Sevgilinizin geçmişi sizi ilgilendirir mi?

Sevgilinizin geçmişi sizi ilgilendirir mi?
#kocagöözlükız
❤️
Sevgilinizin geçmişi sizi ilgilendirir mi ?

6|10
289330

En İyi Erkek Görüşü

• Doğarken popona yediği tokat sayısına kadar ilgilendirir

18|21
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

288329
  • İlgilendirir tabi ki. Onun tüm hayat hikayesini bilmek isterim.

1|0
    0|0
  • geçmişi geçmişte kalacaksa hayır ilgilendirmez

4|1
    0|0
  • ilgilendirir. cunku adamın gecmısı benım gelecegım olacak. gecmısı apaçi olan bir sevgilim vardı. senelerce sevgılı olduk bırlıkte buyuduk. herseyı degişti.
    ayrıldık. ve degıstı dedıgım herseye gerı dondu.
    yanı kopek copluktan vazgecmez.

3|8
    0|0
  • Konuya biraz realite ''gerçeklik''' getirirsek eğer, kendi düşüncelerimi söylemek istiyorum. hiçkimse hayatını kendisi şekillendiremez, kimse hayatını kendisi düzenleyemez. tam tersine hayat kişiye bir çok sürpriz yapar. iyi kötü ona tecrübe kazandırır. bu yüzden kimseyi geçmişte yaşadıklarıyla yargılayamayız. unutmamalıyız ki bunu o istemedi. hayatı ona bu durumu yaşattı ona iyi, kötü, acı tecrübe edinirdi. benim geçmişimde öyle çok parlak değil. muhabbet sadece birisiyle yattım veya seviştim kısmıda değil, her açıdan bahsediyorum. geçmiş dnilience akla acaba kiminle yattı kimine sevişti diye didik didik arayan varsa bu onun ruh hastası takıntılı birisi olduğunu gösterir zaten. geçmiş sadece bu ikisi değildir. belki o bir esrar bağımlısıydı, belki kötü bir olaydan sonra hayata küstü belki başına birşey geldi ondan sonra insanlardan soğudu uzaklaştı. geçmiş böyle birşeydir. o yüzden geçmişi kötü olan insanı sla toplumdan dışlamamak gerek. ona yardım etmek gere tabi ki ben çok şey istiyor gibi olabilirim ama gerçekler budur. gerçekleri ne kadar kapatmaya çalışırsan çalış asla kendini kaybettirmeyecektir. gerek 1 yıl sonra gerek 10 yıl sonra. kimse gerçekleri silecek kadar güç sahibi değildir. ya olduğu gibi kabul edecek ya da çekip gidecek.

2|0
    0|0
  • Benimle tanıştığı gün yeni doğmuş gibidir. O günden öncesi beni ilgilendirmez...

13|0
    0|0
  • Ilgilendirir.. bakir olmasi şart.. elletmesn fazla😀😀😄çok kullanilmis sevmem ben.

4|6
    0|0
  • Hayır kesinlikle ilgilendirmez. Buna hakkım yok ve o onun özeli. Diler ve bilmemi isterse o başka. Benim felsefem yaşam pirensibim adına ne derseniz deyin sevgilimin geçmişine bakmam. Benimle tanıştığı andan itibaren evet dediği seninleyim seninim dediği an ve şimdisi ve sonrası tabiki ilgilendirir ve bu bizim ilidşkimiz her anının her saniyesinin sorumluluğunu alır ve sahiplenirim.

1|0
    0|0
  • İlgilendirir ama nasıl ben bir soru sorduğumda geçmişinde kötü olay yaşadı diye bana kalkıp da yalan söylemeye çalışırsa eğer o zaman beni kaybeder. Ama yok eğer adam gibi yalan söylemeden anlatırsa yanında olurum en kötü ihtimalle ilişkimiz bir tık aşşağı iner. En. Azından bitmez.

1|0
    0|0
  • Tabikide hayır sonuçta ben onunla şimdiki zamanda karşılaşmışım geçmişde degil ama tabi ikimizinde dürüstçe yaşadıklarımızı ne yaptıklarımızı anlatılmasını isterim güven açısından oda sonrada daha açmam bu konuyu

1|0
    0|0
  • Benden önce sevgilisi olduysa ilgilendirmez ama birlikte olduysa ilgilendirir. Benim geçmişim temiz bu yüzden onunda öyle olmasını isterim. Karakteri düzgün adam gibi seven biri olmalı. Şımarık ve her gördüğü kıza yazan karaktersiz olmamalı

1|0
    0|0
  • İlgilendirmez desem de aslında ilgilendirir.. Sonuçta bu adam geçmişteki tecrübelerinin yansıması olacaktır illa ki, bu yüzden ne tip bir adam ile beraber olduğumu en iyi açıklayan şey bir insanın geçmişidir... O bana az çok anlatsın ben de o adamla yaşayıp yaşayamayacağıma karar vereyim. Her şeyi de anlatmak zorunda değil tabiki, zaten ben de anlatmak zorunda değilim, anlattığı kadarı bile yeter anlamaya zaten...

1|0
    0|0
  • İlgilendirir tabi ki karşılıklı olarak tabi ki o benim geçmişimle ilgilenmiyorsa o kadar da önemsemiyor demektir beni önemsemeyeni ben neden önemseyip geçmişiyle ilgileneyim ki

1|0
    0|0
  • Beni ilgilendirmedi fazla takmadım ve başıma olmadık şeyler geldi. Hepsini ayrıldıktan sonra öğrendim siz siz olun geçmişini araştırın öğrenin herşeyin doğrusunu ona göre hareket edin. Tecrübe konuşuyor...

1|0
    0|0
  • İlgilendirir fakat fazla kurcalamayı doğru bulmam. Neticede geçmiş bitmiş ve sen onun geçmişinde yoktun.. Beni sadece benimle geçirdiği süreç ilgilendirir daha çok.

2|0
    0|0
  • Değiştiğini, beni sevdiğini bana ikna ederse geçmişi önemli olmaz.
    İnsanların değişebileceğine inanıyorum ve herkes hata yapar :)

1|2
    0|0
  • Anlamsız sorular listesi yapsak bu soru kesin ilk 10 da olurdu şöyle söyliyeyim o kişi eğer geçmişte yaşadıklarını yaşamasa asla senin aşık olduğun kişi olamıcaktı. Misal belki geçmişte başka tenlere dokunması seni rahatsız edebilir ama eğer dokunmasaydı başkalarına sana nasıl öyle yumuşak davranabilirdiki korkutmadan, canını yakmadan.

1|0
    0|0
  • Sevgilimin geçmişi beni ilgilendirir fakat deşmem ya da geçmişiyle yargılamamaya çalışırım onu. Sonuçta her insanı şu an olduğu kişi yapan şeylerden biri geçmişi.

1|0
    0|0
  • Kimseyi geçmişiyle yargılayamayız geçmiş sadece ufacık bir ışık tutar bugününe çünkü şu an onu o yapan geçmişte yaşadıklarıdır ama beni geleceği ve bugünü ilgilendirir. Geçmişini değiştiremez ama geleceğini şekillendirebilir.

1|0
    0|0
  • Geçmiş geçmişte kaldı. Bu yüzden evliyiz :)

www.kizlarsoruyor.com/.../a63986-gecmisinize-bagli-kalmayin

1|0
    0|0
  • İki kız düşünün...
    Birinin geçmişi çok karanlık.. sayısız sevgilisi olmuş hayatında.
    İkincisi ise çok temiz ve saf sadece eğitimine ayırmış vaktini ve bekaretini evleneceği eşine saklamış..

Şimdi geçmişi ilgilendirmez beni diyenler bir bakın buraya...

Hanginiz kızınızın ilki gibi olmasını ister eğer sizin için sorun yoksa problemde yok beni ilgilendiriyor

1|0
    0|0
  • Biz cikmaya basladik sevgilimin eski kiz arkadaslari benim telefon numarami facebookta dagitti whatsappta bir ton grup kurup beni korkutmaya calistilar. Fakat ben onu istiyorsam benimdir ben onu her seyiyle kabul ettim.

1|0
    0|0
  • İlgilendirmesinden fazlasını ifade eder; bir kişi benim canım, hayatım olabiliyorsa kimse kusura bakmasın en ileri derecede ilgilendirir. Ben, neysem onu beklerim; sanırım bu cümle açıklıyor herşeyi...

1|0
    0|0
  • Uçurtma avcısı kitabını okuduysanız orda bir kısım var...

Kız daha önce bazı şeyler yaşamış ve bunu adamada anlatıyor adamda umursamıyor bunları içinden geçiriyor ben kimimki bir başkasını yargılama hakkını kendimde buluyorum diye bence sonuna kadar doğru.

1|0
    0|0
  • ilgilendirmiyor ben benimle oldukdan sonrasına bakarım. Herhaltı yemiş bile olsa bana tertemiz geldikden sonra geçmişinin bir önemide yoktur...

1|2
    0|0
  • evet geçmişi temiz olsun isterim yani ne kadar seversek sevelim erkekliğimi aşka tercih etmem onsuz yaşarım ama biri çıkıp karşıma sevgilin eskiden şu şu naneleri yedi derse yaşayamam.

1|0
    0|0
  • İlgilendirmez zaten kimseyide geçmişine göre yargılayamam kimsede yargılamamalı sonuçta kim dört dörtlük ki? Anlaşıyorsak ve seviyorsam niye kendime sorun çıkarıcak şey bulmaya çalışayım ki :)

1|0
    0|0
  • İlgilendirmez.
    Nasıl benim geçmişimle onun karşısına çıkıyorsam eğer onunda geçmişinin olduğunu kabul etmem gerekir.
    İsterse anlatır ama zorlamam ve yargılamam.

1|0
    0|0
  • Bilmek isterim ama çok uçuk hatalar olmadığı sürece sorun etmem. Geçmiş daha çok bayanlarda sorun oluyor. İleride karşıma çıkıcak bir geçmişim yok ama karşımdaki kişinin olabilir. Zaten olmayanını bulmak zor.

1|0
    0|0
  • Olayın ne olduğuna bağlı. Kusura bakmayın ama ben bir tecavüzcüyle ya da masum birinin katiliyle beraber olmam. Ne kadar seversem seveyim ögrendiğim anda biter.

1|0
    0|0
  • Seninki nasil onu ilgilendirmezse aynı şekilde onunkide seni , senden sonrası seni ilgilendirir bırak geçmişi tabi ki çok boktan şeyler yoksa gcerli bu

1|0
    0|0
  • Benim geçmişime takılırsa bende onunkine takılır beraber düşeriz , yürümek varken :) .

1|3
    0|0
  • Yok umurumda olmaz ben yoktum çünkü o zaman ben sadece benimle olduğu zamana bakarım bana davranışlarına

3|0
    0|0
  • Geçmişi onu bugün olduğu kişi yapmıştır,
    Geçmişini tüm detayları ile merak ederim, ama bugün sevgili isem geçmişindeki hatalar veya bana ters gelen şeyler yüzünden onu yargılamam veya ondan ayrılmam

1|0
    0|0
  • İlgilendirmez diyenlere: sabıkasında 3 adam yaralama, 1 gasb, 4 cinsel taciz, 6 hırsızlık, 8 yıl içeride yatmış sonra hapisten kaçmış 12 yıl daha yatarı var aranan bir şahıs hadi ilgilendirmez diyinde göreyim :D

1|0
    0|0
  • biraz :) bu arada güneşi beklerken den kerem ve zeynep i koymuşsun bende çok severim onları :)

1|0
    0|0
  • ölü bir yılan gibi yatıyordu aramızda
    yorgun, kirli ve umutsuz geçmişim
    oysa bilmediğin bir şey vardı sevgilim
    Ben sende bütün aşklarımı temize çektim

Murathan Mungan - Yalnız Bir Opera

1|0
    0|0
  • Eğer yüzünde geçmişinden izler taşımıyorsa, gerçekten geçmişse bilmeyebilirim geçmişini. Ama taşıyorsa izlerini bazen sevgiliden çok dost, sığınak olabilmeli insan

1|0
    0|0
  • e heralde her haltı yiyip en son bana gelmiş olmasın. d

3|2
    0|0
  • İlgilendirir. Eğer sahiplenicekse onu gönlüm ona ait olan en küçük detaylar bile beni ilgilendirir. Ama bunu bilmek onu suçlamak ya da hor görmek için olmamalıdır. Zaten öğrendiklerimle suçlama durumuna düşürsem onu sevmemişim demektir. Çünkü geçmiş değiştirilemez. Ve her insan hata yapar pişmanlıklar yaşar. Bir insan bir insanı gönül köşküne alıcaksa eğer herşeyiyle kabullenir hatasıyla pişmanlıklarıyla kabullenir. Burda ki ince çizgi iki tarafında birbirine yalansız dolansız samimiyetle kendini anlatmasıdır. Anlatmalıdır ki onu anlayayım. Anlatmalıdır ki ileri ki zamanlarda karşımıza çıkarsa bir şekilde önümüze geçmişi dikilirse bize zarar vermeden ezip geçebileyim.

1|0
    0|0
  • Seviceğim beyin annesinin kızlık soyadı bile beni ilgilendirir. Geçmişi tabiki ilgilendircek😒

1|0
    0|0
  • Dinlerim herşeyini öğrenirim ama yargılamam sadece bilim ilerde geçmişiyle ilgili bir sorun çıkarsa fransız kalmim 😂

1|0
    0|0
  • :D best yorum efsaneymiş bu arada neyse benim için çok önemlidir çünkü erkek beyni bunu sadece geömişte bırakamıyor şüpheci. hem ayrıca geçmişini umursamadıgın bırıyle koskoca gelecege nasıl adım atacaksın ki...

1|0
    0|0
  • Yok ilgilendirmez irdelemem de. Beraber olacağım kızın yaşları 20 üstüdür 20 yaşına gelipte birşeyler yaşamamasında zaten problem vardır.

1|0
    0|0
  • Tabiki ilgilendirir. Bir insanın geçmişi, geleceğinin aynasıdır. (Ne söz be, Filozof olmalıymışım :P)

1|0
    0|0
    • Güzel söz olmuş hep akıllı sözler yaşayan bilen adamlardan çıkıyor ağzına sağlık üstadım :)

• Belli şeylerde evet ilgilendirir. Her halti herkesle yiyen bir insanı kimse istemez ama herkesin elbet bir geçmişi vardır fazla da ayı değiliz:))

1|0
    0|0
  • ilgilendirmez ama seri katil ve bacım luğu devamlılık haline getirmemişse vesaire vesaire yani iyi yürekli biriyse geçmiş umurumda değil yeter ki bana sadık olsun

1|0
    0|0
  • Bilmek isterim, içten içe yerine göre irdelerim de. Ama ilişkimde temel ölçüt olarak geçmişini baz almam. Geleceği geçmişinden daha önemli.

1|0
    0|0
  • Ben bilmek istemem benden once birini sevmis olmasi birseyler yasamis olmasi acaip rahatsiz eder beni bilmim daha iyi

1|0
    0|0
  • tabii ki ilgilendirir. pazardan bir kilo salatalık aldım mı zannediyosunuz?

1|0
    0|0
  • Ilgilendirmez. Artik bitmis gitmis, oyle olmasa bana gelmezdi degil mi? Bana geldigi gunden sonrasiyla ilgilenirim ben, oncesi hic önemli degil..

1|0
    0|0
    • öyle olmuyo işte artık bitmiş gitmiş öyle olmasa bana gelmezdi degil mi? diyorsun

bana gelen kız eski sevgilisine tekrar geri döndü benim için kesinlikle bitti demişti defalarca ve ortada hiç bir sorun yokken geçmişimi untamadım deyip çekti gitti

geçmişi ilgilendiri

• @RosBia Benim kastettigim bu degildi. Mesela birlikte oldugum insanin gecmiste kimle ne yasadigini umursamam kafama takmam, sorular sormam. Su an benim yanimda cunku. Mesela gecmiste yaptigi herhangi bir sey bana yanlis geliyorsa bile bunu sorgulama hakkina sahipmis gibi gormem kendimi. Benden sonra yaptigi hatalari beni ilgilendirir. Hani iliski mahiyetinde ilgilendirmez diyorum, insanlik olarak degil. Sizin orneginize gelince de, gecmisini bilseydiniz de yapacak neyiniz vardi ki? Bu hayatinizdaki kisiyle alakali. Icinde bir seyi bitirmeden bir yenisine baslayamazsin zaten.

• işte demek istedigimde o benim sonuçta o kadar yıllık ilişkiyi bırakıp bana geldi bu onun geçmişi yargılamadım ve kabul ettim işte o an geçmişini yargılasaydım onun masada adam aradıgında kapatıyodu istersen aç dedigimde boşver o hep arıyo sen devam et diyodu işte o an dedimki bunu o kadar yıllık ilişkisi harcayan beni saniyede harcar dedim o dedigim düşüncede olsaydım şu an bu durumda olmazdım yani kısacası o an geçmişini yargılıcan dicen bak geçmişindeki umursamıyo bu bizide umursamaz diyip uzak durmak lazımdı geçmişi yargılamak lazım hee tabi insanlar hata yaparak ögrenir oda bir gerçek ama garantiyi veremezsin işte bizde demekki gerçekten bitmiş dedik o yüzden geldik meger kullanıyomuş şerefsizlik yaptı adamada onla beraberken hoşlandı sonuçta ama zerre vicdan duymadı yaptıklarını kabul bile etmeden geçti gitti şerefsiz geçmiş önemli yargılamak gerek

Daha Fazla
567
Yükleniyor...