Bir İlişki Kaç Şans Hak Edebilir?

Sabah uyanıyorum ve yaptığım ilk şey kendime bir kadeh şarap doldurmak oluyor. Sanırım 5-6 gündür, güne bu şekilde başlıyorum. Düzenli olarak sarhoş olmak. Hani ayrılığın ilk dönemlerinde kurban rolünü üzerinizden atamazsınız ya fakat sonraları her şey berraklaşır ve onun hataları ne denli büyük olsa da, kendi hatalarınıza odaklanırsınız.
Belki de ufak bir detayın yaşanmamasıyla neler değişebilirdi diye düşünmekten kendimi alı koyamıyorum. Onu kaybettiğim için üzgün müyüm emin değilim, her sabah kadehi doldururken kalbim sızlamıyor. Fakat bazı dakikalar oluyor, uzaklara daldığımı fark ettiğim ve işte O, hep orada oluyor, uzaklarda. Uzak bir anı gibi veya belki de uzak bir hayal. Bazı geceler, örtünün altına girdiğimde, O hiç varolmamış gibi hissettiğim de oluyor. Ama bir yerlerde, nedenini henüz kavramış olamadığım bir ses var. Ve sürekli onun yanında olmak istediğini söylüyor. Acı çekiyorum demiyor belki ama onunla daha mutlu olabilirim diyor. Ve sayısız hayallerle süslediği bu artık olmayan birlikteliğin cazibesini anlatıyor bana. Nasıl olabileceğini düşünüyorum ben de. Eğer O, bu denli her şeye kapalı olmasaydı birlikte ne kadar güçlü olabileceğimizi. Eğer tek başına güçlü olmak zorunda olmadığını bilse nasıl olurdu? Aslında birbirimize ayak uydurabileceğimizi, onu değiştirmek istemediğimi, yalnızca onu olduğu gibi görmek istediğimi bilse. Fakat O bile kendini aslında olduğu gibi görmekten kaçınırken, benim çabalarımın kayıtsız kalması şaşırtıcı değil. Yine de denemekten çekinemezdim, bu beni ben yapan şeylerden biriyken hem. Onun, inatçı çabalarımı, zorbalık veya benim onu anlamadığım yönünde yorumlamasını da engelleyemedim.
Biliyor musunuz, belki O bu yazıyı okur. Sayısız ihtimal arasından buraya denk gelir. Ve benim onu herhangi bir yazısından tanıyabileceğime emin olduğum gibi, onun da beni tanıyabileceğine eminim. Emin olmadığım şey ise bunu gerçekten isteyip istemediğim. Belki de bu duyguların bende saklı kalması daha iyi olur kim bilir?
Bir İlişki Kaç Şans Hak Edebilir?
3
4
Görüşünü yaz