EŞIMLE SORUNLARIMIZ?

Aşkyakargirl
Herkese Merhabalar, Çok uzun evet ama yardıma ihtiyacım var.
Eşim ile 5 yıllık flört döneminden sonra 2 yıllık evliyiz ben 24 o 31 yaşında. Birbirimizi çok severek evlendik. Sevgililik dönemimizdeki ilk 2.5 yıl çok güzeldi birbirimize karşı çok anlayışlı saygılı sevgi doluyduk daha sonrasında da da saygımız devam etti sevgimizden öyle fakat birbirimizi çok konuda yıpratmaya başladık birbirimizi çok sevdiğimiz için kıskanıyordu hayatlarımızı kısıtmalamaya başladık herseye karışmaya başladık böyle olunca da sık sık tartışmaya başladık her kavganın sonunda 2 3 saat sonra barışırdık ama yıpranırdıkta. Evlilik kararı aldık o zamanda düğünde yapılmayanlar vs yüzünden esimin ailesi için de kavga ettik hiç bir zaman onlara saygısızlık etmedim kızdığımı bile bilmezler ama bize herseyi biz yapacağız diye söz verdikleri halde bizi çok zor durumda bıraktılar eşimde çok kızdı ama ben söyleyince kendisine yediremedigi için bu konulardan kavga ede ede 1 yılımızı 300 günü kavgayla geçti gitti. Aralarda tabi ki çok güzel günlerimiz de oldu ama insan birbirini yıprattığı için güzel günleri bile göremiyorsunuz kısacası evliligimizin en tatlı yıllarını birbirimizi üzmek ile geçirdik. Kavgalarımız hala devam ediyor birbirimizi hala çok seviyoruz en ufak zarar gelsin istemiyoruz karşılıklı oturup ağlıyoruz hatta neden böyle oluyor diye ama eşim her konu da kendisini haklı goruyor ben bu durum karşısında çok üzülüyorum. Mesela gerçekten bir şey yaptığında 100 kişiden 100ünün de sen haksızsın diyecegi bir şey bile olsa haksız olduğunu asla kabul etmiyor hep üste çıkıyor bende aramız düzelsin diye alttan oluyorum yanaşıyorum ama istiyorum ki o da hatasını anlasın özür dilesin affettirsin kendini ben her uzdugumde gider gönlünü alır saatlerce kendimi affettirmek için uğraşırım ama o çok sevmesine rağmen haksız bile olsa pas vermez gider oturur saatlerce konuşmaz belki de ben her zaman alttan aldığım için alışkanlık haline getirdi bilemiyorum. Kısacası çok fazla kavga ediyoruz her konudan hemde sadece 1 konu değil en ufak şey bile tartışma konusu oluyor artık bizde. Ama çok seviyoruz birbirimizi ayrılmak istiyorum bazen ama ne o gidebiliyor ne de ben. Çocukta düşünüyoruz artık ama korkuyorum da çocuğu asla mutsuz ortamda yetiştirmek istemem sevgi çok yoğun ama maalesef huzur yok. Huzurlu olmak istiyoruz birbirimizi üzmemek evimizde neşe olsun iyi ki evlendik diyebilelim istiyoruz sizce ne yapmamız gerekiyor bu evliliği nasıl duzeltebiliriz? ( evliligim düzelene kadar çocuk planına ara vereyim diyorum. ) Sizin yorumlarınız nelerdir?
EŞIMLE SORUNLARIMIZ?
7
5
Görüşünü yaz