Bu aşk çıkmazından nasıl kurtulmalı?

Merhaba, ben 1 yıl önce hatta daha fazla bir zamandan beri sadece bir kişiyi düşünüyorum. Üniversite hazırlığında tanıdığım bu çocuğu bir türlü unutamıyorum. Sınav hazırlığı nedeniyle ilişki yaşamamın kötü etkileyeceğini düşünüyordum. Ki 4 yıllık bir ilişkisi olduğunu öğrendim. Bu hoşlantıdan otomatikmen soğuyacağım yerine daha da tutuklandım o yıl boyunca hep içime attım bir kaç arkadaşıma bahsettim ama onunla göz göze gelince her şey başa sarıyordu işte. Ona açılmayı da düşündüm ama kız arkadaşı vardı ve bu konu gün yüzüne çıksaydı büyük bir olay olacağını ve hiçbir şeyin güzel olmayacağını düşündüm ve geri çekildim. Sanırım aşk cesaret ister lafı burada devreye giriyordu. Ama kendimi hep en kötüsüne inandırdım kendime hiç şans tanımadım açıkçası çok korktum ve sustum. O yaz son kez gördüm ve üniversiteye başlayınca yeni insanlar olacak ve unutacağım diye seviniyordum. Öyle olmadı daha da sapkın düşüncelerim oluştu ve aklımdan hiç düşmez oldu sürekli onu düşünüyordum. Ve ondan daha iyisiyle karşılaşamayacağım düşüncesi beni yeni ilişkilerden de soğuttu. Sizce bu çocuğa açılmalı mıyım (beni anlayanlar bunun nasıl bir yük olduğunu bilir), yoksa karşıma birinin çıkmasını mı beklemeliyim?
Bu aşk çıkmazından nasıl kurtulmalı?
2
5
Görüşünü yaz