Türk kızının evlenmek için bulduğu garip sebepler nelerdir?

Türk kızının evlenmek için bulduğu garip sebepler nelerdir? Evleniyoruz ama ne için? Türkler neden evlenir?
#Meczup
  • Türk kızının evlenmek için bulduğu garip sebepler nelerdir? Türkler neden evlenir?Çeyizlikler boşa gitmesin diye.
    A seç
  • Türk kızının evlenmek için bulduğu garip sebepler nelerdir? Türkler neden evlenir?Çocuk için.
    B seç
  • Türk kızının evlenmek için bulduğu garip sebepler nelerdir? Türkler neden evlenir?Arkadaşlarından geri kalmamak için.
    C seç
  • Türk kızının evlenmek için bulduğu garip sebepler nelerdir? Türkler neden evlenir?Kendi düzenini kurmak için
    D seç
  • Türk kızının evlenmek için bulduğu garip sebepler nelerdir? Türkler neden evlenir?Yalnız kalmamak için.
    E seç
  • Diğer (Belirtiniz)
    F seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

2|3
134116

En İyi Erkek Görüşü

• Ne için olacak eğer eğitimli ve akıllı biriyse zaten aceleci davranmaz ama kadınların geneli daha 18 yaşında evlilik de evlilik evlilik de evlilik sanki yangından mal kaçırır gibi birini bulup evlenme modunda sonra da pişman olmalar aldatmalar şiddetli geçimsizlikler herşey oluyor en az 4 mevsimi geçirmeden devam ve düzenli şekilde 1 yıl geçirmeden asla ve asla evlenilmemelidir

2|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

En İyi Kız Görüşü

• büyük çoğunluk çocuk için :D

1|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 115

• Her kadın amatörlük liginden sıyrılıp profesyonel evlilik liginde top koşturmak istiyor. :):

4|1
    3|1
  • Geneli çocuk icin evleniyor bir kismida arkadaslar evlendi ben neden bekarim. havasinda :)

3|0
    1|0
  • En büyük sebep, arkadaşlar. Kucağında bebek olan arkadaşlarını görünce depresyona giriyorlar.

0|1
    0|0
  • Kendi düzenini kurmak için

0|0
    0|0
  • Çocuk için herşey yapılır

0|0
    0|0
  • Kaybetmeye kıyamayacağım için

0|0
    0|0
  • Bir aile kurup hayatını eşi ve çocukları ile mutlu yaşamak için elbette çoğunluk olarak.. Ama bunun yanında para ve güç için evlenen de oldukça fazla tabi ki..

2|0
    0|0
  • Dogu avrupalilar da merakli aslinda evlenmeye.

Eski sevgiliniz size 'Ben gencligimin en guzel yillarini sana verdim' edebiyati cekebiliyor.

Tabii ote yandan orda evlilik pek buyuk bir olay da degil bizdeki gibi

1|0
    0|0
  • Evlenmek için sevdigin adam olmalı öncelikle. onunla yaşlanmak onunla nefes almak onunla dünyayı gezmek ondan bir meyveniz olmasi vs. gibi güzel duyguları yasamk için.

2|0
    0|0
  • Evdemi kaldım? Yaşıtlarım hatta benden küçükler evleniyor bende evlenmeliyim. Bu kısmet kaçmaz çocuğun kötü alışkanlığıda yok gibi bana göre saçma nedenler. İnsan yani genel olarak 1 kere evlenir. Onda da bırak kalbinin çarptığı, sevdiğin adamla evlen.

1|0
    0|0
  • Evlilik aslında çok sorumluluk gerektiren bir durum bu sorumluluğu tasiyamadigi mız için ayrılıklar mevsimi başlıyor. bizde evlilik kültür haline gelmiş,, beraber yaşamak aslında daha mantıklı evlilik en son planda olmalı bence..

0|0
    0|0
  • Çok sebebi var gösteriş iç. in evlenenler bile var ama en çok yalnız kalmamak için. Artık evlilikte gerçek aşk bitti yalnız kalmayayım düşüncesi en başta

0|0
    0|0
  • en önemli sebep , çevresindekilerin evlenip kendinin bunlardan geri kalması.. yine kıskançlık yani : )

2|0
    1|0
  • Kaynanasını, eltilerini ve görümcelerini daha il gördüğü anda çok sevdiği ve onlar tarafından da çok sevildiği için... :D

1|0
    0|0
  • Maalesef arkadaşlarından geri kalmamak için evlenen çok var. Aile baskısı, etrafındakilerin yaşın geldi geçiyor muhabbeti bu durumda çok etkili.

3|0
    0|0
  • Aile baskısından kurtulmak İçin evlenmek için evleniyor çoğu..

4|0
    0|0
  • Nişanlı biri olaraktan. Sevdiğin ile bir ömür geçirerek birbirinize bağlı olduğunuz kadar özgür olduğunuzun farkında olmanız. Kendi düzeninizi kurmak ve iyi bir çocuk sahibi olmak. Hepsi bir tarafa sevdiğinle huzurlu ve mutlu olabilmek. ;)

0|0
    0|0
  • Şöyle konular açarak insanları evlilikten iyice soğutuyorsunuz..

Evlilik nefes almak kadar doğal bir şeydir, hayatın gereğidir..

0|0
    0|0
  • Valla yorumlara bakinca guya evlenmek istiyorlarda ben neden bulamadim be daha varsa evlenmek isteyem come onn 😅😂😂

0|0
    0|0
  • Pek çok sebebi var bunun. En çok bence kendi düzenini kurmayı ya da bir şeylerden kaçmayı tercih ettiği için diye düşünüyorum. Yani herkes yapıyor bende yapayım olmalı işin içinde ayrıca.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    95

Kızlar Ne Diyor 133

• İttirilmiş bir zihniyet.. Birilerine ebediyen hizmet etme isteği, kocişli hayatlar.

5|0
    9|8
    • Ataerkil kafada bir erkekle evlenirseniz hizmet kacinilmaz olacaktır zaten 😂

• @Chicco12 heh bu yüzden bunlara eğitim şart. Eksicilerin çeyizi de benden hdhjg

• kaç bakalım nerye kadar ...

• Sadece aşk için evlenirim ❤️

1|0
    0|0
  • Toplum baskısı çok fazla bence 🙄

0|0
    0|0
  • Yaşlanınca yalnız kalmamak için
    Çocuk için.

0|0
    0|0
  • Görmek lazım

0|0
    0|0
  • Böyle de sığsınız işte. Sevdiği insanla yepyeni bir aile kurma amacı aklınıza dahi gelmemiş. Bu kadar sığ olup yaşamaya devam edip üstüne bir de kadın olup hala Türk kadınına çamur atmaya çalışan zihniyet sadece acınası.

1|1
    0|0
  • 1. Si ALLAHIN EMRI OLDUGU ICIN BLUE CAGINA ERMIS HERKES EVLENMEKLEE YUKUMLUDUR EGER DURUMUN YOKSA YUVA KURMAYA ORUC TUTUNUZ DIYE BUYURMUS EFENDIMIZZ (SAV)
    Bu dedigim sadece RABBIM EMRII ILK ONU BELIRTMEK ISTEDIM
    2. Yanlizlik cidden kotuu ya insan sevmek sevilmek istiyor bide cocuk sahibi olmak icin tabi

0|1
    0|0
  • Genelde ergen kafasından çıkamayıp anne babadan kurtulmak isterler sonra da anne evini özlerler. Herşeyin bedavadan yapılıyor neyini beğenmiyorsun anne babayla tartışıyorsun yok yere. Evlenince kocayı çekiyn, çocuk peşinde koşuyn, o ikisi evin içine ederken uğraşıyn düzenlemek için ama köpek evi gibi oluyor yine de

0|0
    0|0
  • Bir kısmı, kendi ailesini, kendi düzenini kurabilmek için, diğer kısmı ise, yaşım ilerledi, çevre ne der ya da arkadaşları arasında evde kaldın diye adlandırılmamak için, evlenmek istediklerini düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • ben bir şeylerden kaçmak için ama bu ailem degil beni sevebilicek ve isteyebilicek birinin olucagını düşünmüyorum yani masallarla kendimi avutmaya gerek Yok biri vardı ben sevmiyodum onu ama o seviyo gibiydi ben de mutlu edicegini düşündüm falan filan tabi sonrası malum evde kaldım yanı

0|0
    1|0
  • 18 23 yaş aralığındaki kızlar arkadaşlarım evlendi benim neyim eksik kafasında çocuk mocuk değil dertleri sırf ozentilik başka bir şey değil. Kendileri çocuk daha neyin çocuğuna bakacaklar. Ayrıca çoğu da kendi duzenimi kurmak için demiş sanki orda burda göçmen hayatı yaşıyorlar ekmek teknesi peşinde. Hepsi de anasinin evinde belesten yaşıyor

1|2
    0|0
  • İslamiyetin hakim olduğu ülkelerde evlilik çoğunlukla cinselliği legalleştirmek adına, üremek için ve anaç ruhlu kadınlarımızın kendini yeterki hissetmesi, akranlarından geri kalmaması için yapılıyor.
    Evlenmeyi bir an bile düşünmedim.

1|0
    0|0
  • bak şu namus ve guven meselesi olmasa kimse evlenmez aynı evde yasardi kimse kimseye guvenmediginden ve namus kavrami denilen sey oldugundan herkes evlenior aile kurmak falan yalan bence

2|0
    0|0
  • Yalnız kalmamak icin çocuğum olsun diye. Zira Türk ırkı sürmeli. Azınlıkta kalmamalı. Sırf bu yüzden evlenmek istiyorum

1|2
    0|0
  • Geneli okumadığı için okumuş ve zengin erkek kovalıyor arkadaşlar yani PARA için yani kocam çalısıp getirsin ben oturayım yiyeyim havasindalar biraz dürüst olun ya 😂

0|1
    1|0
    • Çocuk bakarken istesen de çalışamıyorsun. Birisine bıraksan küçücük bebeği koltuk üstünde bırakıp gün boyu odaya geçip çocuğu umursamıyor. Buna ben rastladım, komşum kaynanasına bırakmış çalışmış, çocuk havale geçirmiş sabahtan akşama kadar gözünün ucuyla bile bakmamış. Arkadaşım kaynanasına bırakmış akşama kadar altına bakmamış eline ekmek verip çocuğu yollamış dışarıya. İki yaşında daha. Çocuğun annesinden başka bakan olmuyor. Keyfi durmuyoruz evde

• @mervee9833 bir kere bu söylediklerimi sana kasıtlı bir şekilde söylemedim. Ikincisi çocuk belirli bir yaşa gelene kadar zaten kimseye bırakılmaz en azından tuvalet eğitimini tamamlayana kadar ondan sonra bir kreşe verebilirsin zaten. Benim bahsettiğim konu zengin erkek peşinde koşan kızlarla ilgiliydi. Sen zaten evlisin anladığıma göre çokta kasma yani madem çocuktan vaktin olmuyor gitte çocuğuna bak burda ne işin var

• -Aşık oldukları için
    -Koca parası yemek için
    -Çocuk için

1|3
    0|0
  • Sevdiğim adamla bir ömür birlikte olmak, kendi yuvamı kurup anne olmak istiyorum :)

1|1
    0|0
  • Aldatılmak eve kapatilip kocis köleliği yapmak icin olmadigi kesin. Ev-len-me-ye-cem verirlerse kaçıp geri gelecem

0|0
    0|0
  • Ben kendi adıma diyim Kendi düzenimi kurmak için evlenmek isterim sonra da çocuk tabiki Allah nasip ederse tabi ama şu arkadaşlardan geri kalmama olayını da bir anlayamıyorum

0|0
    0|0
    • Senin yaşında bir kızın bir sebebi daha olmalı :)

• Evliliği ertelediğim sebepler mi var? Evet güvenmiyorum erkeklere

• hayı r öyle değil burdan tam net yazamadım aslında vaktin var mı ahminimde yanılıp yanılmadığı konuşalım ne demek istediğimi anlatyım ulaşabilrmisn bana :)

• Kızlar Devam
    113

Benzer Benceler

Yükleniyor...