Mutluluk, içimizde gizliyse ve içimiz fazlasıyla yaralıysa... Mutluluk nasıl görünebilir?

Mutluluk her ne kadar göreceli bir kavram olarak sayılsa da, insanın iç huzuru ve iç mutluluğu yok ise dışarıdan bunu sağlayacak herhangi bir argüman ya da parametre bulması çokta mümkün değil. İçimizde olan mutluluğu her zaman göremeyebiliriz, çünkü yaraların kana buladığı kalp gözümüz her zaman iyilikten yana seçici davranamayabiliyor.Mutluluk, içimizde gizliyse ve içimiz fazlasıyla yaralıysa. Mutluluk nasıl görünebilir?-Peki mutluluk içimizde gizliyse ve içimiz fazlasıyla yaralıysa, mutluluk nasıl görünebilir?
#KanlananKalpGözü #GizlenenMutluluk #Bıyıklı

0|0
269

En İyi Kız Görüşü

• İçerlere temizlik yapılmalıdır ki mutluluk gizlendiği yerden ceelesin.
    Ceelesin ki yaralara merhemleşsin.
    -Temizlikler nasıl yapılsın be Pamtilok? 😨
    Mesela:
    Sen bile bile ateşe ayak atar mısın?
    Aklı var olan ayağını öper başına koyar.

Aklı olan yaranın kıvılcımına basmaz, odu körüklemez.
    Kalbi sustur, yaran geçsin, mutluluk seni sevsin.

Öhh.. 😒 Yine uzunladım, nanikliyorum.

0|1
    0|0
    • Kalbi susturursan nasıl nefes alırsın. Ruhun içeride nefessizlikten çırpınırken sen nasıl yeni dünyaya adımını atarsın?

• Ruhu daraltan her şeyi susturmak gerek yani. Hipotalamusumu seviyorum...

• Ruh sıkılmaya gelmez, sussunlar.

En İyi Erkek Görüşü

• İçimizdeki mutluluğu görebilmek ve içimizdeki onlarca yara arasından o mutluluğu çıkartabilmek için, bizi mutsuz hale getiren gün ile bir önceki günü düşünmemiz gerekiyor.
    "Önceki gün nasıldım, mutsuz olduğum gün nasılım?" sorusunu kendimize sorarsak, bunu atlatabilmemiz mümkündür.
    Bizi mutsuz eden şeyin hayatımızda ebedi olmadığını düşünmek ve bunu düşünürken kendimizi seversek, gayret gösterirsek mutluluğa ulaşabiliriz.
    Mutsuzluğun bize faydasını ve bir an önce toparlanmanın faydasını da düşünmek gerekir.
    Güzel soru, içimdeki kitapların birleşimini döktüm resmen. :)

1|1
    0|0
    • Kitaplar güzeldir. Hele de hayatın içine yerleştirebiliyor ve bir gönül kütüphanesi kurabiliyorsan, kitapsız yaşayamayacağını ya da yaşamaman gerektiğini fark ediyorsun. :) Okumaya devam et bence arada böyle sorularıma denk gelirsen içini dökersin.

• Ne demek sonuna beni de etiketle ki gözümden kaçmasın okuyayım. :)

• Tamamdır, teşekkür ederim. :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 25

• O acılarla yüzleşerek ve kendimizi affederek işe başlayabiliriz. Belki sonra kendimizi sevmekle devam edebiliriz işe

0|1
    0|0
  • Şöyle düşün yaralar iyileşir özellikle gençlerde doku kendini çabuk toplar. Sonrasında aynı şekilde işlemeye devam edersin. İzler artık mutsuzluk değil, anı olur.

İyileşilmeyecek durumlardaysa, fotoğraflarla daha çok deşersin yaranı. Gece gece drama bağladım gideyim bari.

0|1
    0|0
    • <3 Ağzından bal damlıyor. Mutsuz anılar tecrübe de oluyor bazen. Fotoğraflar beyinde canlanmaya devam ettikçe mutsuz kısımları kalıyor. Ne zaman ki fotoğraflar silinmeye başlıyor. O zaman insanın içindeki sızı da bir nebze diniyor.

• çok fazla kırılmış ve çok fazla hayal kırıklığına uğramışsanız ister istemez pesimist oluyorsunuz. bu bazen yanlış sonuçlar doğurabiliyor. ama çevrenizdekiler sizin neler yaşadığınızı, nasıl böyle olduğunuzu bilmeden size yaklaştıkları için bu haliniz onları itiyor genelde. ve siz daha da mutsuz oluyorsunuz. heralde çözüm önce mutlu taklidi yapmaya çalışmak, zamanla taklitte ustalaşmak ve gerçek olabilme ihtimaline bağlanmak heralde.
    ama işte o taklidi yapmak kolay değil

0|1
    0|0
  • Yaralarımı sarıcak kadar güçlüyüm ama ben o yaraları sararken daha da yaralanmıyım diye geniş omuzlu bi'adamın omuzlarına saklandım

0|1
    0|0
  • Yazdım yazdım sildim be yazacağımi bilemedim...
    Bendeki mutluluğu gören varsa lutfen dışarı cikarsin.

0|1
    0|0
  • Her zaman bir taraf daha ağır basar
    Önemli olan mutluluğa çevirmek😝

0|2
    0|0
  • Nankörlüğü bırakmamız gerekiyor sanırım
    #BirKezbanınSeyirDefteri

0|1
    0|0
  • İçini yaralayan insanlardan uzak kalırsan mutlu olursun.

0|1
    0|0
  • Şuaralar mutluluk göremiyorum yolunuda bulamadım 😪

0|1
    0|0
  • mutluluğun içimde olduğunu düşünmüyorum öyle olsaydı çoktan bulmuş olmam gerekirdi

0|0
    0|0
  • İçinin yaralarını kim onarabilir senden başka

0|1
    0|0
  • Mutluluk diye bir şey yok

0|1
    0|0
  • Tersyüzdeki neşe devreye girmeli :D

0|1
    0|0
  • gözlerinin içi güler

0|1
    0|0
  • Sen göremiyorsan belki bir başkası görmrni sağlar

0|1
    0|0
  • Asıl o zaman daha çok görülür.

0|1
    0|0
  • Gorulemez

0|1
    0|0
  • içim karardı ya

0|1
    0|0
  • Çikolata yiyerek :D

0|1
    0|0
  • konu kilit

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    5

Erkekler Ne Diyor 8

• Kendine iyi yalan söyleyebilirsen mutlu olursun.

0|1
    0|0
  • Mutsuzluk gözlerinizi kör etmesin. Sonsuz Mutluluk olmadığı gibi sonsuz mutsuzluk da yok. Kalp kan pompaladığı sürece mutluluk için her zaman fırsat vardır mutluluğu yakaladığını zaman kapitalist olup sonuna kadar sömürün. Nasıl olsa bitecek mutlu olduğunuz anın keyfini çıkarmaya bakın

1|1
    0|0
    • Belki de yapılabilecek en mantıklı şey budur. Akıllı düşünene kadar deli köprüyü geçermiş derler. Bazen de deli olmak gerek bu hayatta.

• Emek verip onu işleyip çıkarman lazım bunun için de bunu yapacak karşı cinsten biri olabilr

0|1
    0|0
  • Bununla savaşarak, yılmadan..

0|1
    0|0
  • Mutluluk çok zor.

0|1
    0|0
  • Savaşmaktan vazgeçmeden.

0|0
    0|0
  • Konu kilit

0|1
    0|0
  • O acılarla yüzleşerek ve kendimizi affederek işe başlayabiliriz. Belki sonra kendimizi sevmekle devam edebiliriz işe

0|1
    0|0
Yükleniyor...