Görücü usulü zoraki evlenmek zorundayım. Ne yapacağım?

Gizli Üye
Bugün görücü geldi bana ve adam dış görünüş olarak normal. Ama konuşmakta fazlasıyla zorlanıyordu ve bu sinirimi bozdu açıkçası. Herkes heyecandandir dedi ama ben başka bir sıkıntısı olabilir diye düşünmeden edemedim.

Birde şunu söylemeliyim ki; sırf aile evimden kurtulmak için evleniyorum. Yani ailem aşırı derecede baskıcı. Öyle ki eğitim hakkimi bile elimden aldılar. Simdi kapının önüne çıkmaya iznim yok. Bu evden cikmamin tek yolu evlenmek anlayacağınız. Evliliğe mantık olarak bakmak zorundayim ama tanımadığım adamlarla konusmak cok canımı sıkıyor. Üstelik zerre hoşlanti falan olmadan sırf mantıklı bulduğum için evet demek istemiyorum ama buna mecburum. Bunları yazarken bile gözlerim doldu. O kadar zor bir durumdayim ki... Tek carem evlilik gibi ama o evlilik, o adam benim için iyi mi bilemiyorum hiç. Sanırım evlenmeden de bilemeyecegim.

Adamla aynı yatağa gireceğim sonuçta, bunu düşünmeden edemiyorum. Mesela ruh ikizim olmayacak, ten uyumum olmayacak belki, aynı evde onunla yaşamak sıkıcı gelecek... Daha bir sürü sebep sayabilirim neden görücü usulüyle evlenmek istemediğim için... Sizce ne yapmalıyım ben? Yaşadığım bu stresi kaldıramıyorum gerçekten. Cok zor bir durum ancak yaşayan bilir...

Kızlar lütfen sizde fikirlerinizi belirttin. Buna ihtiyacım var : (
Güncellemeler:
1 ay
Güncel
1 ay
...
Görücü usulü zoraki evlenmek zorundayım. Ne yapacağım?
12
7
Görüşünü yaz