İlk buluşmadan önce, her iki taraf da hesabın nasıl ödeneceği konusunda anlaşmalı mıdır?

İlk buluşmadan önce, her iki taraf da hesabın nasıl ödeneceğini önceden anlaşmalı mıdır?

0|2
7688

En İyi Erkek Görüşü

• Eski kafalı dersiniz belki ama benim yanımda hiç bir bayan hiç bişeyin hesabını ödeyemez ne biliyim eski kafalılıktan belki ama yakıştıramam kendime

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bundan dolayı mekanlara gitmekten pek hoşlanmam

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 87

• Bana göre ilk bulusmada erkek öder hesabi tartismaya gerek bile yok bence

3|1
    0|0
  • Hesabı her zaman erkek öder aksi teklif dahi edilemez

Ben utanırim yani yanımda hatun para cikartsa

0|0
    0|0
  • Bunu tartışmaya dahi gerek yok. İlk buluşmada mutlaka hesabı erkek ödemeli. Kadın ise nezaketen de olsa hesaba katkıda bulunmayı teklif etmemeli, erkeğin ödemesine izin vermeli.

İleride daha sık görüştüklerinde ise erkek yemek ısmarlıyorsa, kadın kahve ısmarlayabilir. Veya hesaba katkıda bulunabilir. Tabi yine ara ara hesabı yine erkek ödeyebilir. Uygun olanının bu olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Takıldığınız şeyler bana komik geliyor. Insanlar önce ilişki yaşayabilsinler de bunların hiç önemi yok..
    Hayatini biriyle paylaşamayanların çok olduğu bir toplum da ilk buluşmadaki ilk hesap bir önem arz etmiyor kanımca

0|0
    0|0
  • Herkes kendi hesabını öder bunu tartışmaya gerek var mı? Sevgilim değil, kuzenim değil, niye onun yediğini içtiğini ben ödüyorum

0|0
    1|0
  • 10 senelik karşılıklı yemek parasını ödeme barış antlaşması imzalanmalı. antlaşma ihlal edilirse önce anayasa mahkemesine , sonra da avrupa insan hakları mahkemesine gidilmeli.

2|0
    0|0
  • boş muhabbet bu ya. adam dediğin öder hesabı. arkadaş da olur sevgilinde olur farketmez.

4|0
    0|0
  • İncelik olsun diye ben öderim zaten kendime güvenmesem maddi anlamda yani o buluşmayı istemem hem onu benim çağırmama rağmen o öderse tuhaf olurum :/ İlersi içinse sorun olmaz param olduğunda buluşmak isterim zaten ısrar ederse kahve falan ısmarlaya bilir

0|0
    0|0
  • Bu çok basit bir olay olur her iki taraf için de..
    Şahsen ilk kez buluştuğum bir kıza hesap ödetmem ama devamında onun da ödemesini isterim.

0|0
    0|0
  • Erkek öder hesabı pintimiyiz o kadar be...

1|0
    0|0
  • Böyle saçma bir muhabbet olmamalı, ilk buluşmada erkek öder eğer ki muhabbet güzel ve her iki tarafta birbirisinden hoşlanmışsa karşı taraf bir dahaki benden o zaman diyebilir

0|0
    0|0
  • Duruma göre değişir.. eğer sevgiliyseniz ve ilk defa buluşuyorsanız bir zahmet erkek ödemeli.. eğer bir iş arkadaşı ya da arkadaşça bir buluşmaysa ortak ödenebilir..

0|0
    0|0
  • Ben oderim sorun yok. 3-5 Kurus icin kimsenin onunde ezilecek degilim.
    Paramla mi rezil olacam ayol.

0|0
    0|0
  • Erkek ödesin bit zahmet

0|1
    0|0
  • İlk buluşmada erkek öder. Ama sonradan yani 10-15 buluşmada çok iyi tanışıyorlarsalar o zaman iki taraf istiyorsa hesabı beraber ödeyebilir ama ilk buluşmada Erkek öder net.

0|0
    0|0
  • hayır..
    kadın elini cebine atmalı ama erkek ödemelidir..

1|1
    0|0
  • Hayır doğaçlama olmalı. Neyi anlaşıyorsun insanın kahve içmeye yemek yemeye gelmez bu ki bu şekilde.

1|0
    0|0
  • Engel olmaya çalışsa da ilk buluşmada ben ödemiştim. Ama, bir dahakine de ben öderim demişti

1|0
    0|0
  • Bence anlaşmalı. Çok yaşadım bu durumu. Tam hesabı ödeyeceğim zaman kız atlıyo. Sonra onu tutup çekiyorum ben ileri atılıyorum sonra o üstüme çıkıyo falan. Baya rezil oluyoruz millete 😄

1|1
    0|0
  • Ezik olan öder. Sonuçta kadın kendi parasını kazanamıyor her türlü erkeğe muhtaç olduğu ve sadece cinsellik için kullanıldığından hesabı erkek öder kısmını savunun.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    67

Kızlar Ne Diyor 75

• Ben kendi hesabımı öderim. Ama o öderim derse ısrarla hoşuma gider bu tavrı. Burun kivirmis sekilde ise zaten biter o buluşma gerisi olmaz

0|0
    0|0
  • Böyle şeylerin lafı olmamalı.
    Yanımda varsa hepsini öderim
    Kendime yetecek kadar varsa kendiminkini öderim
    Yanımda hiç yoksa, unutmuşsam düşürmüşsem vb ondan isterim. Onun başına böyle bişey gelirse o da benden istesin. Dediğim gibi lafı olmaz.

İnsanlık hali olabilir böyle şeyler..

0|0
    0|0
  • Ay bende bu insanlardaki hesap ödeme takıntısını anlamıyorum. İlk buluşmada kalkıp yemeğe gidilecek hal yok alt tarafı gidip Starbucks'ta ya da Nero da bir kahve içiceksin 20-30 tl ben ödesem kaç yazaaar o ödese kaç yazaar. 🌺

0|1
    0|0
  • Sevgilimle ilk bulusmada kahvaltiyi odedi bnde aksami idedim waffle o odedi bnde sinemayi odedim. Ne birclu kalmayi nede karsidakini zor duruma sokmayi severim. Oda ogrenci sonucta

1|1
    0|0
  • Hayir erkek ödemelidir...

1|0
    0|0
  • Aman kendi hesabimi oderim yeterki mutlu olaym onu soru etmemde erkekler odetmio bazen gurur meselesi yapio
    Kimseye muhtac dilim şükür param pulumm var.

1|0
    0|0
  • Bence ilk bulusmada erkrk odemeli ya da herkez kendi hesabini odemeli eger anlasilirsa odemeler konudulur

0|0
    0|0
  • Ben alman usulü oderim

0|0
    0|0
  • Alman hesabı bence en makbulü.

1|0
    0|0
    • Bravo yaa, böylesine zaten asla ve asla hesap ödetmem. Zihniyet çok önemli işte. Çoğu kız "tabii ki erkek öder, lafı bile olmaz, cimrilik yapmasınlar" falan demiş. Öyle bir kafada olunca birileri irite oluyor insan. Sizi takdir ettim

• Bence küçük hesaplar bunlar. Siz siz olun, flortozunuze ilk romantik bulusmanizdan önce hesabın nasıl ödeneceği ile ilgili bir şey söylemeyin. Benim sevgilim bana böyle bir konu açmış olsaydı paran yoksa erteleyebiliriz canım ya derdim 😂

0|0
    0|0
  • Erkek ödesin param yok

0|0
    0|1
  • Hee istersen bir de ne yiyeceklerine de anlassinlar ne gereksiz sorular bunlar ya

0|0
    0|0
  • Hayır anlaşıp gitmek saçma bence

0|0
    0|0
  • Şahsen ben hesabımı ödetmem

0|1
    0|0
  • Anlaşma gibi şeylere gerek yok aslında. İlk buluşmada hesap ortak ödenmeli.

0|0
    0|0
  • Alman hesabı takılmak iyidir.

0|0
    0|0
  • Hayır çok saçma sonda ortak ödenir olur biter.

0|0
    0|0
  • Bence ortak odenir yani hic gitmedim bulusmaya ama erkek bunu kendine yediremedigi gibi kadinda yediremez ben oyle dusunuyorum

0|0
    0|0
  • erkek öder diyen erkek enayidir. erkek öder diyen kızın da aklından zoru vardır. gurursuzluktur. o yokken aç mı geziyorum ben sanki ne oluyor

0|1
    0|0
  • İlk buluşmayı erkek öder... Adettendir.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    55
Yükleniyor... ;