Tecavüze ugramış bir insan anne olmayı haketmiyor mu?

Ben cok küçük yaşta 9 yaşında tecavüze ugradım cok zor günler gecirdim cok acılar cektim toplumda cok buyutuldugunu dusunuyorum kimseye güvenmiyorum ama bir gün bende anne olmak cocuk sevmek istiyorum hayatımda kimseyi istemesemde evlatlık cocuk alabilir miyim? Bu konuyu kimse bilmiyor ailem hariç erkekler neden buvkadar kötü neden suçlsrın cezası bu kadar hafif bizim gibi insanların hesabını kim soracak? Calınan umutlarimizi mutlulugumuzu kimse geri veremez. Ama en azindan suclulara iyi mualeme yapmayı birakmaliyiz artık haksız mıyım?
Güncellemeler:
Güncel

1|1
113

En İyi Erkek Görüşü

• ediyor, sorgusuz sualsiz. ben, bu durumu sevgili aşamasındayken öğrenmek isterim. onu gerçekten seviyorsam, bu şekilde kabullenebilirim. yanlış anlama, bu bir eksiklik veya leke değil. vicdani bir kabullenme. bu durumda olan insanlara gerçekten çok acıyorum, duydukça ilahi adaleti sorguluyorum. bu durumda olan insanların daha da mutlu olmayı hak ettiklerine inanıyorum. sadece bedenen değil, kişiliği ve kalbi de zarar görüyor. bu durumu da bir başkasının bilmesine izin vermezdim, ebedi sırrım olurdu.

1|0
    0|0
    • cezalar suçların bedelini ödetmiyor. bazı insanlar yaşamayı hak etmiyor, ölülerin bir kısmı da yaşamayı hak ediyor...

• Ben sizi anladım.

• doğru anladığınızı umuyorum, kalın sağlıcakla...

En İyi Kız Görüşü

• unutmaya calis herşey bı zar demek değil o gunahiyla kaldı kimseye söylemek zorunda değilsin hayatına bak dünyaya bir kere geliyoruz ömrünü bir pisliği hatırlayarak harcama...
    Zamanla geçer neler geçmiyor ki?

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 12

• Ben sahsen sorun etmezdim, aksine öyle bir insanla evlenirdim, ona destek olur ilgi gösterir ona insanlara olan guvenini geri kazandirmaya calisirdim, onu mutlu etmek icin ugrasirdim, ona deger verirdim, eger anne olmak istiyorsa ona anne olma fiesati verirdim kendi öz cocugunu dogururdu, tecavuze ugrayan bir kizin kendi sucu degildir, bu nedenle tecavuze ugrayan kisileri dislamaka yerine onlari topluma kazandirmak onlara özguvenlerini geri getirmek deger vermek gerekir

1|0
    0|0
    • Ama toplumumuz boyle dusunmuyor.

• Umarim kendine guzel bir hayat kurabilirisn, ben isvecte yasiyorum eger buraya gelecek olursan her zaman yardima hazirim bir rican vrya istegin olirsa söyleyebilirsin veya bir derdin varsa söylemen yeterli elimden geldiginin fazlasi kadar yardimci olmaya calisirrim, sende gecmisini unut aetik gecmis gecmiste kalmistir, ileriye bak ve inan bana dogru kisiiy buldugunda cok mutlu bir hayat yasayabilir bir anne olabilir annelik duyguusnu tadabilirsin

• Anliyorum tesekkur ederim.

• Fazlasıyla hak ediyor. Hep diyorum tecavüz kader değildir kadının suçu yoktur diye. Kimseye güvenmemen normal o olayı yaşadıktan sonra bir insana nasıl güvenebilirsin ki. Ülkede adalet pek olmadığı için isyan etmekte o kadar haklısın ki diyecek bir şey bulamıyorum inan. Suçlulara iyi muamele yapmak da zaten suça ortak olmak değil midir? Keşke gereken cezalar özellikle taciz, tecavüzcüye, kadın katillerine, teröristlere verilse

2|0
    0|0
    • Evet verilmiyor malesef 3 5 yil o kadar.

• O zaman öyle kal işte etrafında olanlar kalsın seninle o sana yeter zaten aile en önemlisi ailen yanında arkanda durursa atlatılmayacak şey yok gibidir

• Evet oyle.

• O şeref yoksunu şerefsiz nasıl böyle birşey yapar anlamam ki gebersin o. Böyle köpekler e fırsat verme sen. belki şans döner seni sahiplenen birisi çıkar inşallahta çıkar ve siz daha mutlu olmayı hak ediyorsunuz inşallah olursunuz adınıza üzüldüm. Allah hesabını sorsun bunun. bir ailenin dokunmadığı kızına sen nasıl kıyabiliyorsun namert? Ne güzel söylemiş şair benim verdiğim vergilerle tecavüzcüleri tacizcileri beslemesinler assınlar.

1|0
    0|0
  • Sonuna kadar haklisin ama kendine haksizlik etme yuvani kur evlen aile ol cocuk sev iyi insanlarda cikicak illaki karsina bu yasta bunu sana kim yapti

1|0
    0|0
    • Sanmiyorum cikacaginı.

• Ne varmis burdan anlatilmicak

• Burdan anlatlsa solerdim zaten ne varms diye sorman oldumu smdi

• 9 yaşında yaşadığın bu olaydan dolayı kimse seni yargılayamaz veya kötü bir şey düşünemez. Ama sen kendi kendine işkence ediyorsun. Cesur ol...

1|0
    0|0
    • Cesur olmak ayri birsey

• Dediklerinin hepsini yapabilirsin. Sana bu soruyu sordurtan düşüncelere karşı cesur ol diyorum. Suçlu sen değilsin , üzülmesi gereken sen değilsin. Bırak insanların düşündüklerini kendi elinde olmayan bir şey yüzünden üzme kendini.

• Peki. Tesekkurler

• Allah yardımcın olsun bu seninde hakkın problem etme çocuk sevgisi her şeyi unutturur

1|0
    0|0
  • peki kim yapti yakının mi

1|0
    0|0
  • Ediyosun tabi öyle düşünme

1|0
    0|0
  • hakeder tabiki fazlasiyla mutluluklar dilerim

1|0
    0|0
  • Ediyor tabi

1|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...