İlk buluşmadan önce, her iki taraf da hesabın nasıl ödeneceği konusunda anlaşmalı mıdır?

İlk buluşmadan önce, her iki taraf da hesabın nasıl ödeneceğini önceden anlaşmalı mıdır?İlk buluşmadan önce, her iki taraf da hesabın nasıl ödeneceği konusunda anlaşmalı mıdır?

0|2
7689

En İyi Erkek Görüşü

• Eski kafalı dersiniz belki ama benim yanımda hiç bir bayan hiç bişeyin hesabını ödeyemez ne biliyim eski kafalılıktan belki ama yakıştıramam kendime

1|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL
    • Estağfurullah =))

• Bu devirde bu yaşıma rağmen biraz eski kafalı kalıyorum yaa kendimle barışık bir insanım fkagsl 😂

En İyi Kız Görüşü

• Bundan dolayı mekanlara gitmekten pek hoşlanmam

0|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 88

• Bana göre ilk bulusmada erkek öder hesabi tartismaya gerek bile yok bence

3|1
    0|0
  • Hesabı her zaman erkek öder aksi teklif dahi edilemez

Ben utanırim yani yanımda hatun para cikartsa

0|0
    0|0
  • Bunu tartışmaya dahi gerek yok. İlk buluşmada mutlaka hesabı erkek ödemeli. Kadın ise nezaketen de olsa hesaba katkıda bulunmayı teklif etmemeli, erkeğin ödemesine izin vermeli.

İleride daha sık görüştüklerinde ise erkek yemek ısmarlıyorsa, kadın kahve ısmarlayabilir. Veya hesaba katkıda bulunabilir. Tabi yine ara ara hesabı yine erkek ödeyebilir. Uygun olanının bu olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Takıldığınız şeyler bana komik geliyor. Insanlar önce ilişki yaşayabilsinler de bunların hiç önemi yok..
    Hayatini biriyle paylaşamayanların çok olduğu bir toplum da ilk buluşmadaki ilk hesap bir önem arz etmiyor kanımca

0|0
    0|0
  • Ödetmeyen birisi olarak ilk buluşmada erkek ödeme girişimini göstermeli ama kızda buna izin vermemeli seven bir erkek kıza ödetmek istemesede bu tavrından dolayı mutlu olur. Hem de bir kız ilk buluşmadan kendini başkasının kontrolüne vermemeli. Ayrıca erkeğin durumu iyi değilse kız kesinlikle her zaman erkeğin ödemesine izin vermemeli

0|0
    1|0
  • İncelik olsun diye ben öderim zaten kendime güvenmesem maddi anlamda yani o buluşmayı istemem hem onu benim çağırmama rağmen o öderse tuhaf olurum :/ İlersi içinse sorun olmaz param olduğunda buluşmak isterim zaten ısrar ederse kahve falan ısmarlaya bilir

0|0
    0|0
  • İlk buluşmada erkek öder. Ama sonradan yani 10-15 buluşmada çok iyi tanışıyorlarsalar o zaman iki taraf istiyorsa hesabı beraber ödeyebilir ama ilk buluşmada Erkek öder net.

0|0
    0|0
  • 10 senelik karşılıklı yemek parasını ödeme barış antlaşması imzalanmalı. antlaşma ihlal edilirse önce anayasa mahkemesine , sonra da avrupa insan hakları mahkemesine gidilmeli.

2|0
    0|0
  • Böyle saçma bir muhabbet olmamalı, ilk buluşmada erkek öder eğer ki muhabbet güzel ve her iki tarafta birbirisinden hoşlanmışsa karşı taraf bir dahaki benden o zaman diyebilir

0|0
    0|0
  • Tabii ki de doğaçlama olmalı ve ayrıca hesabı kız öderse erkekten hoşlanmıştır ancak erkek öderse 3 düşünce göz önünde bulundurulur
    1) Kızın parası yoktur
    2) Erkekten hoşlanmamıştır
    3) Kız para avcısıdır.

0|1
    1|0
  • boş muhabbet bu ya. adam dediğin öder hesabı. arkadaş da olur sevgilinde olur farketmez.

4|0
    0|0
  • Bence anlaşmalı. Çok yaşadım bu durumu. Tam hesabı ödeyeceğim zaman kız atlıyo. Sonra onu tutup çekiyorum ben ileri atılıyorum sonra o üstüme çıkıyo falan. Baya rezil oluyoruz millete 😄

1|1
    0|0
  • Duruma göre değişir.. eğer sevgiliyseniz ve ilk defa buluşuyorsanız bir zahmet erkek ödemeli.. eğer bir iş arkadaşı ya da arkadaşça bir buluşmaysa ortak ödenebilir..

0|0
    0|0
  • Herkes kendi hesabını öder bunu tartışmaya gerek var mı? Sevgilim değil, kuzenim değil, niye onun yediğini içtiğini ben ödüyorum

0|0
    1|0
  • Ezik olan öder. Sonuçta kadın kendi parasını kazanamıyor her türlü erkeğe muhtaç olduğu ve sadece cinsellik için kullanıldığından hesabı erkek öder kısmını savunun.

0|0
    0|0
  • Arkadaslat Turkiyede yasiyoruz kim ne derse desin ilk bulusmada parayi mutlaka erkek öder degizmez

1|0
    0|0
  • Yani yeter ki o buluşma olsun, ben Nusret e götürürüm her seferinde zırnık para da istemem😁😁

0|0
    0|0
  • Bu çok basit bir olay olur her iki taraf için de..
    Şahsen ilk kez buluştuğum bir kıza hesap ödetmem ama devamında onun da ödemesini isterim.

0|0
    0|0
  • Ben oderim sorun yok. 3-5 Kurus icin kimsenin onunde ezilecek degilim.
    Paramla mi rezil olacam ayol.

0|0
    0|0
  • davet eden odemelidir. sen evine birini cagirinca bazi yemekleri sen yap dermisin?

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    68

Kızlar Ne Diyor 75

• Anlaşma gibi şeylere gerek yok aslında. İlk buluşmada hesap ortak ödenmeli.

0|0
    0|0
  • İlk buluşmayı erkek öder... Adettendir.

0|0
    0|0
  • Sevgilimle ilk bulusmada kahvaltiyi odedi bnde aksami idedim waffle o odedi bnde sinemayi odedim. Ne birclu kalmayi nede karsidakini zor duruma sokmayi severim. Oda ogrenci sonucta

1|1
    0|0
  • Böyle şeylerin lafı olmamalı.
    Yanımda varsa hepsini öderim
    Kendime yetecek kadar varsa kendiminkini öderim
    Yanımda hiç yoksa, unutmuşsam düşürmüşsem vb ondan isterim. Onun başına böyle bişey gelirse o da benden istesin. Dediğim gibi lafı olmaz.

İnsanlık hali olabilir böyle şeyler..

0|0
    0|0
  • Bence küçük hesaplar bunlar. Siz siz olun, flortozunuze ilk romantik bulusmanizdan önce hesabın nasıl ödeneceği ile ilgili bir şey söylemeyin. Benim sevgilim bana böyle bir konu açmış olsaydı paran yoksa erteleyebiliriz canım ya derdim 😂

0|0
    0|0
  • Ay bende bu insanlardaki hesap ödeme takıntısını anlamıyorum. İlk buluşmada kalkıp yemeğe gidilecek hal yok alt tarafı gidip Starbucks'ta ya da Nero da bir kahve içiceksin 20-30 tl ben ödesem kaç yazaaar o ödese kaç yazaar. 🌺

0|1
    0|0
  • Evt kontrat imzalattirin 😄 ya neyi anlasacaksin. Geneldr erkek öder ki ilk bulusma da da gayet normal bu. Ileriki görüsmelerde kiz isterse o öder birkac defa. Ama bazi erkekler bunu hakaret gibi de algilyabiliyor. Ben erkek arkadasimda hesabi bikac defa ödemeyi basarmistm, sonucta ikimizde üni ögrencisiyz.

0|0
    0|0
  • Bunun sözünu dahi açmak inanılmaz çirkin ve son derece ezik bir davranış olur. Tabiki kavalya hesabı öder, aksi taktiri neye benzer düşünün bi😕

0|0
    0|0
  • Aman kendi hesabimi oderim yeterki mutlu olaym onu soru etmemde erkekler odetmio bazen gurur meselesi yapio
    Kimseye muhtac dilim şükür param pulumm var.

1|0
    0|0
  • Sacma sapan seyler bunlar bir erkek hesap odemenin derdine dusuyosa yarin karisina cocuguna nasil sahip cikcak mesele hesap degildir mesele adam olmaktir adam olan kadina kiza hesap odetmez

0|0
    0|0
  • Hee istersen bir de ne yiyeceklerine de anlassinlar ne gereksiz sorular bunlar ya

0|0
    0|0
  • Olmaz konuşulur mu böyle bir şey hesap ödenirken paylaşmayı teklif edebilirsin

0|0
    0|0
  • Bence ilk bulusmada erkrk odemeli ya da herkez kendi hesabini odemeli eger anlasilirsa odemeler konudulur

0|0
    0|0
  • Hesabi erkek öder ödiyecegi bir cay sanki sofrayi domaltik

0|0
    0|0
  • Hayır saçmalama hesap muhabbetimi yapıcaksınız tabiki erkek öder yani bizde öyle olmuştu para konusu dahi açılmaz 😂😂

0|0
    1|1
  • Ben kendi hesabımı öderim. Ama o öderim derse ısrarla hoşuma gider bu tavrı. Burun kivirmis sekilde ise zaten biter o buluşma gerisi olmaz

0|0
    0|0
  • Bu sen öde ben ödeyeyim meselesi değil aslında önceden konuşmak biraz anlamsız. İlk buluşmaysa erkeğin ödemesi yakışır. Diğer buluşmalarda kim ödemek isterse aralarında anlaşabilirler :)

0|0
    0|0
  • Kesinlikle konuşulması gerekir. Kimse kimsenin sponsoru değil.

0|1
    0|0
  • erkek öder diyen erkek enayidir. erkek öder diyen kızın da aklından zoru vardır. gurursuzluktur. o yokken aç mı geziyorum ben sanki ne oluyor

0|1
    0|0
  • Eski sevgililerimle buluştuğumda hep onlar öderdi ben ne kadar ortak ödeyelim desemde bırakmazlardı doğru olan da erkeğin ödemesi zaten.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    55

Benzer Benceler

Yükleniyor...