Dış görünüşü pek iyi olmayan biriyle birlikte olmanın avantajları nelerdir?

Biraz da iyi yönden bakmak lazım. 😁 Gerçi gönül güzeli sevmez, sevdiğini güzel bulur. Yani herkes için sevdiği kişi bir Brad Pitt/Angelina Jolie olabilir.
Ama genel itibariyle dış görünüşü fazla iyi olmayan biriyle birlikte olmanın avantajları nelerdir?
Dış görünüşü pek iyi olmayan biriyle birlikte olmanın avantajları nelerdir?Bkz: Kıskançlık krizine girme olasılığı ortadan kalkmasa bile azalır. Egoist olma ihtimali de daha düşüktür.

1|1
8582

En İyi Erkek Görüşü

• Bir keresinde aslında tipini bile bilmediğim biriyle netten konuştuk ve ısındım konuşmalarına sonra buluştuk belli bir zamandan sonra tabii. Kız genel güzellik kavramının altındaydı fakat benim için önemi yoktu çoğu zaman olduğu gibi sevdim, sahiplendim, uğraş verdim fakat bir akşam birden soğuk cevaplar ve ayrılık amaçsızca hiç bir ters hareketim yok uyumlu biriyimdir. Yani çirkin olmak güzel olmak önemi yok doğru kişi olmak önemlidir sizin biri için birinin de sizin için.

7|2
    0|1
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

En İyi Kız Görüşü

• dış görünüşü iyi olmayandan kasıt güzellik kıstasları mı yoksa bakımlılık mı? bakımlı değilse zaten kendini sevmiyordur başkasını hiç sevmez. Demek istediğim makyaj, giyim kuşam değil. Kişisel imajının temiz ve güven verici olması. Diğer türlü zaten bakımsız insan kendi gibisini bulur ve sever. Eğer kasıt bize dayatılan güzellik algısı ise bizi biz yapan karakteristik özelliklerimizle ya da diğerlerinin deyişiyle kusurlarımızla barışıksak hele bir de seviliyorsak onun gözünde dünyanın en güzel insanı oluruz diye düşünüyorum. şu klişe ilk izlenim safhasını geçen zaten karakteriyle ve hayattaki duruşuyla etkiliyor insanları gerisi hiç mi hiç önemli değil.

2|4
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 81

• Çirkinim. Ve hayatıma birçok kadın girdi.
    Ama şundan emindim ki hiçbirisi beni dış görünüşüm için seçmemişti. Bu yüzden kendimi her zaman şanslı hissetmişimdir. :):

10|4
    3|6
    • Geldikleri gibi gitmişler belli ki. Bunun için kendini şanslı değil, şanssız hissetmen lazım. Sebebi de açık aslında ama neyse.

• kendine haksızlık etme giderin var :D

• Sen mi cirkinmismismissin:)

• Kıskançlık kalkıyor.. Kimse ona bakmaz da.. Sadece senin.

0|0
    0|0
  • Tamamen güvenebilirsin, ilişki senin kontrolünde ilerler.

0|0
    0|0
  • Aslında bunda hic bir fark yoktur hatta sırf yakısikli diye kizlar bagzi erkeklerden korkarkar ama halbuki nasil bir yurege sahip olduklarini bilmezler ve bu yuzden nerde bir asalak gorsem yaninda guzel bir kiz bulurum parada bunda etkili olabilir tabi

3|0
    0|0
  • Öyle bir durum olmuyor. Hayatı yakışıklı ve güzel olanlar yaşıyor

1|0
    0|0
  • Tek avantajı eğer güzelse iç güzelliği olur yani ne yalan söyliyim başka avantajı olmadığını düşünüyorum.

2|1
    0|0
  • Erkekler çirkin kızları sevmez genelde ama kızlar çirkin erkekleri seviyor. Genelde en güzel kızların yanında çirkin erkek oluyor. Çirkin olsun ama benim olsun düşüncesinde çok insan var.

4|1
    1|0
  • Bu konu için ornek vermem gerekirse, bizim taa liseden bir arkadaş var o zamanlardan bu zamanlara kadar bir kızı sevdi halada seviyor. Herkes diyor o kızı nasip sevdin o kız güzel değil işte o kız manyak kırık falan kafadan öyle abuk sabuk konuştular. Sonra çocuk ne mi dedi? İşte bu yüzden onu hala seviyorum, bendeki onu gorebilseniz. Ah ahh dertlendim hatirlattiniz bana onu dedi ve o günden sonra o çocuğa o konu ile kimse birşey demeye cesaret edemedi :)

2|1
    0|0
  • Çoğu kişi dış görünüşe önem verir. Hani aşırı derece olmasa da yan yana gezebileceğim bir tip olsun bari der. İllaki bir şekilde bakılır. Cirkin kiz ve ya erkekler genelde yakınıyla iliski kurarlar. Çünkü konuşması ve içi iyi niyetli olur. Bazılarının. O yüzden uzaktan biri görüpte beğenip yazmaz.

0|0
    0|0
  • çok da takılmamak lazım. dış görünüştense iç güzellik zırvalığına girmiycem ama hormonal bir şey başkan bu. biliyosunuz. oksijenini yardan değil yarı yaradandan dile hesabı. boşveeer. öyle ya da böyle sımsıkı sarıl. sev. bırakma. sen de gitme. gerisi kadıköy belediyesinin verdiği yetkiyle çözülür inşallah :)

1|0
    0|0
  • Dış görünüşü pek iyi olmadığına göre mantıken çok sevgilisi veya sevdiği olmamıştır eee doğal olarak bana daha fazla değer verecektir el üstünde tutacaktır yani bu yeter bence

0|0
    0|0
  • gönül sevdiğini seviyorsa parasıda seni aşık edebilir ya da ne varsa artık onda. bazı insanlar zengin kadınları arzular. yani bu kişiden kişiye değişir. karşıdaki kişide ne aradığınızla alakalıdır. bunları yargılayamayız.

0|0
    0|0
  • sevemedikten sonra ancelina culi olsun ne fark eder😂benim olanı severim benimse zaten güzeldir Neyle yim güzeli güzel benim değilse demiş şair☺

3|0
    0|0
  • Avantajı senin yanında kendini güzel hissedip sürekli mutlu olacaktır. Kötü yanı ise kendini çirkin görme olasılığı da var. Bu bizim elimizde. Ona güzel olduğunu hissettirmemiz gerekir.

1|0
    0|0
  • Bu hayatta sadece tipe, paraya onem veren insanlar gordum ben. Ben beni seven gormedim.

2|0
    0|0
  • Beni sevebilme ihtimali olan bayanlara sesleniyorum :) güzel şiir okur, rock parçaları iyi seslendirir, pek çok farklı sosyal kesim ile iyi geçinebilirim, dans edebiliyorum, sporla aram iyi tek sorun bana biraz gözünüzü kısarak bakacaksınız :)

0|0
    0|0
  • egoistlik de dış görünüşte olmaz kendini beğenmişlikte biz bunları külkedisi ile anlattık, pamuk prensesle, keloğlanla anlattık arkadaşlar kişilerin düşünceleri önemlidir. Lakin gönül güzel sever, mantık mutlu gelecek ikisini bulana saygılar.

0|0
    0|0
  • Kizlar anlasmis gibi hep ayni teraneleri sıkmıs. Demek ki beyler, kiz arkadasiniz sizi kiskanmiyorsa cirkin oldugunuzu dusunuyor.

0|0
    0|0
  • Güzel olduğu için değil, '' bana ait o '' diye düşündüğümüz için kıskanıyoruz biz. Avantajı veya bir dezavantajı da yok bence

2|0
    0|0
  • Şimdi dış görünüş önemli fizik önemli ama her malın bir alıcısı vardır

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    61

Kızlar Ne Diyor 84

• Ozguven eksikligi yaşatmaz en azindan 😁😂

3|2
    0|0
  • İnsanlar ona kötü küçümseyen gözler ile bakarken bana mükemmel gelmesi en büyük avantaj sonra öyle insanlar daha masum daha sakin daha içine kapanık oluyor egosit olmuyor saçma saçma triplere girmiyor ne bileyim sana çok değer veriyor güzel ve yakışıklı olup aşk yaşayanlarıda görüyoruz dağ kadar fark yaratıyor güzel bişey

0|1
    0|0
  • Cirkin guzellik goreceli bir durumdur. Kimisine dusunceleri guzel geldigi icin sevmiştir kimisi gülüşünü sevmiştir. Yanlis hatirlamiyorsam Brad pitt de tel takiyordu ustelik 50 yasindan sonra. Kiskanclik egoistlik ortadan kalkar falan sacmalik. Kişi çirkin beni kıskanmaz diye gidip 3 5 tanesiyle gonul rahatliyla konussun mu yani

1|0
    0|0
  • Çirkinin karaktersizi yok mu be sanki hiç aldatmaz yalan söylemez gibi tuhaf tuhaf yorumlar yapanlar var. Sevgilim çirkin nasıl olsa kimse bakmaz ona demek daha çirkin bir söylem.

5|1
    0|0
  • Alakasız aksine dış görünüşü iyi olmayan insanlar daha fazla egoist oluyorlar seni daha fazla kıskanmaları da içten bile değil. İyi olan bir tarafı yok seversen dediğin gibi iyi yönlerini görebiliyorsun ben tam tersi tipi olmayan insanların daha çok aldatmaya meyilli ve çapkın olduklarını gördüm yakışıklı adamların çoğu dışı gibi içi de güzel oluyor o yüzden alimler bile diyor güzel yüzlü insandan hayr bekleyin diye.

1|0
    0|0
  • Yavşayanı neredeyse olmaz. Tipi olmasa da dikkatimi çektiyse banko zekidir. Karşısında güzel gözükmek zorunda hissetmediğim için daha rahat daha özgüvenli hissederim o yüzden çok allah affetsin bir tipi olmadığı sürece tip önemsiz

1|0
    0|0
  • Fazla göz önünde bulunmaz. Fazla dikkat çekmediği için kıskançlık gibi bir durum da olmaz 🙄

1|0
    0|0
    • Eniştem çok kıskançlık yaşıyodur 🙄 Kaptı güzel kızı 😋😍

• Eğitim için olunca bir şey diyemiyorsun işte 😐

• Doğru söylüyosun aşkım beklemekten başka çare yok gibi 😓

• Dis gorunus sadece kabuk. Sanmiyorum sevdikten sonra cirkin zaten diyip kiskanmicak kadini yoktur😊 cok takilmamak lazim goruntuye

2|1
    0|0
  • Çirkin/Güzel insan ne demek? İnsan nasıl ve hangi gözle bakarsa öyle görmez mi? Bence evet öyle. Peki bu durumda görünen değilde bakan göz çirkin/güzel olmaz mı?🤨🤨😂😂😂

2|0
    0|0
  • En güzel avantajı bence o insanların yüreğinin çok güzel olmasıdır. Görüyorum kız çirkin oğlan yakışıklı beraber evleniyorlar. Ya da erkek çirkin kız güzel yine evleniyorlar. Şimdi benim ana fikrim çirkin insan yoktur bu hayatta herkesin bir alıcısı vardır ve gözüne çok güzel görünür. İnce düşündüğüm için her çirkin insan iyi değildir her yakışıklı kötü değildir.

0|0
    0|0
  • Ben insanlarin diş gorunusunun bir konu haline getirilmesine ve bunun her hangi bir ilişkide avantaj veya dezavantaj olarak değerlendirilmesine karşiyim.

3|0
    0|0
  • Onun iç güzelliğini sadece ben gördüğüm için çok Şanslı hissederdim kendimi. Tipe çok takılmamak lazım bazen arkadaşlar :)

2|1
    0|0
  • Onu elinden almak için yanıp tutuşan kankaların olmayacak mesela

1|0
    0|0
  • Fikirlerimiz uyuşuyorsa, hayata aynı açıdan bakabiliyorsak, ortak konuşacak konular bulabiliyorsak dış görünüşü çokta önemli değil..

2|1
    0|0
  • Çirkin insanla da sevgili oldum yakışıklı insanla da. Sonuç hep aldatıldım. Kompleksinden aldatan da oldu şerefsizliğinden de. Yani biriyle olmanın avantajını sağlayacak şey onun tipi değil adamlığı aslında.

1|0
    2|2
  • Avantajı falan yok. Dış görünüşü o kadar iyi olmayan erkek bile uç beş kişiye yazıyor. Yalan soyluyor, alttan almıyor hiç bir fark yok.

1|1
    0|0
    • Okudugum en iyi yorum bu bende boyle bir yorum bekliyordum bravo

• Fazla kıskançlık olmaz ama renkler ve zevkler tartışılmaz sana çirkin gelen başkasına çok güzel gelir sana güzel gelen başkasına çirkin gelir...

0|0
    0|0
  • Ben gurur duyuyorum sevgilimin yakısıklı olmasından sonuçta beni sevmiş kıskanclık problemi olmuyor

1|1
    0|0
  • Kendini olduğundan bir kat daha iyi görmek.
    *Gecen bol olsun.*

1|0
    0|1
  • Şahsen bir aslan burcu olarak dış görünüşe önem veriyorum ama aynı zamanda çok önem verdiğim şeylerden bir tanesi karakter. Bu sene yaklaşık 4 aydır süren bir aşk var içimde karakterine aşığım, çok yakışıklı değil tabii ama benim diyebildim..

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    64

Benzer Benceler

Yükleniyor...