?
    *Ben sigara içiyorum senin için sorun olur mu?
    *Herhangi biri ile cinsel ilişkin oldu mu veya yüzeysel? Ki kolay
    *Paranın senin için değeri nedir? Ne kadar önemli?
    *Günün birinde arkadaşların eşin dostun herhangibi biri aaa bununla mi evlendin tipsiz bu mu filan dediğinde tepkin nasıl olur onlara ne söylersin?
    *Yemek yapmayı biliyor musun?
    *Nasıl bir karaktere sahipsin?
    *Hayır serr Allah'tan kaza bela Allah'tan olurda başıma başımıza birşey gelirse elden ayaktan düşersem dusersek ne yaparsın?
    *Beni ben olduğum için sever misin sevebilir misin?
    *Diyelim ki çocuğumuzun olmayacağını öğrendin ama senden Ama benden dolayı tepkin nasıl olur?
    *Cinsellik senin için ne kadar önemli?
    *Çalışmayı düşünüyor musun yoksa ev hanımı olacaksın?
    *Ailen Benimle ilgili kötü bir şey söyledi sana ama gerçek ama yalan tepkin nasıl olur?
    *Denize nasıl girersin kıyafet olarak?
    *Ben bikini giydiremem haberin olsun Kabul mü?
    *Kirada oturur musun ev sahibi olmak şart mı 150 milyarlık ev alabilirim yeterli olur mu?

3|1
    0|0
    • *Mesela eve geç gelsem haber vermeden tepkin ne olur haber alamazsann benden ne yaparsın?

*Mesela kapımızı calan biri oldu yabancı onu içeri alsam yedirsem icirdem ne dersin ne yaparsın?

*Ben bütün çocukları severim hepsi benim çocuklarım çocukları birlikte sever miyiz yoksa istmez misin ya da kendi çocuklarımızı mi severiz dersin çocuğumuz olmasa da çocuk gibiyim ben çocuk olurum sana çok dadlu?

*Şuan iki yapıyorum mesela 18 saat çalışıyorum düşmez kalkmaz bir Allah olurda sıkıntıya düşersek tepkin nasıl olur?

*Bir tas çorba olsa kuru bir soğan ve birkaç dilim somon olmaz ya hadi oldu diyelim tepkin nasıl olur? Beni ezer misin?

*İki iş yapmam gerekebilir daha rahat olmamız için yani istediklerini alabilmem için tepkin nasıl olur iki iş yapmama?

*Nasıl bir düğün istersin? Düğünün senin için önemi ne ne kadar önemli? bak ben dekolteli gelinlik filan giydirmem sevdiğime...

• Ben diyorum bu çocuğa neden kanım ısındı hem Kastamonu’lusun hemşerim hem de İstanbul kardeşim ben de doğma büyüme İstanbul ve Kastamonu, Araç’lıyım kütüğüm orada :)

• Abim günaydın teşekkür ederim abicim😍ne güzel abi Napıyorsun nasılsın

En İyi Kız Görüşleri

• "Gerçekten onunla bir ömür boyu mutlu ve huzurlu bir yuva kurabileceğini düşünüyor musun?" Bu soruyu sorardım.

1|0
    0|0
    • düşünmese o safhaya gelmez işler herhalde. Bu asla cevabı bilinemeyecek bir soru bence. Zamanla insan değişir, genç ve uyumlusunuzdur ancak orta yaşta karakterler daha da oturunca bu uyum bozulabilir.

• Gerçekten seviyor muyum diye kalbimi yoklarim birbirimizle uyumlu muyuz diye hareketlerini yoklarim merhametli mi diye annesine veya yaşlılara davranışını yoklarim aileme ve ailesine bakış açısını dikkate alırım

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 61

• 1. Gerçekten seviyor muyum?
    2. Bir ömür saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde bulunabilecek miyim?
    3. Dünyaya bakış açımız, düşünce yapılarımız aynı mı?

Bu üçünü sorup kendince cevaplamadan ne yaparsan yap bir şey olmaz.

2|2
    0|0
  • Boşanmak için mi evleniyorum?

2|0
    0|0
  • Ben bu insanla 60 70 yıl aynı yastığa baş koyabilir miyim?
    Göze çarpan 3 sorun var bunlara alışabilir miyim?
    Ben bu insanı mutlu edebilir miyim?
    Bu insan beni mutlu edebilir mi?
    Bu insan sağlam bir birey yetiştirmede bana ne kadar yardımcı olabilir?

Benimle dünyayı gezebilir mi?

2|0
    0|0
  • Acaba ben bu sorumluluğu kaldırabilirmiyim? Güçlü yanlarım nelerdir? geliştirilmesi gereken zayıf yanlarım nedir? Benim misyonum nedir? Beni sınırlayacak en büyük etken nedir? Benimle beraber hareket edip bana destek olabilir mi? diye daha bir çok soru sorabilirsiniz kendinize ( Daha sorulacak çok soru var ama ne bileyim çok fazla oldu gibi gibi) :)

0|0
    0|0
  • Ben bu adamın annesinin misafirlerine 5 dakikada bir çay doldururmuyum diye sorun kendinize. kafi galiba.

3|0
    1|0
  • Bence soru yerıne gozunu kapatıp gelecegı dusunmen gerek. oturup saglam kafayla. eger onları dusunurken yuzude gulumseme oluyorsa sorun yok evlen. ama dusunurken bıle bunalıyosan sessızce uzaklas o ortamdan :D

1|1
    0|0
  • Evlilikte çok eksik bırakılan bir konu var. Öncelikle kendi babanızla eleneceğiniz adamı karşılaştırın, karşıya da kendi annesi ile sizi karşılaştırmasını isteyin. Çünkü o sizde annesinin özelliklerini arayacak, siz de onda babanızın özelliklerini arayacaksınız. Bir tarafta anne dominant diğer tarafta baba dominant ailelerin çocuklarının evlenmesi durumunda mutlu olma ihtimalleri çok düşük mesela.

0|0
    0|0
  • Evlenmek çok kolay fakat sonrası ah sonrası yok mu keşke dememek için bence çok iyi düşünülmeli ve hatta biz sevdik ailelerde sonra birbirini sever diye düşünmeyip her iki tarafında onayı alınmalı yoksa sonra ortalığı karıştıran birileri kesin çıkıyor

0|0
    0|0
  • Karı zengin mi zenginse ne kadar zengin çalışmadan kaç yıl yaşarız mal varlığıyla. Bunu sormamız lazım.

3|1
    0|1
  • Bu insanı bir ömür sıkılmadan yaşayacak kadar seviyor muyum.
    Bu insan ile bir ömür geçirmek bana kazandıracak.

2|0
    0|0
  • Sadik ve uysal misin merhametli misin
    Kiskanclik yapar misin

2|1
    0|0
  • Acaba geçim sıkıntısı yaşar miyim sorusu olabilir kız ayool

3|0
    0|0
  • Eve çıkın evlenmeden. Baktınız sorun yok resmileştirip yolunuza devam edebilirsiniz. En iyi ve sağlıklı yöntem budur.

0|0
    0|0
  • 1) Neden evlenmek istiyorum?
    2) Bu insanla gerçek anlamda mutlu muyum yoksa bir şeyler yoluna oturduğu veya değiştiği zaman mı mutlu olacağıma inanıyorum?
    3) Bu insanın kişisel alanıma müdahalesi var mı?
    4) Tanıdığımız süreçte bana karşı bir saygısızlığı oldu mu?
    5) Bu insanla aynı evde yaşam süreceğim zamanı adeta iple çekiyor muyum?
    6) Fikir ayrılıklarında şuana kadar ulaştığımız yöntemler beni tatmin ettimi yoksa onun için fedekarlık adıyla alttan alma durumunda mı kaldım?
    7) Kültürel ve dini konularda bağlılık derecesi ve bakış acılarını biliyor muyum?
    8) Nasıl bir aile de ne şartlarda ve hangi kültürde yetiştiğini biliyor muyum?
    9) Onun evlilikten beklentisi ile benimkisi uyuşuyor mu?
    10) Hayatı kolay eden bir yapısı mı var kısıtlayıcı bir yapısı mı var?
    Daha uzatabilir. İlk aklıma gelen 10 madde böyle. Bu 10 madde bile adeta ilişkinin beliryecisi gibi önemli yere sahip evliliklerde.

0|0
    0|0
  • Gerçekten tanıyor muyuz evleneceğimiz kişiyi? Huyunu suyunu tam olarak biliyor muyuz? Ne kadar vakit geçirdik birlikte?

0|0
    0|0
  • buna hazırmıyım ve mutlu olup mutlu edebilecekmiyim

1|0
    0|0
  • Aptal aptal duygularla haraket edilmemeli. Realist olunmalı.. Karı tuz demis erkek dızzz demisi benimserim her zaman 👍

0|0
    0|0
  • Benim evlilikten beklentim ne?
    Bennevlilik gibi ağır bir sorumluluğu alabilecek miyim..

1|0
    0|0
  • Para var mı yeter mi ne kadar borcun altına giricem acaba ödeyebileck miyim borçları vs daha türetebiliriz☺️

1|0
    0|0
  • Kendime mi sevgilime mi sorayım
    Evleneceğim kadın b. re mi tek sorum bu

1|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    41

Kızlar Ne Diyor 71

• Neredeyse her dakikamda olmasını istediğim insan o kişi mi?

1|0
    0|0
  • evlendiğin adamla bir gelecek düşünebilir misin diye sormalısın ilk önce kendine sonra ince detayına kadar düşünmelisin mesela sadık mı güvenilir mi bir sıkıntı olduğunda birlikte herşeyin üstesinden gelebilir misiniz yoksa hemen kaçacak delik arayan biri mi. En önemlisi de olgun olması gerekiyor. işine evine ailesine düşkün biri.

1|1
    0|0
  • "Gerçekten ömrümü onunla geçirmeye değer mi?"
    "Aşkımız bitse bile hala onu sever miyim?"
    "Onunla mutsuz da olmaya hazır mıyım?"
    Vs vs

1|1
    0|0
  • Basarabilir miyim? Zaman zaman alttan alabilir miyim? Görmezden gelebilir miyim bazen de? Çok soru var...

2|0
    0|0
  • Hayatımın sonuna kadar bu insanla yaşayabilecek miyim sorusu sorulmalı.

0|1
    0|0
  • Çok soru var ya hangi birini soracağız. Karar verdim ki artık en ideali ailenin bildiği tanıdığı kimselere şans vermek bence.

1|0
    0|0
  • Evlenmek kolay fakat asıl soru şu; evleneceğim kişiye "eş"olabilecek miyim yani onu tamamlayabilecek miyim..

1|1
    0|0
  • Ben buna hazır mıyım ve sevgililer ve evlilik arasındaki farkları iyi bilmek

0|0
    0|0
  • Onunla yaşayabilir miyim? Bu çok mühim. Sevgi onunla yaşamak için yeterli değil ne yazık ki

0|0
    0|0
  • Benim için çok fazla şey yapması gerekiyor.
    Beni pyemses gibi yaşatabilecek mi?
    Benimle her gün daha fazla aşık olabilecek mi?

0|0
    0|1
  • "Nen var kuzum?" shjhjj
    Sağlıklı kafayla alinacak bir karar diil çünkü

0|0
    0|0
  • Hazır mıyım diye kendime sorarım. Cevabını verebiliyorsam ne mutlu bana 😂

0|1
    0|0
  • Ben bir ömür bunu cekermiyim lan diye sor o an eveeet diyeceksin sonrası hayal kirikligi

0|0
    0|0
  • Ben bu evi nasıl tek başıma çekip çeviricem valla hep soruyorum

0|1
    0|0
  • Gerçekten buna hazirmiyim
    Bu iki kişilik hayatı saygı sevgi ve hosgoru cercevesinde yurutebilirmiyim
    Bu sirumluluklara hazirmiyim

0|0
    0|0
  • Gerçekten mi
    Hazır mısın iyi düşün
    Bununla olur mu
    Bir ömür bak iyi düşün

0|0
    0|0
  • Gerçekten istiyor musun bekarlık suştanlık değil mi?
    Cevap : evlenmiyorum

0|1
    0|0
  • Gerçekten başka biriyle hayatımı paylaşabilecek kadar cömert miyim?

0|0
    0|0
  • Kendime sormam gereken soru doğru kişi olduğundan emin miyim? Gerçekten beni hakediyor mu :D

0|0
    0|0
  • Tek sordugum soru onunla mutluyum ve bir omru ona adayacak kadar seviyorum.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    51
Yükleniyor...