Ailesi sozu ertelemek istiyor ne yapmaliyim?

Gizli Üye
1 yillik bir iliskim var 4 ay once evlenme teklifi etti sevgilim ve acikcasi ben evlenme meraklisi biri degildim ama onu cok sevdigim icin kabul ettim ve daha sonrasinda heyecan sardi icimi bir an once bari soz olsun istedim ama bir sey belli etmedim. 1 ay once ailesi tanismaya geldi annemlerle (babasi gelmedi ama beni taniyorlar). İnsanlar artik surekli sormaya basladi bana soz ne zaman evlilik ne zaman gibi seyler ve zaten bunlar benimde aklimdaydi. Sevgilime sordum ve bana tarih verdi 1 ay sonrasina bende tamam ailenle konus dedim bana konustugunu ve onayladiklarini soyledi. Bir gun tam ciktim soz icin alisveris yapiyorum mesaj atti ailem once isimi garantilememi is bulmami istiyor ondan sonra istemeye gelirlermis anca diye. ( Şu an iyi bir isi var fabrika tasincagi icin gitmicek ve zaten farkli sehirlerdeyiz İstanbul'da yasicagiz onun burda is bulmasi Şu an mantiksiz cunku gelip buraya yerlesmesi lazim o zaman daha evlenmeden). Bunu duyunca cok kotu oldum ayrildim hatta ve daha sonra bana ailem hic onaylamamisti aslinda soz tarihini ben seni kirmamak icin onayladilar dedim onlari ikna etmeye calistim olmadi is bulmami istiyorlar once dedi. Ailesiyle herhangi bir sorunum yok hatta annesi uzerimden hava atar arkadaslarina benim gelinim psikolog cok guzel cok efendi kiz diye. İkimizde yasimizi almis meslegi elinde insanlariz ve benim ailemin ve benim ev araba iyi maas gibi maddi beklentisi olmadi is bulunur canini sikma dediler defalarca. Sanki soz olur olmaz evlenecekmisiz gibi davraniyor ailesi akil sir erdiremiyorum duruma. Ayrildim ama olmadi baristim gene dayanamayip ( bir kadin olarak neler hissettigimi tahmin ediyorsunuzdur). Barissam dahi icime sinmiyor bu durum ve benim babam vefat etti basimda abim var abim simdiden anneme kiz bu fazla bekletmeye gelmez demeye basladi ama onun ailesine kalsa 4 5 ay sonra anca soz olur belki dahada ertelerler cikmazin icindeyim resmen.
Ailesi sozu ertelemek istiyor ne yapmaliyim?
3
1
Görüşünü yaz