Erkek arkadaşım yeterince çabalamıyor, sizce vakit mi kaybediyorum?

edebiyatseverr
Üniversite mezunu kendi isimi yapan bir gencim. Erkek arkadasımla 3 yıldır ilişkim var. Kendisine zorla 2 yıllık bir üniversite bitirttim. Daha sonra bos gezmesin yatırım yapsın diye part time is bulması icin dil döktüm, geri kalan zamanında da ders calısarak okulu 4 yıllıga tamamlamasını söyledim. İşe gidiyor ama aldıgı para ucup gidiyor, ayrıca askerliği bile yapmadı. 26 yasına girecek hala ev gecindirecek olsak bir mesleği, düzgün kazancı yok. Ben bu tarz seyleri hiç sorun etmedim ama artık cok batmaya basladı. İlişkinin basından beri düzgün bir okul bitirmesini ya da ise girmesini söylüyorum ama çabalamıyor. Ailem de bu durumu onaylamıyor, iş ciddiye gitse ev gecindirecek durumu bile yok, evi yok, kazancı yok diyor. Ayrıca daha okul tamamlamasını, askerliğini, işe girmesini beklemem gerekiyor ama 3 yılda cok yoruldum. Sürekli bir seyler anlatmaktan ve karsılıgında sadece yatmasını izlemekten yoruldum. Ben ise gidiyorum ve para biriktiriyorum o ise bos gününde bile yatıyor, söylendiğim zaman da kavga ediyor. Sizce sevgi gerçekten yeterli mi? Kariyer odaklı düsünen ve hedefleri olan biriyim ama sanki çabasızlıgı bana engel olmaya basladı gibi hissediyorum. Yurt dısında bir sürü akrabam var, gidecek olsam o gelemiyor, bir tatile gidelim 3 yıl oldu hiç bir sey yapmadık diyorum param yok diyor ben karsılayayım diyorum onu da kabul etmiyor. Artık ilişkide bazı seylerin öldüğünü düsünmeye basladım, duygularım yogun değil, ayrılmak mı doğru olan bilmiyorum. Sizin düsünceleriniz ne? Sizce vaktimi bosa mı harcıyorum? Sevgi yeterli değil mi?
Erkek arkadaşım yeterince çabalamıyor, sizce vakit mi kaybediyorum?
10
5
Görüşünü yaz