Gerçek aşk kapınızı 4 kere çalıyor! Şimdiye kadar kaç defa "gerçekten" aşık oldunuz?

Büyük aşkı yakalamak zor, ama araştırmalara göre hayatımız boyunca bu duyguyu 4 kere yaşayabiliyormuşuz.. Gerçi daha birini bulamadık ama neyse..İngiltere'de yapılmış bir çalışma, gerçek aşkın hayatımız boyunca sadece dört kez karşımıza çıktığını gösteriyor. Yaklaşık 2000 kişi üzerinde yapılan anket sonuçlarına göre ankete katılanların;-
%33'ü ilk aşklarıyla evlenmişler,
- 10 kişiden 4'ü ikinci aşklarıyla evlenmişler,
- %61'i de hayatının aşkını bulmuş ama sürdüremediği için acı çekiyor...
Şimdiye kadar kaç defa gerçekten aşık oldunuz? Dörtten fazla mı? Peki her defasında gerçek aşkı yaşadığınızdan emin misiniz?
#Meczup

3|3
202144

En İyi Erkek Görüşü

• gerçek aşkı yaşamak en zor şey iken
    kaç defa yaşadık nereden bilemem diyesim geldi

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 143

• 1 defa.

0|0
    0|0
  • Sıfır kere

3|0
    0|0
  • Yav çocuklar, böyle şeylere merkepler bile güler
    Neden?

Adamlar bunları İngilterede yapmış.
    Gelsin bir de TR'de yapsınlar

Her yerin kendine ait kültürü var, anlayışı var, insanı var
    Sosyal yapısı var
    Böyle skindirik şeylere kafa yormayın

1|0
    1|0
  • .

Gerçek aşka diye bir şey yoktur.

AŞK bir kez yaşanabilir.

Tabi sizin bildiğiniz aşk aşk değil.

Ama zaman zaman kırk fırın ekmek lafı kullanılıyor ya, artık ilk kullananı çok iyi anlıyorum.

.

0|0
    0|0
  • gerçek aşkı kula olan aşk sanmak yanlıştır, gerçek aşk Allah aşkıdır, o da herkese nasip olmaz

2|0
    1|0
  • bir kere. Ondan sonraki aşklar sadece ona olan özlemimdi. Budur.

3|1
    0|0
  • Hic aşık olmadım

0|0
    0|0
  • o aşkın 4 kere çaldığını söyleyen lavuğun ağzını burnunu kırasım geldi şimdi :) 4 kere çekilir mi yav o stres o acı o derbeder haller :D
    Aşk dediğin bir kere gelir insanın başına ;)

1|0
    0|0
  • bende 3 oldu son bir sansim'mi kaldi simdi:)

1|0
    0|0
  • aşk yokki gerçeği olsun
    sevgi diyorsan onu tartışırız
    aşk hastalıktır sen istemeyen kişiye sahip olma istediğidir.
    sizi sevmeyen kişiyi sizi sevmeye zorlamaktır. aşk tek kişiliktir

ama sevgi başka bir şey... sevgi iki kişilikri

0|0
    0|0
  • 3-4 defa olmuşumdur. gerçek aşkı yaşayıp yaşamadığımızın farkında olamayız bence. sadece kıyas yapabiliriz. aşk hissizleşmektir nasıl farkında oluruz ki bu gerçek aşk vs. diye

1|0
    0|0
  • Sadece bir defa vee o aşkın sonuda çok hüzünlü bitti benim açımdan karşı taraf güldü ben ağladım ama hâla bekliyorum siz kızlar yakışıklılığa bakıyorsunuz sadece ama olsun ne yapalım tipsizlik kaderimizde varmış bunada şükür 🙄🙄🙄

0|0
    0|0
  • gerçekten 1 kere aşık oldum diğer yaşadıklarım da platonik aşk sandığım basit hoşlantılarmış.
    bunu söylememin nedeni de gerçekten aşık olduğum kızı görünce, sesini duyunca kalbimin titremesi/bir nevi elektroşok gibi bir olayın yaşanmasıydı. diğerleri öyle olmadı...

0|1
    0|0
  • beni seven olmadi su ana kadar sevdigim oldu 1 kez.

0|0
    0|0
  • ooo benım daha cok hakkım var yaaaa:)

0|0
    0|0
  • 1 kere, sonra da bu konulardan uzak duruyorum daha doğrusu kaçıyorum arkadaşlığın ötesi ilişkiden. Kariyere odaklanıp kendi hayatımızı kurtarmamız lazım, geçici insalar için geleceğimizi yakmanın alemi yok. (Diye düşünüyorum)

0|0
    0|0
  • 2 defa ask oldum 1. Gercek degildi fiziksel guzelligi cekmisti ikincisi gercek tamamem karakterine ask oldum

0|0
    0|0
    • Karaktere nasıl aşık olabiliyosunuz ve ikincisi güzel bir kiz mıydı ilki gibi

• Bana cok guzel geliyor o ayri bak soyle soyleyeyim o cok masum utangac ve hal ve haraketleri bana cok uygun bunu onda gordukce yavas yavas ask oluyorsun zaten ve kalici oluyor oyle guzellikteki gibi olmuyor en hafif bir kptu gorunumde sogumuyorsun simdi bana cok guzel geliyor ama ona benden baska guzel diyen gormedim yani gidip herkese sormuyorum sevdigim guzelmi diye ama ayni mahallede oldugumuz icin kadinlar bile bazen konusuyor boyle seyler

• Bir kere asık oldum. Onuda şimdi böyle ask sanıp oldum diyorum. Gün gelicek oylr bir tutulacagm ki su an as dedigime g*tümle gülecegim. Tek ümidim bu yoksaa durum kötü 😐

0|0
    0|0
  • 1 kere

0|0
    0|0
  • 1 kez

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    123

Kızlar Ne Diyor 201

• 1 demekki daha 3 şansım var ama nedemişler ilkinde mutlu olmayan diğerlerinde daha şansıznolur

0|0
    0|0
  • 1 kere oldum diğer 3ü nerde 😃

0|0
    0|0
  • Ben Muş herhalde 😂

1|0
    0|0
  • Aşık olmak biraz yapısal bir şey.
    Bazı kişiler hiç bir şekilde aşık olamazken bazı kişiler kolayca aşık olabiliyorlar.
    Bazı kişiler birine aşık oldukları zaman gözleri başka kimseyi görmezken, bazı kişiler aynı anda bir kaç kişiye birden aşık olabiliyorlar.
    Hele hele Karacaoğlan gibileri çeşme başında gördükleri her güzele vurulabiliyorlar.

Ve zaten bu yüzden birbirine aşık iki kişinin aşkları karşılıklı olsa bile denk olma ihtimali çok zayıf.

0|0
    0|0
  • Sanırım bir. Ya da en azından yaklaşık olarak çünkü aşık olmak üzereyim diye düşünüyorum. Belki de oldum emin değilim. Bir hocam aşkı çok güçlü alevlere benzetmişti. Bir anda yanan ve sönen. Süresi belirsiz. Sevgide ise odunları tutuşturmak zaman alır ve uzun süre yanar o ateş. Sizi ısıtır, acıtmaz. O yüzden aşk birkaç defa gelebilir başımıza diye düşünüyorum. Dilerim dördünü de aynı kişi için hissedelim. Tam bitti derken tekrar tekrar yakmayı başarabilecek kişiler olsun karşımıza çıkanlar.

0|0
    0|0
  • bir kez oda geçti gitti...

1|0
    0|0
  • 1 defa. ve o duyguyu tekrar yaşayabileceğimi sanmıyorum. en fazla sevebiliyorum ama aşktan aklımı oynatamıyorum

0|0
    0|0
  • bence insan bir kere aşık olur. Sonrasının ya da öncesinin sevgi olduğunu düşünüyorum. şu an herkes herkese aşık oluyo ama bir de şöyle bişi var kim gerçekten aşık oldu? Biz aşkın nasıl bişi olduğunu nerden biliyoruz? Neyse yine de ben bir kere olduğunu düşünüyorum. Sonuçta ayrıldıktan yıllar sonra bile kim gelip geçerse geçsin hayatınızdan sadece bir kişi en çok aklınızda ve içinizde kalıcak. Diğerkinler sadece durak ve ya dinlenme yeriydi...

0|0
    0|0
  • Gerçek aşkın var olduğunu düşünmüyorum. Bana kalırsa aşk, o anki ruhsal karmaşıklıklarınızla hormonların karışımıyla ortaya çıkan sevgi seli ve maalesef ki bu çok kısa sürüyor. Yani gerçekten aşk varsa bile bu sandığımız kadar da uzun sürmüyor.

1|1
    0|0
  • Araştırmalara göre son hakkım kalmış ilk ücünden hayır gelmedi sonuncusu her nerdeysen orda kal sakın karşıma cıkma 😀

0|0
    0|0
  • Bir defa.

0|1
    0|0
  • Sadece 1 kere gerçekten sevdim.

0|1
    0|0
  • oldum sandım ama olmamışım.

1 diyelim.

1|0
    0|0
  • 1 defa oldum

2|0
    0|0
  • yani 3 hakkim daha kalmis iyiymis 🤔

0|0
    0|0
  • 2 kez

0|0
    0|0
  • Ilk kez asik oldum, ve hala ona deli gibi asigim 3 yildir birlikteyiz insallah hic ayrilik yuzu gormeyiz 😊

0|1
    0|0
  • Sıfır

0|0
    0|0
  • 2 kez birinde biraz küçüktüm 😂 biride 2 yıl önce felandı sadece aşkı hissetmiştim. Sevgili felan olmamıştık ikisiyle de.

0|0
    0|0
  • daha çok yolum var demek ✩

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    181
Yükleniyor...